Nusaybin'de bir ilk, Matematik Sokağı açıldı

Nusaybin'de bir ilk, Matematik Sokağı açıldı
08 Ocak 2020 Çarşamba Saat 16:44 0

Nusaybin Mehmet Emin Kuş Anadolu İmam Hatip Lisesinde açılan Matematik Sokağının ilçede ilk olma özelliğine sahip olduğu belirtildi.

MEK Anadolu İHL'de Matematik Öğretmeni Filiz Dündar koordinatörlüğünde yürütülen 'Matematik Sokağı Projesi'nin açılış kurdelesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahman Keleş, Okul müdürü Nizamettin Al ve öğrenciler tarafından kesildi.

Açılışta konuşan sonrası okul müdür yardımcısı Ziver İlhan, proje amacının, öğrencilere matematiği sevmelerini sağlamak, matematik korkusunu yenmelerini sağlamak bu konuda farkındalık yaratmak, matematiği daha somut hale getirmek, yeni Harezmîler, çağdaş Battanîler, modern Ebu'l-Vefalar yetiştirmek olduğunu kaydetti.

Projenin yapılmasından katkısı olan başta okul müdürü Nizamettin Al ve Matematik Öğretmeni Filiz Dündar olmak üzere herkese teşekkür eden İlhan'ın konuşmasından davetliler, Matematik Sokağı'nı gezdi.

Sokakta yapılan formüller, ünlü matematikçilerin resimleri, fotoğraflar, matematikle ilgili güzel sözler ve diğer görseller hakkında davetlilere bilgi verildi.

Bu arada Okul Müdürü Nizamettin Al, Mehmet Emin Kuş Anadolu Lisesinin ilçede hak ettiği başarıya ulaşması için okul idaresi, öğretmenler ve velilerin gayret içerisinde olduğunu söyledi.

İlk defa ilçede Matematik Sokağı'nı açarak güzel bir adım attıklarını ifade eden Al, öğrencilerde başarıya yönelik adımların hıza atıldığını belirtti.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kızıltepe operasyonundan 4 tutuklama kararı

Kızıltepe’de, PKK/PYD üyelerinin ülkeye yasa dışı [...]

1 gün önce...

Ulusal bir gazete daha kapandı

Türkiye'nin yazılı basın eserlerinden biri daha bu [...]

1 gün önce...

Maddi durumu yetersiz ailelere yardım

Midyat İlçe Jandarma Komutanlığı personelleri, mad [...]

1 gün önce...

Buz pisti bir ayda 22 bin çocuğu ağırladı

Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi ta [...]

1 gün önce...

Ömer ameliyat olmazsa gözlerini kaybedecek

Nusaybin'de halk arasında tavukkarası hastalığı ol [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN