Öğretmenlere yönelik seminer eğitimi

Öğretmenlere yönelik seminer eğitimi
24 Ekim 2020 Cumartesi Saat 13:31 0

PANDEMİ sürecinde okulların kapalı olmasını fırsat bilen Mardin il Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenlere yönelik seminerlere ağırlık verdi.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Ar-Ge birimi tarafından Mardin’deki eğitimcilerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemek amacıyla 22 ayrı eğitmen tarafından sunulan 19 ayrı seminer, ekim ayı boyunca canlı yayınlarla gösterime sunuldu. Canlı yayın videoları, Mardin genelindeki 13 bin 58 öğretmenin yanı sıra tüm Türkiye’deki öğretmenlerin erişimine açık olarak “Mardin Ar-Ge” Youtube kanalına yüklendi.

Çocuğun ve toplumun yetişmesindeki en önemli aktörün öğretmenler olduğunun farkında olarak, öğretmenlerin gerek alan bilgisi gerekse meslek bilgisi ile ilgili güncel gelişmelere erişimini önemseyen Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü; bu kapsamda, salgın döneminde uzaktan eğitim yaklaşımıyla çok sayıda öğretmenimize küçük bir zaman dilimi içerisinde birçok farklı alanda eğitim olanağı sunmuştur. Dijital girişimcilikten İngilizce öğretimine, astronomi öğretiminden oyun tabanlı öğrenme eğitimlerine kadar çeşitli ilgi alanlarına hitap eden interaktif eğitimlere birçok farklı şehirden öğretmenler katılım göstermiştir. İl Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer programla ilgili şunları söyledi:

“Salgın dönemini Müdürlüğümüz ve öğretmenlerimiz adına bir fırsata çevirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Öğretmenlerimizden gelen dönütler bizlere göstermiştir ki öğretmenlerimizin desteklenmesi ve güçlenmesi ancak kişisel ve mesleki eğitim ihtiyaçlarına yanıt veren, sürdürülebilir bir öğrenme ağıyla mümkün olacaktır. Bu nedenle uzaktan eğitimlerimizi Ar-Ge birimi koordinatörlüğünde sürdürme kararı aldık. Önümüzdeki aylarda da farklı eğitimler planlamaktayız. Umuyoruz ki bu eğitimler 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi hedeflerine daha güçlü bir eğitimci kadrosuyla ve daha kararlı adımlarla ulaşmamızda büyük katkılar sağlayacaktır.”
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Bölünmez Çankırı, Kadınların Sevincine Ortak Oldu

Dünyaca ünlü şef Ebru Baybara Demir tarafından, Ma [...]

1 gün önce...

Kesintisiz Enerji için muhtar ve çiftçilerle görüştüler

Dicle Elektrik Dağıtım A. Ş. Mardin İl Müdürü Hali [...]

1 gün önce...

Milletvekillerinden, Rektör Özcoşar’a Ziyaret

Ak Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı [...]

1 gün önce...

Belediye, Yaşlıları Evlerinde de Yalnız Bırakmıyor

Derik Belediyesi tarafından yalnız ve bakıma muhta [...]

23 saat önce...

Mardin Fosfatspor Umut Dağıttı

Mardin Fosfatspor, Afyon kampında karşılaştığı İst [...]

22 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar