Öğrencilerin performansı takdir topladı

Öğrencilerin performansı takdir topladı
13 Mart 2020 Cuma Saat 15:22 0

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğinde Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri tarafından düzenlen 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma etkinliklerinde öğrencilerin performansı takdir topladı.

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma etkinlikleri kapsamında Mardin'de bir program düzenlendi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğinde Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri tarafından düzenlen programda öğrencilerinin hazırladığı gösteri yoğun alkış aldı.

MAÜ Vali Koçaklar Salonunda düzenlenen anma etkinliğinde, öğrencilerin sahneye koyduğu performansları göz doldurarak büyük alkış aldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasın ardından program İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy’a dair konuşmalar yapıldı, tiyatro gösterileri sahnelendi. Program İstiklal Marşı’nı okuma yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin protokol mensupları tarafından verilmesi ile son buldu. 

Öğrencilerini yüksek ve başarılı performanslarından dolayı tebrik eden okul müdürü Abdusselam Demir da “Tarih boyunca sayısız destanlar yazmış olan kahraman milletimizin, vatanımızın bağımsızlık ve hürriyeti için göstermiş olduğu büyük fedakârlığın timsali olan İstiklal Marşı,  milletimiz vicdanın ortak sesidir. Milli Mücadelenin en çetin döneminde, milletimizin yeniden dirilişine ve şahlanışına vesile olan bu eşsiz eser, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu kutsal vatanın semalarında yankılanmaya devam edecektir.  Bu vesile ile İstiklal Marşının Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından milli marş olarak kabul edilişinin yıl dönümünde;  kurtuluş savaşımızda şehit düşen tüm kahraman askerlerimizi ve milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet, şükran ve minnetle anıyor öğrencilerimi de bu günde hazırladıkları bu güzel programdan dolayı takdir ediyorum."dedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin'in Gururu Oldu! Dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde okuyacak

Dünya genelinde 500 proje arasında CERN’de finale [...]

1 gün önce...

Büyükşehir Belediyesi zabıtasından normalleşme denetimi

Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlı [...]

1 gün önce...

Karasu Çayı ziyaretçilerini bekliyor

Mazıdağı ilçesinde doğal güzellikleriyle dikkati ç [...]

1 gün önce...

Foto-Arşiv Arazi kavgası can aldı

Kızıltepe'de aralarında arazi anlaşmazlığı nedeniy [...]

1 gün önce...

Buğday ekili tarla küle döndü

Artuklu'ya bağlı kırsal Göllü ile Eryeri mahallele [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN