Nusaybin'de 14 Mart Tıp Balosu Düzenlendi

Nusaybin'de 14 Mart Tıp Balosu Düzenlendi
19 Mart 2011 Cumartesi Saat 22:27 2

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Mardin’in Nusaybin ilçesinde tıp bayramı balosu düzenlendi. Çok sayıda davetlinin katıldığı baloda ilçe Kaymakamı Murat Girgin, Ege bölgesi yerel oyunlarından Harman dalını oynadı.

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Mardin’in Nusaybin ilçesinde tıp bayramı balosu düzenlendi. Çok sayıda davetlinin katıldığı baloda ilçe Kaymakamı Murat Girgin, Ege bölgesi yerel oyunlarından Harman dalını oynadı.

Nusaybin Şehri Med düğün salonunda düzenlenen gece, hekimlerin ülke kurtuluşunda gösterdiği fedakârlıkları anlatan sinevizyon gösterimiyle başladı.

Nusaybin Devlet Hastanesi Baştabibi Op. Dr. Umut Yaka yaptığı açılış konuşmasında, Etkin ve kaliteli bir sağlık sisteminin çağdaş bir toplumun gerekliliği olduğunu kaydetti.

Nusaybin Devlet Hastanesi olarak bu çağdaş gerekliliği yakalamak ve vatandaşlarımıza daha kaliteli bir sağlık hizmeti vermek için hastanenin hem teknolojik hem de personel olarak eksiklerini gidermeye çalıştıklarını kaydeden Yaka; “Hastanemiz, yapılan çalışmalar ile sağlık alanında belli bir seviyeye geldi. Hastane olarak Mardin’de Sağlık alanında marka olma yolunda tüm arkadaşlarımızla gayret gösteriyoruz” dedi.

Baştabip Yaka’dan sonra konuşan Kaymakam Murat Girgin ise, Sağlık sektörünün bir devlet için en az güvenlik ve ekonomi gibi olmazsa olmaz bir öneme sahip olduğunu söyledi.

14 Mart Tıp bayramında sağlık çalışanlarının sorunları ve sosyal haklarının gündeme geldiğini bildiren Kaymakam Girgin şöyle konuştu;
“Sağlık çalışanların çalışma ve sosyal hakları iyileştirilmelidir. Sağlık çalışanları maalesef en fazla şiddete maruz kalan ve haksız yere en çok tepki görenlerin başında geliyor. Nusaybin’de sağlık çalışanlarımız çok iyi çalışıyor. Çevre ilçelerden tedavi amaçlı ilçemize gelenlerin sayısı artıyor. Bu da arkadaşlarımızın iyi çalıştığının önemli bir göstergesidir.”

Kaymakamlığa bağlı Sodes eğitim merkezi öğrencilerinin def gösterisiyle sahne aldığı gecede Kaymakam Girgin de Ege yöresine ait yerel halk oyunlarından Harmandalı oynadı.

Geceye Kaymakam Girgin, Garnizon Komutanı P. Yarbay Aytekin Çabuk, İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Erdem Ersoy, ilçe Emniyet Müdürü Abdullah Kara, sağlık çalışanları ve aileleri katıldı.


KAYNAK: Arif AltunkaynakYORUMLAR :::

  1. Ronahi Amed
    20 Mart 2011 Pazar Saat 15:32 CEVAPLA
    Ya kardeşim harmandalı oynayacağınıza mardinin yerel oyunlarını oynasanız ne olur yani.nedir bu bu batı sevdası.bizim kültürümüz bize yeter!!!
  2. HUSEYIN AKAN
    20 Mart 2011 Pazar Saat 00:40 CEVAPLA
    İNŞ HEP BOYLE BU SEKILDE BIRLIK BERABERLIK ICERISINDE OLURSUNUZ.SİZ DİĞERLİ HEKIMELRIMIZ BU SEKILDE BIRLIK BERABERLIK ICINDE OLDUGUNUZ SURECE INŞ NUSAYBIN OLARAK BIR YERLERE GELIRIZ.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SAĞLIK HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mustafa Yaman’ın ismini değiştirmek için imza topladılar

Son Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan Vali Mu [...]

7 saat önce...

Görevden alınan yönetici sayısı 7'yi buldu

Mardin Büyükşehir Belediyesini teftiş eden müfetti [...]

1 gün önce...

HDP, DEDAŞ'ın devletleştirilmesini istedi

HDP Milletvekili Ayşe Sürücü, DEDAŞ’ın devletin sa [...]

22 saat önce...

TOKİ'nin arsaları açık arttırma ile satışa çıkıyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) onlarca nitelikte arsay [...]

1 gün önce...

Teşekkür indirimi! Sağlık Çalışanlarına En Eğitimli Destek

Mardin Kültür Koleji, koronavirüs ile mücadelede ö [...]

21 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN