Nusaybin'de Huzur ve Güven Toplantısı yapıldı

Nusaybin'de Huzur ve Güven Toplantısı yapıldı
18 Şubat 2020 Salı Saat 14:40 0

Mardin İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya başkanlığından Nusaybin'de Huzur ve Güven Toplantısı yapıldı.

Nusaybin İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından organize edilen Huzur ve Güven Toplantısı Halk Eğitimi Merkezinde düzenlendi.

Saygı duruşunda bulunma ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra konuşan Mardin İl Emniyet Müdürü Çetinkaya, yaklaşık bir buçuk ay önce il genelinde başlattıkları huzur ve güvenlik temalı halkla buluşma, toplantılarının dokuzuncusunu Nusaybin'de gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Emniyet teşkilatının 24 saat esasına göre vatandaşların huzur, asayiş ve güvenliğinin sağlanması için güvenlik hizmetleri verdiğini kaydeden Çetinkaya, Mardin ve ilçelerinde Emniyet teşkilatının en iyi şekilde görevini ifa ettiğini vurgulayarak, "Temelde gerçekleştirdiğimiz görev iki temel üzerine oturuyor. Birincisi toplumda kamu düzeninin, huzurun, asayişin ve sağlığın bozulmaması için yerine getirdiğimiz faaliyetlerdir. Özü itibarıyla önleyici kolluk faaliyetleri diyoruz. Yani bir suç işlenmeden yerine getirdiğimiz faaliyettir. Diğeri de adli kolluk olarak değerlendirdiğimiz, bir suç işleniyorken henüz, suçu bastırmak, önlemek, devamının önüne geçmek ve yasalarımızda suç olarak görülen bir fiil gerçekleşmişse bu fiilin faillerini yakalamak, yerlerini tespit etmek, belirlemek ve yetkili adliye organların öne çıkarmaktır" şeklinde konuştu.

Toplantıya katılımın yoğun olmasının Nusaybinlilerin huzur ve güvene verdiği önemin göstergesi olduğunu kaydetti.

İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya'nın konuşmasından sonra Nusaybin Emniyet Müdürü Murat Sönmez, Nusaybin'de yapılan emniyet hizmetleri hakkında bilgi verdi. 2018 ve 2018 yıllarından asayişten trafik kazalarına, uyuşturucudan terör olaylarına kadar birçok alanda emniyetin yaptığı çalışmaları sinevizyon eşliğinde anlatan Emniyet Müdürü Sönmez, emniyetin binaları, arama noktaları, mobese ve güvenlik önlemleri hakkında geniş açıklamalarda bulundu.

İlçe Emniyet Müdürü Sönmez tarafından yapılan sunumdan sonra toplantıya katılanların soru ve görüşleri dinlendi.

Nusaybin İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen Huzur ve Güven toplantısına İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Fatih Yıldırmaz, Nusaybin Belediyesi Özel Kalem Müdürü Burak Eryılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahsum Özmen, Ticaret Borsası Başkanı Necdet Aktaş, Soförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hüseyin Gündoğdu, NESO Başkan yardımcısı Beşir Aydın, Mahalle Muhtarları, Okul Müdürleri ve Okul aile birliği başkanları katıldı.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Akla ziyan Covid-19 anonsu: Hükümet istiyor ki Kürt halkı ölsün!

Sokak aralarında Coronavirus tedbirlerini içeren b [...]

1 gün önce...

Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar

Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar Sum [...]

1 gün önce...

Korona Virüsünden ilk ölüm gerçekleşti

Türkiye'nin önde gelen bankalarından Yapı Kredi'ni [...]

1 gün önce...

Corona virüs sandılar epilepsi krizi çıktı

Mardin'de fenalaşarak yere yığılan bir kişiye coro [...]

1 gün önce...

Mardinli Profesörden salgın sonrası için önemli çağrı

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğreti [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN