Öğrenciler Belediyenin desteği ile atık tenekeleri birer yuvaya dönüştürdüler

Öğrenciler Belediyenin desteği ile atık tenekeleri birer yuvaya dönüştürdüler
22 Ekim 2020 Perşembe Saat 09:29 0

İsrafın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması ve çevreyi koruma bilincinin oluşturulması amacıyla Kızıltepeli öğrenciler yağ tenekelerini boyayarak kuşlar için yemlik ve suluk yapıldı. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşleri Sayın Emine Erdoğan Hanımefendilerin himayelerinde devam eden ''Sıfır Atık Projesi" kapsamında Kızıltepe Belediyesi'nde çalışmalar devam ediyor.

“Çağımızın koşullarında, çocuklarımıza tabiatı anlatmak için, her zamankinden çok daha fazla çaba göstermek zorundayız" diyen Sayın Emine Erdoğan Hanımefendilerin çağrısı üzerine hurdalar sanata dönüştü.

Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, öğrencilerle birlikte yapılan kuş yemliklerinin öğrencilere empati ve diğerkamlılık duygularının işlenmesine de katkı sağladığını söyledi. Öğrencilerin yardımıyla yapılan kuş yemlikleri Kızıltepe Belediyesi Zabıta Ekipleri ile birlikte ilçenin dört bir yanına asılarak, kuşların aç kalmalarının önüne geçildi. Soğuk kış günlerinde yiyecek bir şey bulamayan, yazın kavurucu sıcağında susuzluk çeken kuşlar için yapılan yemlikler hazır bir halde sahiplerini bekliyor.

Bu çalışmayla atıkları yönetebilmeyi çocuklarımıza aşılamak istedik diyen Çam: "Atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi amacıyla öğrencilerimize ellerindeki geri dönüşüme açık malzemeler ile neler yapabileceklerini, atıkların sanata dönüşebileceğini göstermek istedik. Ayrıca bu hayatta yalnız olmadığımızı, başka canlıların da olduğunu ve onlara karşı her zaman merhametli olmamız gerektiğini öğrencilerimize hatırlattık. ”dedi.


KAYNAK: Basın Bülteni


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

YAŞAM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Bölünmez Çankırı, Kadınların Sevincine Ortak Oldu

Dünyaca ünlü şef Ebru Baybara Demir tarafından, Ma [...]

1 gün önce...

Kesintisiz Enerji için muhtar ve çiftçilerle görüştüler

Dicle Elektrik Dağıtım A. Ş. Mardin İl Müdürü Hali [...]

1 gün önce...

Milletvekillerinden, Rektör Özcoşar’a Ziyaret

Ak Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı [...]

1 gün önce...

Belediye, Yaşlıları Evlerinde de Yalnız Bırakmıyor

Derik Belediyesi tarafından yalnız ve bakıma muhta [...]

23 saat önce...

Mardin Fosfatspor Umut Dağıttı

Mardin Fosfatspor, Afyon kampında karşılaştığı İst [...]

22 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar