Okul duvarındaki korkuluklar korku saçıyor!

Okul duvarındaki korkuluklar korku saçıyor!
19 Eylül 2018 Çarşamba Saat 14:44 0

Merkez Artuklu ilçesine bağlı 13 Mart Mahallesinde bulunan Abdulkadir Tutaşı İlkokulu bahçesi etrafındaki korkuluklar tehlike saçıyor.

Mahalle arasında bulunan ve eğimden dolayı 20 metreyi bulan bahçe çevresindeki demir korkuluklarının bazı yerlerde yarım metre boyunda ve aralarından bir öğrencinin rahatlıkla geçebileceği kadar geniş olması kazaya davetiye çıkarıyor. Korkulukların bu hali özellikle oradan geçen ve okula giden çocuklar için tehlikeli bir boyut oluşturuyor.

Konuyla alakalı şikâyetlerini gazetemize aktaran öğrenci velileri ve mahalle sakinleri, bahçe etrafında ki demir korkulukların aralarının oldukça geniş olduğunu ve özellikle mahallede ki çocuklar için tehlike saçtığını ve yarım metrenin altındaki korkulukların yükseltilmesi gerektiğini belirterek, "Demir korkulukların bazı yerlerde alçak olması ve aralarının oldukça geniş olması bizleri tedirgin ediyor. Buradan her saat yüzlere öğrenci ve çocuk geçiyor özelliklede küçük çocuklar geçerken her hangi bir şey olur da düşer diye gördüğümüz zaman çok korkuyoruz. Korkuluğun tamamen yükseltilmesi lazım” şeklinde konuştular.

Çocukların can güvenliğinin olmadığını anlatan velilerden Mehmet Gümüş ise "Okulların fiziksel koşulları ve çocukların can güvenliğine okul yönetimi ve ya Milli Eğitim Müdürlüğünün bir el atması lazım. Okulun bahçesinde yeni bir okul yapılıyor bu okuldan bence bu korkuluk sorununa çözüm bulmaları gerekiyor. Gece elektrikler kesilse veya bir çocuğun bir anlık dalgınlığına gelse hemen 20 metrelik yerden aşağı düşme ihtimali var. Daha bugün (dün) öğleden sonra bir çocuğu aşağı düşmekten son anda kurtardık. Bu korkuluklar daha da yükseltilmeli ve aralarına ekstra bir demir çekilmeli Hiç değilse geçici de olsa buraya bir güvenlik tedbiri alınması lazım. ”diyerek milli eğitim müdürlüğüne tepki gösterdiler.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

DEVA Partisi'nde Ali Babacan'ın A Takımı belli oldu

Ali Babacan liderliğinde kurulan Demokrasi ve Atıl [...]

1 gün önce...

Şahin’den “Fakülte” değerlendirmesi

Sanat ve Tasarım Fakültesi'nin ilçeye büyük bir ka [...]

1 gün önce...

Nusaybin Emniyeti Kovit-19 önlemleri için seferber oldu

Nusaybin İlçe Emniyet Müdürü Murat Sönmez öncülüğü [...]

1 gün önce...

Cadde ve sokaklarda dezenfekte sürüyor

Mardin'de, yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgını [...]

1 gün önce...

Mahalle muhtarı giriş ve çıkışı yasakladı

Derik bağlı kırsal Ambarlı Mahallesi Muhtarı Fera [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN