Nusaybin Kaymakamlığında "Açık Kapı" Birimi Açıldı

İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından, vatandaşlarla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi hedefiyle oluşturulan "Açık Kapı" birimi Nusaybin Hükümet Konağının giriş katında hizmet vermeye başladı.

Açık Kapı Birimini ziyaret eden Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Emrullah Temizkan, yapılan çalışmalar hakkında görevlilerden bilgi aldı.

Birim görevlileri tarafından, vatandaşlara Hükümet Konağı ve diğer kamu kurumlarında müracaat edeceği birimler ve hangi prosedürleri takip edileceği noktasında gerekli bilgilendirme yapılarak, yaşlı, engelli, şehit yakını ve gazilere nezaret edilerek mihmandarlık yapılıyor.

Nusaybin Hükümet Konağı Açık Kapı Biriminde yanı sıra akıllı telefon uygulaması yüklendikten sonra, T.C. kimlik numarası ile giriş yapılabiliyor.

Her türlü talepler, kısıtlama olmadan "Açık Kapı" birimine iletilebiliyor. Vatandaşların talebi, ilgili kuruma yönlendirildikten sonra, yapılan araştırma ve talebin değerlendirilmesine müteakip sonuca ilişkin bilgilendirme vatandaşlara iletiliyor.

Ayrıca, uygulamanın yanı sıra https://www.acikkapi.gov.tr web sayfalarından da müracaat edilebilecek, devletin kurumsal çerçevesi içerisinde tüm vatandaşların dilek ve temennileri alınacak.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle