Nusaybin'de bir ilk, Matematik Sokağı açıldı

Nusaybin'de bir ilk, Matematik Sokağı açıldı
08 Ocak 2020 Çarşamba Saat 16:44 0

Nusaybin Mehmet Emin Kuş Anadolu İmam Hatip Lisesinde açılan Matematik Sokağının ilçede ilk olma özelliğine sahip olduğu belirtildi.

MEK Anadolu İHL'de Matematik Öğretmeni Filiz Dündar koordinatörlüğünde yürütülen 'Matematik Sokağı Projesi'nin açılış kurdelesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahman Keleş, Okul müdürü Nizamettin Al ve öğrenciler tarafından kesildi.

Açılışta konuşan sonrası okul müdür yardımcısı Ziver İlhan, proje amacının, öğrencilere matematiği sevmelerini sağlamak, matematik korkusunu yenmelerini sağlamak bu konuda farkındalık yaratmak, matematiği daha somut hale getirmek, yeni Harezmîler, çağdaş Battanîler, modern Ebu'l-Vefalar yetiştirmek olduğunu kaydetti.

Projenin yapılmasından katkısı olan başta okul müdürü Nizamettin Al ve Matematik Öğretmeni Filiz Dündar olmak üzere herkese teşekkür eden İlhan'ın konuşmasından davetliler, Matematik Sokağı'nı gezdi.

Sokakta yapılan formüller, ünlü matematikçilerin resimleri, fotoğraflar, matematikle ilgili güzel sözler ve diğer görseller hakkında davetlilere bilgi verildi.

Bu arada Okul Müdürü Nizamettin Al, Mehmet Emin Kuş Anadolu Lisesinin ilçede hak ettiği başarıya ulaşması için okul idaresi, öğretmenler ve velilerin gayret içerisinde olduğunu söyledi.

İlk defa ilçede Matematik Sokağı'nı açarak güzel bir adım attıklarını ifade eden Al, öğrencilerde başarıya yönelik adımların hıza atıldığını belirtti.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Deva Partisi Midyat kongresini gerçekleştirdi!

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Mardin'de kongr [...]

1 gün önce...

Ömerli ilçesinin alt yapısı yenilenecek

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İd [...]

22 saat önce...

Vefa borcunu ödemek için memleketine 5 yıldızlı otel yaptırdı

Pandemiye rağmen kendi memleketine 5 yıldızlı otel [...]

19 saat önce...

AK Partili Gençlerde Kongre Heyecanı

AK Parti Gençlik Kolları’nda, 6. Olağan Kongre Sür [...]

1 gün önce...

Koronavirüs Felce Neden Olabilir

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN