Nusaybin'de telafi eğitimleri başladı

Nusaybin'de telafi eğitimleri başladı
18 Kasım 2019 Pazartesi Saat 10:20 0

Ekim ayından Nusaybin'de yaklaşık 2 haftalık eğitim öğretime ara verilmesi nedeniyle ara tatilde telafi amacıyla yapılacak dersler başladı.

Ekim ayından Nusaybin'de yaklaşık 2 haftalık eğitim öğretime ara verilmesi nedeniyle ara tatilde telafi amacıyla yapılacak dersler başladı.

Sabah erken saatlerde okullarına gelen öğrenciler, öğretmenleri ve okul yöneticileri gözetiminde saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı'nı okudu.

Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Abdussamet Tayfur, öğrencilere yaptığı konuşmada, bu yıl ilk defa uygulanan bir haftalık ara tatilde öğretmen ve öğrencileirn okullarında olacağını söyledi. Öğrencilerin dinç ve eğitime istekli bir şekilde okula gelmesinden dolayı mutlu olduklarını kaydeden Tayfur, hafta boyunca eğitim öğretimin aksamadan süreceğini ifade etti.

Daha sonra sınıflarına giren öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan telafi dersleri eğitimlerine başladı.

Nusaybin'de ilçe genelinde 110 okulda 28 bin öğrenci okullarına gitti.

9 Ekim'de başlayan 'Barış Pınarı Harekatı' sonrası bir bölümü PYD/YPG kontolündeki Kamışlı'dan Nusaybin'e atılan havan ve roketlerin ilçe merkezindeki sivil yerleşim yerlerine isabet etmesi sonrası eğitim öğretime iki hafta ara verilmişti.

Öğrencilerin derslerinden geri kalmaması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Nusaybin, Şenyurt, Artuklu, Şanlıurfa ve Şırnak'ta bazı okullarda telafi eğitimleri yapılmasını kararlaştırılmıştı.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardinli Doktordan Korona’ya Özel Tedavi Yöntemi

Korona'ya karşı, Ozonterapi yöntemi sayesinde bağı [...]

1 gün önce...

Bakan Albayrak: 3 ay maaş desteği vereceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Ekonomik [...]

1 gün önce...

DEVA Partisi'nde Ali Babacan'ın A Takımı belli oldu

Ali Babacan liderliğinde kurulan Demokrasi ve Atıl [...]

18 saat önce...

Sokağa çıkma yasağı SİNYALİ verildi

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, koronavirüs salg [...]

1 gün önce...

Son 24 saatte 37 can kaybı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN