Nusaybin ‘de Toplu Konut Açılış Programı

Nusaybin ‘de Toplu Konut Açılış Programı
05 Mart 2019 Salı Saat 19:08 0

Recep Tayyip Erdoğan, "yatay şehirleşmeyle yükselen Türkiye" projesinin tanıtım toplantısı kapsamında yapımı tamamlanan Nusaybin TOKİ Konutlarının anahtar teslim törenine telekonferans sistemiyle bağlanarak, hak sahiplerine anahtar teslimine bulundu.

Yaman, “İlimizde huzur hakimdir”

Yatay Şehirleşme Yükselen Türkiye Projesi tanıtım toplantısı yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla İstanbul Kasımpaşa’da gerçekleşen toplantıya on binlerce vatandaş katılırken, Türkiye genelinde toplam 50 bin sosyal konut projesi kamuoyuyla paylaşıldı. Toplantıda terör nedeniyle evleri ve işyerleri yıkılan Nusaybinli vatandaşlar için yapılan 5 bin 51 konutun da açılışı yapıldı. İstanbul’dan Nusaybin’e tele konferans yöntemiyle bağlanıldığı programda konutların açılış kurdelesini Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, AK Parti Mardin milletvekilleri Şeyhmus Dinçelv e Cengiz Demirkaya, kurum müdürleri ve Nusaybin halkı birlikte kesti.

Yatay mimarinin en güzel örnekleri

Programda bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Çukur siyasetinin neticesinde bölgeye kayyımların atandığını ve vatandaşların kayyımların çalışmalarıyla mutlu olduğunu dile getirdi. Erdoğan şunları kaydetti: “Kandilin desteklediği parti çukur siyaseti yaparak, her tarafı belediyenin makineleriyle açarak terör yarattılar. Bu nedenle kayyımlar atadık. Kayyımlar ile oraları ele alarak konutları yaptık. Bugün bu konutların dağıtımını yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Nusaybin’de yapılan konutlar yatay mimari olarak bitirilmenin yanında en güzel örneklerden birisidir. Okuluyla, camisiyle, alışveriş yerleriyle örnek bir bölgeyi Nusaybin’e armağan ediyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz”

Nusaybin’in hak ettiği çalışmalar

Bölgeye huzurun hakim olduğunu ve bunun yansımalarının çok olumlu gerçekleştiğini ifade eden Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman ise, “Teröre destek veren siyasetçiler, teröriste yardım ve yataklı eden belediye başkanları ve bölge halkını provoke eden terör örgütü şehirler yaşanılmaz hale getirmiş ve halkımızın travma yaşamasına ve şehirlerin yerle bir olmasına neden olmuştu. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde yapılan operasyonlar ve terörle mücadele sonucunda bölgede artık huzur hakimdir. Bunun yanında devletimizin ve hükümetimizin desteğiyle anahtarlarını hak sahiplerine dağıtacağımız konutlar süratle bitirildi. 5 bin 51 konut, 5 cami, 4 taziye evi, 3 okul ve 491 işyeri yapımı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ işbirliğinde hızlı bir şekilde bitirildi. Bu vesileyle Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Bu fotoğrafa rağmen virüse yakalandılar

Bir kişi, Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesinde ko [...]

21 saat önce...

Mardinli İşadamından Beşiktaş'a 1 milyonluk bağış

İstanbul'da ikamet eden Mardinli İş İnsanı Umut Ta [...]

13 saat önce...

Köpeğe çarpmamak için direğe çarptı: 2 yaralı

Midyat ilçesinde önüne çıkan köpeğe çarpmamak için [...]

1 gün önce...

Mısırcı Ömer'den Sağlık Bakanına ve sağlık çalışanlarına anlamlı destek

Mardin'de mısırcı Ömer olarak bilinen Ömer Gözal, [...]

1 gün önce...

2 PKK'lı etkisiz hale getirildi

Mazıdağı ve Derik ilçeleri kırsalında dün gece ila [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN