Öğrencilerine, karnedeki kare kod uygulamasıyla seslendi

Öğrencilerine, karnedeki kare kod uygulamasıyla seslendi
17 Ocak 2020 Cuma Saat 14:12 0

Mardin'de yaklaşık 250 bin öğrencinin yarıyıl karne heyecanı yaşadığı Mardin'de Hacı Suphiye Bölünmez Anadolu İmam Hatip Ortaokulu idarecileri, Öğrencilerine farklı bir heyecan yaşatmış oldu.

Okul idaresi öğrenci karnelerine yerleştirilen QR Kod uygulamasını akıllı telefonlardan okutarak, Okul Müdürü Şehmus Demir'in öğrencilerine ilettiği tebrik mesajını hem sesli, hem görüntülü hem de alt yazılı bir şekilde izlediler.

Dijital dünyada hız kesmeden yükselen bilgi akışı ve yenilikler Mardin'de de bir ilke sahne oldu. Mardin'de milli eğitim müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Hacı Suphiye Bölünmez Anadolu İmamhatip Ortaokulu, sömestr tatili heyecanını yaşayan öğrencilerin karnelerine yerleştirilen QR Kod uygulamasıyla öğrencilerine bir ilki yaşatmış oldu.

"ÖĞRENCİLERİNİ HEYECANLANDIRDI"

Mardin'de bir eğitim kurumunda uygulanan ilk kare-kod uyulmaması olan yenilikte okul müdürü Şeyhmus Demir, QR Kod uygulamasıyla tanımlanan, öğrencileri, öğrenci velileri ve ailelerini tebrik eden sesli-görüntülü ile alt yazılı tebrik mesajıyla öğrencilere farklı bir heyecan yaşatmış oldu.

Karnelerini öğretmenlerin ellerinden heyecanla alan öğrenciler, ilk başta anlam veremedikleri kare kod uygulamasını öğretmenlerine ait akıllı telefonla tanımladıktan karşılarında okul müdürü Şeyhmus Demir'i görünce ani bir şaşkınlık yaşadıktan sonra O şaşkınlık yerini heyecana bıraktı.

Okul Müdürü Şeyhmus Demir, Öğrenci ve öğrenci velilerine itafen tanımlanan mesajında şu ifadeleri kullandı: "Sevgili öğrencilerim, çok çalıştınız çok emek verdiniz ve başarıya ulaştınız. Biz size yürekten inandık. Bu inançla sahip olduğumuz bütün kaynaklarımızı seferber ettik. Allah'ın izniyle çok güzel çalışmalara hep beraber imza attık. Hepinizi tek tek tebrik ediyorum .Bu başarıda sizlere destek veren değerli ailelerimize de teşekkür ediyorum.

Şunu unutmayalım hayallerinizin peşinden emin adımlarla yürürseniz, çaba sarf ederseniz başarı kaçınılmaz olur. Bu yarıyıl tatilinde bol bol dinleneceğiz, eğleneceğiz ve kitap okuyacağız.

Sevgili çocuklar rehberlik servisimizin sizler için hazırladığı Mutlu Tatil Takvimini ailelerinizle birlikte yapınız. Allah'a emanet olunuz."diyerek öğrencilerine seslendi.

"OKUL MÜDÜRÜMÜZÜ GÖRÜNCE KORKAR, KAÇARDIK"

Öğrenci velileri, öğrencilere yaşatılan heyecandan dolayı Okul Müdürü Şeyhmus Demir'in şahsında; "Okul idaresi ve öğretmenlerine teşekkür ediyoruz. Bizim zamanımızda böyle şeyler yoktu, okul müdürümüzü gördüğümüzde kaçacak yer arardık. Şimdi okul müdürlerinin, müdür yardımcılarının ve öğretmenlerin öğrencileriyle kurdukları sıcak diyalogları görünce biz geçmişimize hayıflanıyoruz ama çocuklarımız adına çok mutlu oluyoruz. Okul idaresinin öğrenci karnelerine yerleştirdiği kare kod uygulamasıyla ilk kez karşılaştık. İnşallah yaygınlaşır. Öğrenciler için ayrı bir heyecan oluşturuyor ve öğrencilerin okullarına karşı aidiyetini güçlendiriyor. okul idarecilerini bu uygulamadan dolayı kutluyoruz"diye konuştularYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

TYPli Okul Güvenlikleri İşlerinde Süreklilik İstiyor

Toplum yararına proje (TYP) kapsamında İşkura bağl [...]

1 gün önce...

Akrabaları tarafından linç edilmek istendi

Mardin’de bir kişi arazi antlaşmazlığından dolayı [...]

1 gün önce...

Kızıltepeli bir genç 35 aileyi sevindirdi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiy [...]

1 gün önce...

Korkunç iddia: Amerikalı Profesör koronavirüsü laboratuvarda üretip Çin'e sattı

ABD Adalet Bakanlığı, Harvard Üniversitesi Kimya v [...]

15 saat önce...

4 yıldır ekmeklerini mangal kömüründen çıkarıyorlar

Mardin'den yaklaşık 4 yıl önce Tekirdağ'ın Malkara [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar