Okul duvarındaki korkuluklar korku saçıyor!

Okul duvarındaki korkuluklar korku saçıyor!
19 Eylül 2018 Çarşamba Saat 14:44 0

Merkez Artuklu ilçesine bağlı 13 Mart Mahallesinde bulunan Abdulkadir Tutaşı İlkokulu bahçesi etrafındaki korkuluklar tehlike saçıyor.

Mahalle arasında bulunan ve eğimden dolayı 20 metreyi bulan bahçe çevresindeki demir korkuluklarının bazı yerlerde yarım metre boyunda ve aralarından bir öğrencinin rahatlıkla geçebileceği kadar geniş olması kazaya davetiye çıkarıyor. Korkulukların bu hali özellikle oradan geçen ve okula giden çocuklar için tehlikeli bir boyut oluşturuyor.

Konuyla alakalı şikâyetlerini gazetemize aktaran öğrenci velileri ve mahalle sakinleri, bahçe etrafında ki demir korkulukların aralarının oldukça geniş olduğunu ve özellikle mahallede ki çocuklar için tehlike saçtığını ve yarım metrenin altındaki korkulukların yükseltilmesi gerektiğini belirterek, "Demir korkulukların bazı yerlerde alçak olması ve aralarının oldukça geniş olması bizleri tedirgin ediyor. Buradan her saat yüzlere öğrenci ve çocuk geçiyor özelliklede küçük çocuklar geçerken her hangi bir şey olur da düşer diye gördüğümüz zaman çok korkuyoruz. Korkuluğun tamamen yükseltilmesi lazım” şeklinde konuştular.

Çocukların can güvenliğinin olmadığını anlatan velilerden Mehmet Gümüş ise "Okulların fiziksel koşulları ve çocukların can güvenliğine okul yönetimi ve ya Milli Eğitim Müdürlüğünün bir el atması lazım. Okulun bahçesinde yeni bir okul yapılıyor bu okuldan bence bu korkuluk sorununa çözüm bulmaları gerekiyor. Gece elektrikler kesilse veya bir çocuğun bir anlık dalgınlığına gelse hemen 20 metrelik yerden aşağı düşme ihtimali var. Daha bugün (dün) öğleden sonra bir çocuğu aşağı düşmekten son anda kurtardık. Bu korkuluklar daha da yükseltilmeli ve aralarına ekstra bir demir çekilmeli Hiç değilse geçici de olsa buraya bir güvenlik tedbiri alınması lazım. ”diyerek milli eğitim müdürlüğüne tepki gösterdiler.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Gıda Denetim seferberliği devam ediyor

Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli'n [...]

1 gün önce...

Albayrak, İş Dünyası Buluşmasına katıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye iç [...]

1 gün önce...

Çelik: Vali Yaman'a sahip çıkmak Mardinlilerin görevidir!

Kanaat Önderi İşadamı Süleyman Çelik, bir hentbol [...]

13 saat önce...

Demirkaya: Halk Kütüphanesi inşasına bu yıl başlanacak

AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, Kız [...]

12 saat önce...

Tripleks Lojman, Anaokuluna çevrildi

İl Milli Eğitim Müdürü Şeyhmus Sümer'in talimatıyl [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN