Öğrenciler, Hadisler eşliğinde ikramda bulundular

Öğrenciler, Hadisler eşliğinde ikramda  bulundular
09 Aralık 2019 Pazartesi Saat 12:21 0

İlim Yayma Cemiyeti Mardin Şubesi bünyesinde faaliyet gösteren Marifet Okulu, eğitim faaliyetlerine devam ediyor.

Faaliyetleri aralıksız sürdüren marifet okulu bu hafta öğrencilere peygamber efendimizin sünneti ve Hadisi Şerîfin önemi anlatılıp ardından 15 Temmuz Demokrasi ve şehitler parkında İlim Yayma Cemiyeti Yurt Müdürü Abdullah Ketin, marifet okulu eğitimci ve öğrencileri paylaşmanın önemini daha iyi anlamak adına kahve ve badem şekeri ikramında bulunarak farkındalık oluşturmak adına hadis cennetin pusulasıdır, sünnet dinin en güzel uygulamasıdır gibi sloganlar ile hazırladıkları hadisi şerifleri dağıttılar.

İlim Yayma Cemiyeti Marifet Okulu Sorumlusu Enes Güneş, yaptığı açıklamada, Cemiyet olarak amaçlarının Mardin'in en temel ihtiyacı olan milli ve manevi değerlerine bağlı, kaliteli bir eğitimle donatılmış, ilim ve irfan sahibi yeni nesiller yetiştirmek olduğunu söyledi.

Geleceğe en büyük yatırımı gençlerin eğitimi ve yetiştirilmesi olarak gördüklerini ve bu minvalde çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Güneş, "İlim Yayma Eğitim Merkezimizde başladığımız eğitim faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Bilen, Düşünen, Dertlenen ve Harekete Geçen Bir Gençlik İçin İlim Yayma Cemiyeti Mardin Şubesinin Açmış olduğu Marifet Okulu 11-14 yaş arasındaki gençlere yönelik 9 -12 kişilik gruplar halinde, rehberler eşliğinde sürdürülen ve iki yıl devam eden eğitim programı ile gençlerimizin şahsiyet gelişimini desteklemek, kişisel sosyal ve manevi gelişimlerine destek olmak amaçlanmaktadır. Program gençlerin yaparak, yaşayarak ve keyifli bir şekilde öğrenmesini esas almaktadır. Marifet okulunda gençlerimize K.Kerim ilmihal değerler eğitimi, adab-ı muaşeret dersleri,oku-yorum, izi-yorum ve el sanatları gibi dersler verilmektedir. Amacımız, gençlerimizin ahlaki, sosyal ve kültürel gelişimine katkıda bulunmak, gençlere ahlak ve ilmihal alanlarında temel dini bilgileri hatırlatmak, kişiye duygu ve düşüncelerini ifade edebilme kabiliyeti kazandırmaktır."dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Miroğlu, Yeni Parti İddialarını Yalanladı

AK Parti MKYK Üyesi, 25 ve 26. Dönem Mardin Millet [...]

1 gün önce...

Dilipak’ı Mahkemeye veren Kadınlara tepki

Din-Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Bilal Aydın, gazet [...]

19 saat önce...

Mardinspor kendi renkleriyle sahada olacak!

Mardinspor eski başkanı İşadamı Süleyman Bölünmez, [...]

1 gün önce...

Artuklu'da Beslenme ve Diyet Merkezi Hizmete Başladı

Artuklu sağlıklı yaşamın değişmez unsurları olan, [...]

1 gün önce...

AK Partili Kadınlardan 'Dilipak' Hakkında suç duyurusu!

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam'ı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN