Öğrencilerin çamurlu okul yolculuğu

Öğrencilerin çamurlu okul yolculuğu
06 Şubat 2019 Çarşamba Saat 15:23 0

Mardin merkeze bağlı Artuklu ilçesine bağlı Ortaköy Mahallesinde MARSU tarafından yapılan altyapı çalışmalarından kaynaklı sıkıntılardan dolayı eğitim gören öğrenci ve öğretmenler çamurlu yolları aşarak gitmeye çalışıyor

Mahallenin içinde bulunan okullarına gitmekte zorluk yaşayan öğrenciler, altyapı kazıları ve çalışmalarından dolayı yol bozuk ve çamurlu olduğu için büyük bir sıkıntı yaşıyorlar.

Çamurlu yolda okula giden öğrenciler, her gün bu çileyi çektiklerini belirterek, “Yolumuz çamurlu olduğu için hergün her gün ayakabbılarımızı ve üstümüzü değiştirmek ve yıkamak zorunda kalıyoruz. Öyle olunca da çoğu zaman okula geç kalıyoruz. Ayaklarımız hep çamur oluyor, elbiselerimiz kirleniyor. Her gün elbiselerimizi yıkamak zorunda kalıyor ailelerimiz. Yetkililerin bir an önce bu sorunu gidermelerini istiyoruz. Biz eğitimimizden geri kalmak istemiyoruz.”dediler.

Abdurrahman Boy Çok programlı Anadolu lisesi Okul Aile Birliği Başkanı İbrahim Bağış da "Abdurrahman Boy Lisesi 380 öğrencisi bulunmaktadır. Azize Boy ilkokulu 220 öğrencisi var görüldüğü gibi yağışsız günlerde yollar bu halde iken yağışlı günlerde çamurdan geçilmez. Araba ile gitmek de çok zor çocuklarımız perişan oluyor. Bir an önce yolumuzun yapılması için yetkililerden yardım istiyoruz” diye konuştu.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Ulusal bir gazete daha kapandı

Türkiye'nin yazılı basın eserlerinden biri daha bu [...]

1 gün önce...

Maddi durumu yetersiz ailelere yardım

Midyat İlçe Jandarma Komutanlığı personelleri, mad [...]

1 gün önce...

Buz pisti bir ayda 22 bin çocuğu ağırladı

Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi ta [...]

1 gün önce...

Ömer ameliyat olmazsa gözlerini kaybedecek

Nusaybin'de halk arasında tavukkarası hastalığı ol [...]

1 gün önce...

Elektrik kesintileri mahalle sakinlerini bıktırdı

Nusaybin Selahaddin Eyyubi Mahallesinde sık sık ke [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN