Nusaybin’de Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) Binasının Açılışı Yapıldı

Nusaybin’de Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) Binasının Açılışı Yapıldı
14 Ekim 2020 Çarşamba Saat 16:33 0

Nusaybin’de yaklaşık 5 yıldır Halk Eğitimi Merkezi binasında faaliyetlerini sürdüren Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM), yeni binasına taşındı. RAM Binasının açılışı Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Emrullah Temizkan tarafından yapıldı.

Nusaybin’de daha önce yaşanan çukur ve barikat saldırılarında tahrip olan RAM binasının yerine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Gırnavaz Mahallesi Baraj Yolu Caddesi üzerinde bina dönüşümü gerçekleştirdi. RAM Binasına açılış kurdelesi, Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Emrullah Temizkan, Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, RAM Müdürü Ali Ay ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Şefak Kavak tarafından kesildi.

Açılıştan sonra RAM binasını gezen Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Temizkan, yapılan çalışmalar hakkında kurum müdürü Ali Ay’dan bilgi alarak öğretmenlerle bir araya geldi.

Nusaybin RAM’da 3 Rehberlik Öğretmeni, 6 Özel Eğitim Öğretmeni ve 2 idari personel ile Özel Eğitime yönelik her yıl yaklaşık 1300 öğrencinin Eğitsel Değerlendirme ve Raporlama işlemlerinin yerine getirilmesi, Evde Eğitim Hizmetlerinin Planlanması, Özel Eğitim Uygulama Okulları, Destek Eğitim Odaları ve Özel Eğitim Sınıflarına öğrenci yönlendirme süreçleri ve Okullarda yürütülen Rehberlik Hizmetlerinin koordinasyon işlemlerinin yürütüldüğü Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri ve Özel Eğitim Hizmetleri Bölümleri kurumun hizmet alanını oluşturmaktadır.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kesintisiz Enerji için muhtar ve çiftçilerle görüştüler

Dicle Elektrik Dağıtım A. Ş. Mardin İl Müdürü Hali [...]

1 gün önce...

Milletvekillerinden, Rektör Özcoşar’a Ziyaret

Ak Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı [...]

1 gün önce...

Belediye, Yaşlıları Evlerinde de Yalnız Bırakmıyor

Derik Belediyesi tarafından yalnız ve bakıma muhta [...]

1 gün önce...

Mardin Fosfatspor Umut Dağıttı

Mardin Fosfatspor, Afyon kampında karşılaştığı İst [...]

1 gün önce...

Mardin Tıp Fakültesini Hak Etmiyoru mu?

Dr. Mustafa Tekçe, Mardin'e kurulacak TIP Fakültes [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar