Nusaybin Meslek Yüksekokuluna yeni müdür atandı

Nusaybin Meslek Yüksekokuluna yeni müdür atandı
12 Eylül 2019 Perşembe Saat 16:21 0

Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinden Artuklu'da faaliyet gösteren Nusaybin Meslek Yüksekokulu Müdürü Yavuz Dinç'in görevinden istifa etmesiyle boşalan müdürlük görevine Doç. Dr. Ahmet Gemi atandı.

2013 yılından Nusaybin'de Dış Ticaret, Uygulamalı İngilizce ve çevirmenlik bölümleriyle açılan Nusaybin Meslek Yüksekokulu, 2015 yılında üniversite yönetiminin de önerisiyle güvenlik gerekçesiyle Artuklu'ya taşındı. 

Yaklaşık 4 yıldır Artuklu'da faaliyetlerini sürdüren Nusaybin Meslek Yüksekokulunda görevli Müdür Yavuz Dinç, Prof. Dr. İbrahim Özcoşar'ın Mardin Artuklu Üniversitesi rektörlüğe atanmasıyla bulunduğu görevden ayrıldı, yerine ise Doç. Dr. Ahmet Gemi atandı.

Ataması yapılan Doç. Dr. Gemi, Nusaybin Meslek Yüksekokulundaki görevine başladı.

Dış Ticaret, Uygulamalı İngilizce ve çevirmenlik, Yaşlı Bakımı ve İş Sağlığı ve Güvenliği bölümlerinin açıldığı Nusaybin Meslek Yüksekokulunda yer temin edilemediği için şuanda sadece Dış Ticaret, Uygulamalı İngilizce ve çevirmenlik bölümlerine öğrenci kabul ettiği belirtildi.

Nusaybin Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç Dr. Ahmet Gemi kimdir?

- Görevi: Nusaybin Meslek Yüksekokulu Müdürü, Arap Dili ve Edebiyatı Öğretim görevlisi

- 29.04.1973, Ağrı-Patnos'da doğdu. Patnos İmam Hatip Lisesi mezunudur.

- Mardin Artuklu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Arap Dili Ve Edebiyatı Anabilim Dalında Doçent, Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Arap Dili Ve Edebiyatı Anabilim Dalında Doktora, Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ve Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Arap Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalında lisansını tamamladı.

- İngilizce, Arapça ve Farsça bilmektedir.

- Çok sayıda makalesi, basılmış ulusal ve uluslararası sempozyum bildirimleri olan Gemi, Tekmiletü’l-Avâmili’l-Cürcâniyye (İbrahim Kûrânî), (İnceleme-Tahkik), Kelime-i Tevhidin İrabı-İbrahim Kûrânî'ninİnbâhu'l-Enbâh Adlı Eseri Örnekliğinde, Haşiyetü'lHarpûtî Ala Tuhfeti'lAvâmil, ile Siyâsetnâme/İbnArabşâh'ınFâkihetu'l-Hulefâ Adlı Eseri Üzerine Bir İnceleme, adıyla 4 yayımlanmış kitabı bulunuyor.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İlköğretim haftası Midyat’ta törenle açıldı

2019-2020 Eğitim öğretim yılı açılışı ve ilköğreti [...]

1 gün önce...

İşte EYT’de son durum

Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili son dakika [...]

1 gün önce...

Okula yeni başlayan çocuklara hediye

Mardin'de okullar açıldı. Birçok çocuk da ilk kez [...]

1 gün önce...

Nusaybin Kültür Sanat Festivali konserle sona erdi

Nusaybin Belediyesi tarafından organize edilen Kül [...]

1 gün önce...

Hasta yakınlarına aşure ikramında bulundular

Muharrem ayı dolayısıyla aşure günü etkinlikleri s [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN