Nusaybin'e Öğretmenevi ve İlkokul Müjdesi

Nusaybin Eğitim camiası için bir ay içerisinde ikinci müjdeli haber geldi. Munğan ve Kaya aileleri, ilçede öğretmenevi ve ilkokul yapılması için protokol imzaladı.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Mardin Valiliğinden yapılan protokol sırasında Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mahmut Demirtaş, Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Emrullah Temizkan, Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer, Nusaybin Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Nusaybinli Hayırseverler Mehmet Emin Kaya ve Oktay Munğan hazır bulundu.

Yapılan protokolde Munğan ve Kaya aileleri, ilçede bir öğretmenevi ve ilkokulu yapacakları açıklandı.

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Hayırseverlerimiz Mehmet Emin Kaya ve Oktay Munğan ile Nusaybin'de yapılması planlanan öğretmenevi ve ilkokul yapımı için protokol imzaladık. İmzaladığımız protokolümüzün ilimize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyor, Hayırseverlerimize teşekkür ediyorum "ifadelerini kullandı.

Nusaybin eğitim camiası, geçtiğimiz hafta Seyit Mustafa Çelik Fen Lisesinden sonra Munğan ve Kaya ailelerinin öğretmenevi ve ilkokul protokolüyle ikinci müjdeyi yaşadı.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle