Nusaybinliler Soruyor; Köprüler niçin yapılmıyor?

Nusaybinliler Soruyor; Köprüler niçin yapılmıyor?
26 Şubat 2020 Çarşamba Saat 10:45 1

Hüda-Par Nusaybin ilçe teşkilatı aylık değerlendirme toplantısında Çağ çağ deresi üzerinde yıkıldıktan sonra yapılmayan köprüleri gündeme aldı.

Hür Dava Partisi (Hüda-Par) Nusaybin ilçe teşkilatı aylık değerlendirme toplantısında Çağ çağ deresi üzerinde yıkıldıktan sonra yapılmayan köprüleri gündeme aldı.

İlçe teşkilatı binasında yapılan değerlendirme toplantısı sonrası açıklama yapan Hüda-Par Nusaybin ilçe Başkanı Halil Talayhan, vatandaşlar tarafından kendilerine iletilen ilçedeki sorunlar hakkında istişarelerde bulunduklarını kaydetti.

Abdulkadir Paşa ve Fırat Mahallesinde Çağ çağ deresi üzerinde yıkılan iki köprünün TOKİ tarafından yeniden inşa edileceği açıklandığı halde aylardır bölgede bir çalışma yapılmadığını aktaran Talayhan şöyle konuştu:

"Bu ayki toplantımızda yine ilçemizin sorunlarından olan köprüler ele alındı. Daha önce TOKİ yetkilileri tarafından yapılacağı dile getirilen köprülerin hala yapımına başlanmadı. Bu konuda Nusaybin halkımız tarafından bize sürekli şikâyetler ve mağduriyetler iletiliyor. Bu köprülerin yapılması ile beraber gerek ilçenin trafik sorunu gerekse ulaşım ve gerekse yaya olarak halkımız rahata kavuşacaktır. Parti olarak halkımızın sorunlarını dile getirmeye devam edeceğiz. Yetkililerin vermiş oldukları söze bağlı kalmalarını ve şehri birbirine bağlayan Çağ çağ deresinin üzerindeki köprülerin biran önce yapılması gerekir. Bilindiği üzere daha önce ilçemizi ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri yıkılan iki köprünün yerine bir an önce yenilerinin yapılması talimatını verdiklerine dile getirmişlerdi."YORUMLAR :::

  1. Ahmet
    27 Şubat 2020 Perşembe Saat 10:02 CEVAPLA
    Ben de bir Nusaybinli olarak cevap vereyim... Onları yine yıkarsınız ayaklarının altını kazıyıp ayaksız kalan tek millet nusaybinliler maalesef

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Akla ziyan Covid-19 anonsu: Hükümet istiyor ki Kürt halkı ölsün!

Sokak aralarında Coronavirus tedbirlerini içeren b [...]

1 gün önce...

Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar

Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar Sum [...]

1 gün önce...

Korona Virüsünden ilk ölüm gerçekleşti

Türkiye'nin önde gelen bankalarından Yapı Kredi'ni [...]

1 gün önce...

Corona virüs sandılar epilepsi krizi çıktı

Mardin'de fenalaşarak yere yığılan bir kişiye coro [...]

1 gün önce...

Mardinli Profesörden salgın sonrası için önemli çağrı

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğreti [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN