O avukat kendisini savundu

Eşini ve ailesini dövdüğü ileri sürülen Mardinli avukat kendisini savundu.

 Mardin Barosu Genel Sekreteri Çelebi Araz ve avukat arkadaşları ile birlikte basın açıklaması düzenleyen avukat Çeçen Bozkurt, “Benim hakkımda basında yer alan haberlerin aslı bulunmamaktadır. Bütün bu haberleri tekzip ediyorum. Ben adaletin temel direği olan avukatlığı kendisine meslek edinmiş birisi olarak şiddetin her türlüsüne ve özelliklede kadına yönelik şiddete karşıyım.”dedi.

Olayın meydana geldiği Gaziantep iline kesinlikle gitmediğini ve olayın geçtiği iddia edilen tarih ve zaman diliminde Mardin merkezde olduğunu gösterdiği belgelerle gösteren Bozkuş, “Bununla ilgili elimde resmi kayıtlar ve kamera kayıtları bulunmaktadır ayrıca tanıklarımda vardır. Olayla ilgili bilgim ve ilgim olmadığı gibi olayın kimler tarafında yapıldığı konusunda da haberim yoktur olayın gerçekleştiği tarihte şeker hastası olmam nedeniyle Mardin devlet hastanesinde şekerimi ölçtürdüm ayrıca o gün Mardin Bilem otelde konakladım buna ilişkin otel kayıtları mevcuttur.”diye konuştu.

Avukat Bozkuş, eşinin de aynı zamanda akrabası olduğunu ve dayısının kızı olduğunu ifade ederek, “Ben eşimle en son 10 gün önce konuşmuştum. Çocuklarımı da geçen hafta gelip kendi rızamla verdim. Sorun çıkarmış olsaydım ozaman zaten izin vermezdim.”diyerek kendisini savundu.

Basında özellikle mesleğinin ön plana çıkarılarak olayın tarafından gerçekleştirildiğinin iddia edilmesine, mesleğine ve şahsına bir hakaret ve haksızlıktan başka bir şey olmadığını savunan Bozkuş, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Şahsımın ve mesleğimin de bu noktada karalanmasını kınıyorum. Hakkımdaki suçlamaları, mesleğimi ve şahsımı hedef alarak haber yapan bütün basın kuruluşlarına ve şahıslara karşı her türlü tazminat ve dava hakkımı saklı tutuyorum. Ben bir avukat olarak, bütün sorunların yargı yolu ile aşılması için çaba göstermekteyim. Olay yargıya intikal etmiştir. Bu nedenle yargıya intikal eden bir olay hakkında bu aşamada daha fazla açıklama yapmayacağım. Yargı kararını verinceye kadar, yargıya olan sonsuz güvenim ve mesleğime olan saygımdan dolayı bu yazılı metin dışında hiçbir açıklama yapmayacağım.”

Nezir Güneş

YORUMLAR

 • G.ANTEP SAVCILIĞI-HUKUKÇULARI VE KADIN HAKLARI SAVUNUCULARI NERELERDESİNİZ ?

  Dava hakkında bu sayfa ve diğer gazete haberlerinden başka hiç bir bilgimiz olmadığından,yapılacak soruşturmanın açığa çıkması için zanlının hukukçu/avukat olması nedeniyle taviz verilmeden,soruşturmanın bu aşamalarında ve devamındaki duruşmalarda KADIN HAKLARINDAN SORUMLU demokratik kitle örgütlerimizin bu sorunu yakından takip ederek kamuoyunu bilgilendirmek zorundadır.

  Kadınlara yapılan taciz ve uygulanan şiddetin boyutlarının hergün arttığı yetmezken faillerinin cezasız kalmaları ve haklı görünmeye kalır hiç bir tarafı olmaz;müsamahası asla yapılmaması gerekir.

  G.ANTP İNSAN HAKLARI DERNEĞİNİ SAHİP ÇIKMAYA DAVET EDİYORUM!

  Yapacağınız araştırmanın bundan sonraki kadına yönelik şiddet ve saldırılar için yerinde verilen,önemli bir mesajın/caydırılığın başlangıcı olacağına inanıyorum.

  EREN KESKİN'E ÇAĞRI :

  Zanlısı avukat/hukukçu olması nedeniyle,duruşmalarınızdan vakit ayırabiliyorsanız lütfen;zanlının kendini basında savunmasından sonra dava büsbütün karmaşa halini aldığı için siz değerli ve deneyimli hukukçumuza gereksinim duyulacağını tahmin etmekteyim.

  Saldırıya uğrayan hukukçunun eşine ve ailesine büyük geçmiş olsun diyerek,korkmadan ve dürüstçe haklarını savunman için savcılığa gerçeğini anlatırsan bu saldırılara maruz kalmayacağını bilmek zorundasın.

  Tacize ve şiddete uğrayan kadınların dayanışmasının gereği vardır.Bu insanlara sahip çıkacak 'adil yargı' varsa bu insanların sesleri biraz daha gür çıkacağına inanıyorum.

  KİMİN SAHİPLENECEĞİNİ HEP BİRLİKTE GÖRECEĞİZ...

  Söyleyecek bir şey bulamıyorum,tekrar yaşamayacağınızı umuyorum...

  Avukatlık mesleğini temsil ettiğini söylüyorsun.Yanında tek bir bayan avukat arkadaşın dahi yok baroda bulunan avukatların 3 ünü 4 ünü almış açıklama yapıyosunuz.Hiç inandırıcı değil bir otelden makbuz almak kolay o kadını o hale başkası getirmiş ise çocuklarının anası olan bunca yıl hayat arkadaşlığını yapan biri için hemen antepe koşman bunu yapanlardan hesap sorman gerekmezmiydi?.Senin bu halde mardinde işin var ne! bırak bu amatör numaraları avukat bey, terzi söküğünü dikemez ya sende kendini böyle zor savunursun.

Yorum Ekle