Öğrencilere Sıradışı Karne Hediyesi

Hem de İzmir'den Öğrencilere Sıradışı Karne Hediyesi
14 Haziran 2019 Cuma Saat 13:25 0

İZMİRLİ Öznur Vardar, Mardin'de bulunan ilkokullara karne günü kitap hediye etmek için motosikletiyle bin 500 kilometre yol yaptı. 4 gün süren yolculuk sonunda Mardin’e varan 42 yaşındaki Vardar’ın ilk işi Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okulları bir bir dolaşarak birinci sınıf öğrencilerine karne günü hediyesi olarak masal kitabı hediye etti.

İzmir'de yaşayan ve sosyal medya yönetmenliğini yapan Öznur Vardar, İzmir'den Mardin'de bulunan ilkokullara karne hediyesi götürmek için motosikletiyle 4 gün önce yola çıktı. Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşerek kentte bulunan Gülseren- Enver Tüfekçioğlu ve Şehit Öğretmen Abdül Vahap Yersiz ilkokullarındaki öğrencilere 200 masal kitabı hediye eden Vardar, zorlu geçen bir yolculuk sonunda Mardin’de olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gülseren Enver Tüfekcioğlu İlkokulundaki birinci sınıf öğrencilerine okul müdürü Serdar Bozan’la birlikte çocuklara karneleri ile birlikte kitap hediyesi dağıtan Vardar, “Mardin’e gelmeye karar verdiğimde buradaki çocuklara da kendimle birlikte bir şeyler hediye etmek isteği doğdu içimde. Bu geziyi daha da nasıl anlamlandırabilirimi düşünürken bir çocuk hikaye masal dergisi yayın evi olan arkadaşlara konuyu açtım. Onlarla da uygun görünce sosyal medya üzerinden takipçilerim ve onların çevresindeki insanların gönderdiği birer kitap ile bu yolculuk başlamış oldu. Derginin içinde toplam 6 masal var ve hepsi özgün, orijinal masallar. Sulu boya çizimleri ilistrasyonları hepsi el emeği. Bu kitaplar hem miniklere karne hediyesi oldu hem de kendi masal dünyalarını inşa etmeye yardım edecek. En önemli tarafı da biz burada çocukların psikolojilerini, hayata pozitif bakmaları için bu etkinliği düzenledim. Aslında her çocuk masal gibi bir dünyada yaşıyor ve benim de hedefim bunu onlara keşfettirmek. Çocuklara masal bir dünyada yaşadıklarını öğretmek istedim. Küçük de olsa akılda kalmayı amaçlıyorum. Motosiklete hepsini sığdırmam mümkün olmadığı için bir kısmını kargo ile önceden göndermiştim. Ben Mardin'de onları teslim alıp çocuklara teslim ettik.”dedi.

Gezi öncesi birçok arkadaşının tepkisi ile karşılaştığını anlatan Vardar, “Amacım benim izlediğim yolun aslında imkansız olmadığını göstermek. Bütün arkadaşlarım deli misin sen buradan Mardin’e nasıl gideceksin?diyorlardı. Ve buradayım. Yorgun olmak çok keyifli aynı zamanda herkeste kendi iç dünyasına bir yolculuk yapıyor. Ben de kendi iç dünyama kendi masalıma bir yolculuk yapmış oldum. Bu da benim hayalimdi gerçekleştirdim şimdi inşallah yeni masalara yeni hayatlara doğru bir rota çizeceğim.”diye konuştu.

Mardin'e gelmesinin nedenlerini de anlatan Öznur Vardar şunları söyledi:

"Çünkü benim için bu ülkenin masal kenti Mardin. Mardin'in 5 bin yıllık bir geçmişi var. 2018 yılında üçüncüsü düzenlenen masal günleri var; Türkiye'nin her yerinden masal anlatıcıları burada buluşuyor. Masal kent Mardin masalları seviyor. Şimdi kendi masalıma seyahat planı yaptım. Başka kızlar da büyüyünce kendi masallarını yaratıp özgür yolculuklar yapsın istiyorum. 'Zor olmaz mı?' diyorlar kolay olan şeyler mutlu etmiyor ki insanı. Hayal edip, emek verip, elde etmenin hazzını başka hiçbir şeyde bulamazsınız" dedi.

Öğrenciler ve veliler de Vardar’a yoğun ilgi göstererek kendisi ile fotoğraf ektirmek için adeta birbirileriyle yarıştılar. Vardar’a okul müdürleri ve öğretmenler de duyarlı davranışından dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar dilediler.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Türk ve Çinli çiftin çocuklarına Nusaybin'de sünnet

Türk ve Çinli çiftin çocuklarına Nusaybin'de sünne [...]

1 gün önce...

Memur-Sen zam teklifine ilişkin basın açıklaması düzenledi

Hükûmetin zam teklifini kabul etmeyen Memur-Sen, k [...]

1 gün önce...

Hasankeyf'in son hali

Batman’ın Hasankeyf ilçesinin yeni yerleşkesinde [...]

1 gün önce...

Kart dolandırıcılarının kurbanı olmamak için ne yapılmalı

Yazılımı değiştirilmiş POS cihazlarıyla sipariş gö [...]

1 gün önce...

Huzur ve güven, Mardin'i turizm çekim merkezine dönüştürdü

TÜRKİYE'nin kültür ve inanç turizminin önemli merk [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Bugün günlerden...!

1
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Yolum Maraş'a Düşünce

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Yaşamın Adaleti

3
Mustafa Aydın
4
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

5
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

6
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

7