Ölümüne sebep olduğu iddia edilen şoförün serbest bırakılmasına tepki

Ölümüne sebep olduğu iddia edilen şoförün serbest bırakılmasına tepki
02 Aralık 2019 Pazartesi Saat 17:53 0

Batman Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmettin Sezgin geçirdiği kaza sonrasında hayatını kaybeden Ezgi Öğretmenle ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Ezgi öğretmene çarparak ölümüne sebep olan ticari taksi şoförünün 24 saat geçmeden serbest bırakılmasına tepki gösteren Sezgin, şu açıklamayı yaptı:

“21 Kasım 2019 Perşembe sabahı Diyarbakır’daki evinden, görev yaptığı Mazıdağı’na gitmek için çıkan Matematik Öğretmeni Ezgi Şengül’e çarparak ölümüne sebep olan taksi şoförü daha 24 saat geçmeden serbest bırakıldı. Ölüm olayı, Diyarbakır’da 75 metrelik yol mevkiinde Ezgi öğretmenin karşıdan karşıya geçmeye çalışması esnasında meydana geldi.

Ezgi Öğretmen meslek hayatına daha yeni adım atmış, bir yıl önce evlenmiş gencecik bir öğretmendi. Dopdolu bir insandı. Mesleğini en iyi şekilde yerine getirmek için her gün sabahın erken saatinde göreve büyük bir aşkla giderdi. Yaptığı meslek itibariyle büyük bir mutluluk yaşıyordu. Öğrencilerine daha fazla faydalı olmak için elinden gelen herşeyi onlar için yapıyordu. Mazıdağı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Ezgi öğretmenlerini çok sever ve ona çok bağlıydılar. Ama maalesef büyük umutlarla yetişen Ezgi öğretmen sorumsuz ve kuralsız bir taksi sürücüsünün kurbanı oldu.

Ezgi öğretmenin ailesi de çocuklarını büyük umutlarla büyütmüş, bu yaşa getirmiş, meslek sahibi yapmış ve evlendirmişti. Daha hayatının baharında olan Ezgi öğretmenin ölümüne sebep olan sürücünün Ezgi öğretmenin daha taziyesi yerdeyken, daha ailesinin ve sevenlerin acısı en üst seviyedeyken ve daha 24 saat geçmeden serbest bırakılması, Ezgi öğretmenin sevenlerine ve ailesine büyük bir hayal kırıklığı yaşatmış, yürekleri derinden üzmüştür. Bu karar acılı yüreklere bir daha acı katmıştır. Ezgi öğretmenin sevenleri, hukuk sisteminden adil bir ceza beklerken, kararı veren savcı ve hakimlerin bu hukuksuzluğuna anlam veremiyor.

Ölüme sebep veren taksi şoförünü serbest bırakan hâkimler acaba Ezgi öğretmenin yerinde kendi çocukları, kardeşleri olsaydı böyle mi karar verecektiler, bu nasıl bir adalettir ki insan ölümü bu kadar basit oluyor. Vicdan sahibi, hak hukuk sahibi hiçbir insanın bunu kabul etmesi mümkün değildir. Daha deliller toplanmadan, kamera kayıtları detaylı incelenmeden böyle bir kararın verilmesi insanların hukuk sistemine karşı güvenini zedelemiştir. Bu sonucu gören, duyan diğer cani şoförler daha ne yapar, kurallara nasıl uyarlar? Kamuoyunun takdirine arz olunur.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Türkiye'nin ilk bin ihracatçısı listesinde Mardin'den 5 firma

Türkiye İhracatçılar Meclis (TİM) tarafından düzen [...]

1 gün önce...

Altın fiyatlarındaki düşüş piyasayı canlandırır

Son aylarda altın fiyatlarında yaşanan dalgalanmay [...]

1 gün önce...

İnsanlığın Son Kalesi Aile Tahrip Ediliyor Acilen Önlem Alınmalı!

Mardin toplumsal dayanışma federasyonu ve Türkiye [...]

1 gün önce...

Feci kazada motosiklet sürücüsü, hayatını kaybetti

Mardin'de bir motosiklet, kavşaktan dönüş alan yol [...]

1 gün önce...

Köpeğe araç lastiği bağlatıp işkence yaptı, savunmasıyla pes dedirtti

Mardin'de bir kişi, pitbull cinsi köpeğe araç last [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar