Nusaybin'de "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" etkinliği düzenlendi

İçişleri Bakanlığınca, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla, "Yaya Öncelikli Trafik Güvenliği" teması kapsamında başlatılan uygulama kapsamında Nusaybin'de etkinlik düzenlendi.

İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Denetleme Büro Amirliği tarafından Mardin Yolu Caddesinde düzenlenen etkinliğe, Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Emrullah Temizkan, İlçe Jandarma Komutanı Fatih Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hüseyin Gündoğdu ve diğer kurum müdürleri katıldı.

"Trafikte Yaya Önceliği Bilincinin Oluşturulması Kampanyası"nda, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu önünde ve Polis Uygulama noktalarında eş zamanlı olarak sürücüler ve yayaları bilinçlendirme çalışması yapıldı.

Polis ekipleri tarafından sürücülere etkinlik ile ilgili el broşürü ve bloknot defterler dağıtıldı.

Programa katılan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Temizkan, sürücülere yaya öncelikli trafik güvenliği konusunda uyarılarda bulundu.

Temizkan ayrıca, koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında maske, mesafe ve hijyen konusunda vatandaşlardan hassasiyet istedi.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle