Öğrenciler bahar şenliğinde buluştu

Öğrenciler bahar şenliğinde buluştu
30 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 18:00 0

Midyat ve Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği (MİKAD) tarafından sürdürülen 'Okumak İstiyorum' projesi kapsamında eğitim gören yaklaşık 300 öğrenci için satranç ve tenis turnuvası düzenlendi.

Kapalı spor salonunda gerçekleşen turnuvaya Belediye Başkan Yardımcısı Metin Kutlu, İl Genel Meclis üyesi Mekan Taş, MİKAD Başkanı Mesut Sancar, daire amirleri, okul müdürleri, sivil toplum temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.
‘Okumak İstiyorum’ öğrencileri bahar şenliğinde buluştu
Oldukça heyecanlı oldukları gözlenen öğrenciler satranç ve tenis turnuvasında tüm hünerlerini sergiledi. Turnuvada kısa bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Metin Kutlu, "Öğrenciler için geleneksel hale getirilen ve bu yıl ikincisi düzenlenen şenlikler oldukça renkli geçiyor. Yarınımızın en büyük mirasçıları olan siz geçleri başarılı ve önemli yerlerde görmek en büyük dileğimiz. Hepinizi tek tek tebrik ediyor, emeği geçenleri ayrıca kutluyorum." diye konuştu.

MİKAD Başkanı Mesut Sancar ise "Proje kapsamındaki başarılı öğrenciler, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne katkı sağlayacak bireyler olacaktır. Öğrenciler sosyal ve kültürel alanda kendilerini geliştirdiği gibi diğer alanlarda da başarılı olmaları için her türlü desteği sağlayacağız." şeklinde konuştu.

Öğrenciler arkadaşlarını tezahüratlarla desteklerken, yapılan müsabakalar sonunda bütün öğrenciler çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

'Okumak İstiyorum' projesi, Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) tarafından finanse edilirken, Mardin Valiliği tarafından desteklenip, Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında MİKAD tarafından sürdürülüyor.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Multidisipliner Kovid-19 Sürecine Sıradışı bir Yaklaşım

Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakül [...]

1 gün önce...

Nur Mahallesi sakinleri doğal gaz istiyor

Mardin merkez Artuklu ilçesine bağlı Nur Mahallesi [...]

23 saat önce...

Tilkiye protez bacak yaptı

Mardinli Hasan Kızıl, araba kaputuna giren bir ked [...]

1 gün önce...

Foto-Arşiv Zehirlenen Aileden Anne ve kızı vefat etti

Kızıltepe'de zehirlenme şüphesiyle hastaneye başvu [...]

1 gün önce...

Engelli Vatandaşlara Akülü Sandalye Desteği

Mardin Kızıltepe ilçesinde 3 Aralık Dünya Engellil [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar