Nusaybin'de kan bağışına yoğun ilgi

Nusaybin'de kan bağışına yoğun ilgi
11 Şubat 2017 Cumartesi Saat 12:16 0

Nusaybin'de Kızılay'ın kan stokuna bağışta bulunmak için kan bağışında bulunan vatandaşlar, açılan kan bağışı standının önünde kuyruklar oluşturdu.

Diyarbakır Kızılay Bölge Kan Merkezi tarafından başlatılan kan bağışı kampanyasına Nusaybinliler büyük ilgi gösterdi.

Bir iş merkezinde kurulan standa sabah saatlerinden itibaren gelen vatandaşlar formları doldurduktan sonra kan bağışı için sıraya girdi. Kan vermek için standın olduğu bölgeye gelen vatandaşların yoğunluktan zaman zaman kuyruğa girdikleri görüldü.

Kan bağısında bulunmaya gelen HÜDA PAR Nusaybin ilçe Başkan Yardımcısı Seyfettin Ağırman kan bağışının önemli olduğunu söyleyerek, "Kan bağışlamak, hayat bağışlamaktır. İhtiyacı olan insanımıza yardımcı olmak önemli bir şeydir. Bu konuda insanlarımızın katkısı çok önemlidir. İnsanların üretmediği şeylerden bir tanesi de kandır. Kan üretilmeyen bir şeydir. Ve kana ihtiyaç vardır. Herkes kan bağışında bulunmalıdır." dedi.

"Kan vermek bir insanlık görevidir"

Kızılay’ın kan bağışı standına gelerek kan veren Süleyman Korkut, bunun bir insanlık görevi olduğunu belirterek, her kan bağışının bir cana katkı yapacağını dile getirerek, "Bunun acısını çeken bir insan olarak buraya geldim. Zamanında bana kan lazım olduğunda çok acı çekmiştim. Onun için Kızılay’ın çağrısına kulak verdim. Şu anda sekizinci bağışımı yaptım. Tabi bu insanlık adına yapılan bir çalışmadır. Bunun sıhhat yönü de mevcuttur. Verdiğimiz kanın insanlara katkı yaptığını düşünürsek manevi yönü bile yeterlidir." diye konuştu.

AK Parti Nusaybin Gençlik Kolları Başkanı Bedri Ay ise Kızılay'ın kan stoklarından dolayı zor günler geçirdiğini, Nusaybin halkına göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı teşekkürler ettiklerini söyledi.

Kan bağışı standının sadece bir gün açık kalacağını öğrenen Nusaybinliler, bu sürenin bir kaç güne çıkarılmasını istediler.Kaynak: https://www.ilkha.com/haber/49432/nusaybinde-kan-bagisina-yogun-ilgiYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SAĞLIK HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Normalleşme takvimi iddiaları

Türkiye corona virüsü ölü ve vaka sayısında gözle [...]

1 gün önce...

Tarihi çarşı ve sokaklarda tarihi sessizlik

Coronavirus tedbirleri kapsamında 81 ilde Ramazan [...]

1 gün önce...

Depremde evi hasar gören vatandaşa devletin şefkatli eli uzatıldı

Sivrice ilçesinde 24 Ocak 2020'de meydana gelen de [...]

1 gün önce...

Piknik alanındaki tesiste yangın çıktı

Nusaybin ilçesinde Beyazsu piknik alanlarındaki bi [...]

1 gün önce...

Tabiat parkındaki Şelale'de koronavirüs sessizliği

Derik ilçesinde bulunan, 'Türkiye'nin 223'üncü tab [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN