Nusaybin Belediyesinden 25 engelliye tekerlekli sandalye

Nusaybin Belediyesi, ilçede bulunan 25 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye dağıttı. Engelli vatandaşlar için şehir içi minibüsleri izleme komisyonu kurulduğu açıklandı.

Cumhuriyet meydanı Belediye binası önünde yapılan dağıtım törenine Nusaybin Belediyesi eş başkanı Av. Semire Nergiz, Belediye Başkan yardımcısı Yılmaz Gündüz, Belediye Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Kemal Aslan ve engelli vatandaşlar katıldı.

Engelli vatandaşların sorunlarını dinleyen Başkan Nergiz, engellilerin yaşamlarını dört duvar arasında değil, diğer bireyler gibi çarşı ve pazar gibi yerlere de çıkabilmeleri gerektiğini ifade etti. Nusaybin Belediyesi olarak ilçede yaşayan herkesin ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını ve projeler geliştirdiklerini kaydeden Nergiz, bu tür projeleri sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

ŞEHİR İÇİ MİNİBÜSLERİNE UYARILARDA BULUNDU

Tekerlekli sandalye dağıtımında konuşmasını sürdüren Nergiz, ilçedeki şehir içi minibüs şoförlerine de çağrıda bulundu.

Engelli vatandaşlardan gelen şikâyetler üzerine izleme komisyonu kurduklarını ifaden eden Nergiz, bu kapsamda engelli ve yaşlılar için görevini yerine getirmeyen veya yardımcı olmayan şehir içi minibüsleri sürücüleri hakkında belediye olarak işlem yapılacağını söyledi.

Daha sonran eş başkan Nergiz ve başkan yardımcısı Gündüz tarafından 25 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye dağıtıldı.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle