Nusaybin Emniyeti Kovit-19 önlemleri için seferber oldu

Nusaybin Emniyeti Kovit-19 önlemleri için seferber oldu
31 Mart 2020 Salı Saat 15:07 0

Nusaybin İlçe Emniyet Müdürü Murat Sönmez öncülüğünde Nusaybin İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Kovit-19 için seferber oldu.

Nusaybin İlçe Emniyet Müdürü Murat Sönmez öncülüğünde Nusaybin İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Kovit-19 için seferber oldu. Gün boyu emniyete ait araçlardan Türkçe ve Kürtçe olarak vatandaşların evlerinde kalmaları uyarılıyor.

İçişleri Bakanlığı genelgeleri ve Mardin Valiliğinin talimatları sonrası ilçede sıkı denetimler yapan Nusaybin Polisi, ilçe merkezinde sürekli Türkçe ve Kürtçe olarak vatandaşların evlerinde kalmaları uyarıları yapıyor.

İlçe giriş çıkışlarında bulunan noktalarda sürücülerin ve vatandaşların ateşini ölçen polis ekipleri, zorunlu olmadıkça vatandaşların seyahat etmemelerinin kendileri ve ailelerinin sağlığı için önemli olduğu belirtildi.

VEFA DESTEK GRUBUNDA POLİS EKİPLERİ EVLERİ ZİYARET EDİYOR

Öte yanda Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Balıkçılar başkanlığında kurulan Vefa Destek Grubu, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşları ziyaret ediyor.

Vefa Destek Grubunda yer alan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, evlerinde çıkamayan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların evlerini ziyaret ederek her türlü ihtiyaçlarını karşılıyor.

Nusaybin Belediyesi ekiplerine de destek veren Polis ekipleri, gün boyu Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) ile ilçede belirlenen güzergahlarda dezenfekte çalışmaları yapıyor.Bunların yanı sıra Banka , ATM , PTT önlerinde ve Halk pazarı içerisinde oluşabilecek yoğunluğa karşı nusaybin emniyeti vatandaşlara sosyal mesafelerini korumaları için uyarılarda bulunuyor.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

HÜDA PAR: Köylülerin su ve elektrik sorunu çözüme kavuşmalı!

Kızıltepe ve Derik ilçelerine bağlı 40’ı aşkın kır [...]

1 gün önce...

Hayaldi gerçek oldu! Tayvan'a satışlar başladı

Derik ilçesinde, üretilen ve 2019'da İngiltere'de [...]

1 gün önce...

İtfaiyeciler bu kez, düşen kan bağışına koştu

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire başkanl [...]

1 gün önce...

Valilikten Toplu Mezar Açıklaması

Mardin Valiliği toplu mezar iddiaları üzerine bir [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN