"Nihat Eri yeniden siyasette olmalı"

23 Mart 2011 Çarşamba Saat 14:48 4

Güneydoğum Derneği Başkanı Duygu Sucuka 22. Dönem Mardin Milletvekili Nihat Eri'nin tekra siyasete dönmesi gerektiğini belirtti.

Güneydoğum Derneği Başkanı Duygu Sucuka 22. Dönem Mardin Milletvekili Nihat Eri'nin tekra siyasete dönmesi gerektiğini belirtti.

Sucuka, 12 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimlerinde milletvekili aday adayı olan Nihat Eri'nin Güneydoğu sorunlarını çok yakından bilen ve bu sorunların çözümü için de çok çaba harcayan biri olduğunu söyledi.

Sucuka, Mardin Ak Parti Milletvekili Aday adayı olan Nihat Eri ile ilgili yaptığı konuşmada, "Kendisini Milletvekili olmadığı dönemde, yani ilk milletvekilliğinden sonra tekrar seçilmediği dönemde tanıdım. 2007 yılında Midyat’ta yaptığımız eğitim konulu panele izleyici olarak katılmıştı Sayın Eri. Orada Devleti eleştirenlere karşı çıkan bir üslupla söz alarak konuşmuştu. Panel sonrası bizi uğurlayan arkadaşlar arasındaydı. Sonrasında Derneğimize üye olarak çalışmalarımıza katıldı. Güneydoğum Derneği’nin sadece Midyat ve Mardin’de yaptığı çalışmalara değil, Güneydoğu’nun diğer illerinde, ilçelerinde yaptığı çalışmalara da katılarak kendi bilgi ve birikimlerini o panel ortamlarında kamuoyu ile paylaştı. Antalya’ya, Şanlıurfa’ya, Siirt’e, Adıyaman’a, Batman’a geldi. Sokak çocukları, eğitim, sağlık, çocuk yaş evlilikleri, ekonomik sorunlar, su ve sulama sorunları gibi konularda bilgi ve birikimlerini aktardı. Mardin ve  Midyat’ta yaptığımız çalışmalara ev sahibi mantığıyla sahip çıktı. Ankara’da yaptığımız sınır mayınları, kadının çalışma hayatı ve daha birçok konuda çalışmalarımızın içinde oldu ve destek verdi. Çünkü o gerçek bir Türkiye sevdalısıdır. Ayrıca Güneydoğu sorunlarını çok yakından bilen bir kişi olarak bu sorunların çözümü yönünde çaba harcamaktadır.  Bizim kendisinde gördüğümüz şu olmuştur: Ülkenin tüm sorunlarına sahip çıkan, kendisine düşen ne varsa elinden geleni yapmaya çalışan, hemen her sorun konusunda bilgi sahibi bir kişiliği vardır. Bir dönem Parlamentoda bulunmuş, Teşkilat Danışmanlığı da yapmış deneyimli bir siyasetçidir. Yine Sayın Eri’de gördüğümüz, son derece beyefendi, onurlu, alçak gönüllü, çalışmayı seven bir kişiliktir. Adı hiçbir olumsuzluğun içinde geçmez.  Geçen dönem listeye giremeyenler arasında olduğunda bile AK Partiye sırt dönmemiş, her kulvarda kendi partisi için çalışmaya devam etmiştir. Onun yerinde olan birçok kişi başka partilere gitmiş, nereden tekrar seçilebilirim hesapları yapmış, hatta sonrasında tekrar AK Parti’ye dönenler olmuştur. Sıkı bir partilidir ama partizan değildir. Hoşgörülüdür, herkese, her görüşe saygısı vardır. Kendisiyle aynı görüş ve siyasi duruşu paylaşmayanlarla da oturup gayet medeni biçimde dostluk, arkadaşlık yapar" dedi.

Öte yandan geçtiğimiz haftasonu Atatürk Spor Salonun'da yapılan Ak Parti aday adayları teyamül yoklamasına da değinen Sucuka, "AK Parti temayül yoklaması (20 Mart 2011) bütün illerde yapıldı. Mardin gazetelerinden gördüğüm kadarıyla Sayın Eri 214 oyla 6. sırada yer almış. Eğer ki bu temayül yoklamasının sonuçlarına göre hareket edilirse, Nihat Eri, aday listesinde seçilebilecek yerde olmayacaktır" dedi.

Duygu Sucuka, söyledikleriyle siyasette doğru adam tanımlaması yaptığını ifade ederek Nihat Eri'nin tekrar siyasete dönmesi gerektiğini belirtti.


KAYNAK: Mardin LifeYORUMLAR :::

 1. selim
  29 Mart 2011 Salı Saat 20:42 CEVAPLA
  Helal olsun size. bu 3. yorumum ve sırf Nihat Eri'yi eleştiriyorum diye yorumumu yayınlamıyorsunuz. Helal olsun.
 2. selim
  29 Mart 2011 Salı Saat 19:49 CEVAPLA
  yorumumu neden yayınlamadığınızı merak ediyorum doğrusu.Nihat Eri'yi eleştirmeye hakkımız yok mu? Bu mu sizin anlayışınız? Bir daha yazacağım. Nihat Eri kendinden başkasını düşünmeyen ''Rabbena hep bana'' anlayışına sahip biridir. 2007 de başbakan kendisini bir daha aday göstermeyerek doğru karar vermiştir.inşallah aynı kararı tekrar verirler. Bakalım bu defa yorumum yayınlanacak mı?
 3. selime cevap
  29 Mart 2011 Salı Saat 17:14 CEVAPLA
  selim bey bence çok insafsızca eleştirmişsiniz.
  Nihat Beyin yaptığı çalışmalara objektif bir şekilde yaklşırsanız yaptıklarını çok rahat bir şekilde görebileckesiniz...
 4. Mehmet Sait İZGİ
  29 Mart 2011 Salı Saat 15:58 CEVAPLA
  Bir Mardinli olarak, Duygu hanımın dediği gibi; Nihat Eri gerçekten hem mlletvekili olduğu dönemde hem de milletvekili olmadığı dönemde, bölge sorunları üzerinde büyük bir çaba gösterermiştir. Kaldıki bu dönem Mardin milletvekillerine baktığımızda Mardin açısından gözle görülecek bir katkıda bulunmamışlardır. Nihat bey aynı zamanda bu dönem milletvekili seçilmediği halde büyük bir görev aşkıyla güneydoğuda bölge sorunlarına bağlı bir çok panele katılarak bölge sorunlarını ve çözümlerini, kamuoyuyla paylaşmıştır. Nihat bey aynı zamanda alçakgönüllüğü, beyefendi ve eğitimli kişiliğiyle bu dönem meclise girmesiyle, hem bölge sorunlerının yanısıra Türkiye için önemli katkılar yapacağına inanıyorum

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Tonlarca inşaat demiri ışıkta bekleyen aracın üstüne düştü

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde seyir halindeki kamy [...]

1 gün önce...

Baba mesleğini yaşatmaya çalışıyor

Mardin'de son 2 semer ustasından biri olan Aydın İ [...]

1 gün önce...

Mardin'de Metamfetamin Ele Geçirildi!

Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı [...]

1 gün önce...

Skolyoz tedavi edilmezse kalp ve akciğer sorunlarına yol açabiliyor

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Emrullah [...]

1 gün önce...

Çiftçilerin buğday ekim mesaisi yüksek girdi maliyetleri gölgesinde başladı

Mezopotamya’nın verimli ve bereketli topraklarını [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN