Nusaybin – Kocaeli Kardeşlik parkı açıldı

Nusaybin – Kocaeli Kardeşlik parkı açıldı
22 Mayıs 2017 Pazartesi Saat 20:21 0

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Nusaybin'de yapılan 4 parkın açılışı yapıldı. Açılışa katılan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu: “Bu hizmetler gönül köprüsü kurmak içindir. Kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi, dostluğumuzu pekiştirmek içindir” dedi.

Kardeş Belediyecilik kapsamından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Nusaybin’e yapılan Nusaybin – Kocaeli Kardeşlik parkı, Barış Mahallesi parkı, Bulun Sokak parkı ve Engelsiz parklarının açılışına Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ergün Baysal, Kamu Kurum ve Kuruluş yöneticileri ile STK temsilcileri katıldı.

Nusaybin – Kocaeli Kardeşlik parkında yapılan törende konuşan Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Mardin Büyükşehir Belediyesi ve 4 ilçe beledisinin aynı çalışma içerisinde beraber ortak projeler yürüttüğünü kaydetti.

“Bu çalışmalardan dolayı hemşerilerim adına hem hükümetimize hem devletimize hem de Kocaeli Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyorum” diyen Vali Yaman, Mardin'e hizmet etmeye başladıklarını ve hizmete devam ettiklerini ifade etti.
Vali Yaman şöyle konuştu:

“600 Milyonluk bir bütçeyi siz değerli hemşerilerimize harcamak üzere hazırladık. Eğer yetmezse de borçlanacağız. Artık şuna inanın öyle dağa taşa harcayacak bu ülkenin hiç parası yok. Bu para sadece siz öğrencilere siz gençlere siz Nusaybinlilere siz değerli hemşerilerimize harcanacak ve harcanıyor. Her şey sizin için olacak. 4 bin 700 kilometrelik yol ağımız var. Ayın birinden itibaren bu yolların sıcak asfaltına başlıyoruz. Bu sene inşallah 750 kilometresini yapacağız. Diğer kalanı stabilize yapıyoruz. İnşallah bir kaç sene içerisinde artık bizim bütün kırsal mahallelerimiz dâhil olmak üzere sıcak asfalta kavuşacak. Başkanım da destek veriyor. Artık her mahallemize çocuk parkı, her mahallemize park her mahallemize taziye evleri planladık. İnşallah bu hizmetleri yapacağız.”

- “Topraklar uzak olabilir ama gönüller yakın. Sizleri Allah için seviyoruz.”
Parkların açılışında konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu: “Bu hizmetler gönül köprüsü kurmak içindir. Kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi, dostluğumuzu pekiştirmek içindir. Biz insanımızı seviyoruz, halkımızı seviyoruz ve ülkemizi bir bütün olarak görüyoruz. Bu ülkenin her köşesinde yaşayan insanlar bizim için değerlidir, kardeşimizdir” dedi.
Konuşmasında Edebali’nin ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ sözüne de atıfta bulunan Karaosmanoğlu şöyle konuştu:
“İnsanı yüceltmezsek, insana onurlu bir hayat yaşatmazsak ne önemi var devletin ne önemi var belediyenin ne önemi var belediye başkanının. Biz böyle bakıyoruz hayata. İnsanımızın onuru insanlarımızın sağlıklı, mutlu, şerefli bir hayat yaşaması en büyük amacımız ve hedefimizdir. Değerli olan insandır. Bu çocuklarımız, hanım kardeşlerimiz, köylümüz, çiftçimiz, öğretmenimiz değerlidir. Herkes değerlidir. Bu değer işte 'Yaratılanı severiz yaratandan ötürü. Kardeşliğimizden ötürüdür.’ Yoksa Kocaeli nere Nusaybin nere. Topraklar uzak olabilir ama gönüller yakın. Sizleri Allah için seviyoruz. Burada zor günler yaşadık, sıkıntılı günleri Allah’ın izniyle beraber geride bıraktık. Bir daha o sıkıntılı günleri yaşamamak için kardeşliğimizi dostluğumuzu önemsiyoruz. Bir birimize kilitleneceğiz, değer vereceğiz. Allah için bir birimize dost olacağız. Artık uzaklık diye bir yer kalmadı. Önemli olan gönüllerin bir birine yakın olması, kalplerin bir birine yakın olmasıdır.”

-“Mardin ve ilçelerine 20 Milyona yakın yatırım yapacağız. Helal olsun kardeşlerimize”
Karaosmanoğlu Mardin Büyükşehir Belediyesi, Nusaybin, Dargeçit, Derik ve Mazıdağı ilçeleriyle kardeş olduklarını hatırlatarak: “Mardin'de yapacağımız yatırımlar 20 Milyona yaklaşıyor. Eski parayla 20 trilyon. Helal olsun kardeşlerimize. Daha güzellerini yapacağız inşallah” dedi.
Çocuklarımızın, gençlerimizin gözlerinin enerji ve sevgi dolu olduğunu kaydeden Karaosmanoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Barış istiyor, kardeşlik istiyorlar daha güzel okullarda okumak istiyorlar, yeşil alanlar, parkla istiyorlar. Bunlar saf, tertemiz istekler. Devlet olarak eğer birlikte olursak gönüllerimiz tek yürek olarak atarsa sevgili kardeşlerimiz yapamayacağımız hiç bir şey yok. Artık parklarımız Avrupalıların parklarından daha güzel olacak. Daha güzel okullarımız daha temiz hastanelerimiz olacak. Köprülerimiz, kavşaklarımız her şeyimiz çok daha güzel olacak. Yeter ki biz birlikte olalım, kardeş olalım. Bu ülkenin vatandaşı olmak bu bayrağın altında hep birlikte kardeş olmaktan daha güzel bir şey yok.”

Parkların açılışında konuşan Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal, Nusaybin halkının yıllardır ulaşamadığı hizmetleri 11 Eylül 2016 tarihinden itibaren almaya başladığını bildirdi.

Altyapısı, yolları ve sosyal yaşam alanları modernize edilerek vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması noktasında gece gündüz çalıştıklarını kaydeden Baysal: “Belediyemize gelen her kuruş kamu kaynağının ve mali imkanların sadece ve sadece vatandaşlarımızın hizmetine sunmak ve belediyemizin bütün imkanlarının daha iyi yaşanabilir bir kent oluşturmak için var gücümüzle uğraşmaktayız. Açılışı yapılacak olan bu 4 adet parkımız şehrimizin çeşitli semtlerinde vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. Yine memnuniyetle ifade etmek gerekir ki bu 4 parkımızdan biri yörede ilk olacak şekilde engelli vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. Nusaybin’de şehircilik anlamında önemli kazanımları oluşturmuş bulunuruz. Böylelikle ilçemizin genelinde farklı kurum kuruluşlarla birlikte yürüttüğümüz çalışmalarla vatandaşlarımıza hizmet etmiş bulunuruz” şeklinde konuştu.
Konuşmalardan sonra parkların açılışı yapıldı. Yaman ve Karaosmanoğlu parkları dolaşarak vatandaşlarla sohbet etti.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Genç Çiftlerin hayalini süsleyen kampanya

Mardin’de açılışının ikinci yılını kutlayan bir ge [...]

3 saat önce...

Midyat’ta meydana gelen kazada 4 kişi yaralandı

Mardin’in Midyat ilçesinde hafif ticari aracın odu [...]

13 saat önce...

WhatsApp sohbetlerinde yeni dönem

Facebook'un bünyesinde bulunan mesajlaşma uygulama [...]

13 saat önce...

Dolarda yeni zirve!

Dolar kuru bugün ne kadar? (26 Ekim dolar - euro f [...]

13 saat önce...

Mangal Aşkı, Az kalsın mahalleyi yakıyordu

Derik ilçesinde bir apartmanın çatı katında mangal [...]

10 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN