Öğrenciler, Hadisler eşliğinde ikramda bulundular

Öğrenciler, Hadisler eşliğinde ikramda  bulundular
09 Aralık 2019 Pazartesi Saat 12:21 0

İlim Yayma Cemiyeti Mardin Şubesi bünyesinde faaliyet gösteren Marifet Okulu, eğitim faaliyetlerine devam ediyor.

Faaliyetleri aralıksız sürdüren marifet okulu bu hafta öğrencilere peygamber efendimizin sünneti ve Hadisi Şerîfin önemi anlatılıp ardından 15 Temmuz Demokrasi ve şehitler parkında İlim Yayma Cemiyeti Yurt Müdürü Abdullah Ketin, marifet okulu eğitimci ve öğrencileri paylaşmanın önemini daha iyi anlamak adına kahve ve badem şekeri ikramında bulunarak farkındalık oluşturmak adına hadis cennetin pusulasıdır, sünnet dinin en güzel uygulamasıdır gibi sloganlar ile hazırladıkları hadisi şerifleri dağıttılar.

İlim Yayma Cemiyeti Marifet Okulu Sorumlusu Enes Güneş, yaptığı açıklamada, Cemiyet olarak amaçlarının Mardin'in en temel ihtiyacı olan milli ve manevi değerlerine bağlı, kaliteli bir eğitimle donatılmış, ilim ve irfan sahibi yeni nesiller yetiştirmek olduğunu söyledi.

Geleceğe en büyük yatırımı gençlerin eğitimi ve yetiştirilmesi olarak gördüklerini ve bu minvalde çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Güneş, "İlim Yayma Eğitim Merkezimizde başladığımız eğitim faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Bilen, Düşünen, Dertlenen ve Harekete Geçen Bir Gençlik İçin İlim Yayma Cemiyeti Mardin Şubesinin Açmış olduğu Marifet Okulu 11-14 yaş arasındaki gençlere yönelik 9 -12 kişilik gruplar halinde, rehberler eşliğinde sürdürülen ve iki yıl devam eden eğitim programı ile gençlerimizin şahsiyet gelişimini desteklemek, kişisel sosyal ve manevi gelişimlerine destek olmak amaçlanmaktadır. Program gençlerin yaparak, yaşayarak ve keyifli bir şekilde öğrenmesini esas almaktadır. Marifet okulunda gençlerimize K.Kerim ilmihal değerler eğitimi, adab-ı muaşeret dersleri,oku-yorum, izi-yorum ve el sanatları gibi dersler verilmektedir. Amacımız, gençlerimizin ahlaki, sosyal ve kültürel gelişimine katkıda bulunmak, gençlere ahlak ve ilmihal alanlarında temel dini bilgileri hatırlatmak, kişiye duygu ve düşüncelerini ifade edebilme kabiliyeti kazandırmaktır."dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Genç avukatların ilk cübbe heyecanı

Mardin'de 5 genç avukat cübbe giyme ve yemin tören [...]

1 gün önce...

Mardin'de 250 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

Mardin'de eğitim öğretim yılının ilk döneminin son [...]

1 gün önce...

Karne heyecanına bıçaklı kavga gölgesi

Mardin'in Artuklu ilçesinde kız öğrenciler arasınd [...]

1 gün önce...

Öğrencilerine, karnedeki kare kod uygulamasıyla seslendi

Mardin'de yaklaşık 250 bin öğrencinin yarıyıl karn [...]

1 gün önce...

TÜRKONFED 'İşimi Yönetebiliyorum Projesi'nin Eğitim Programı Mardin'de Başladı

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONF [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN