Ömer Durak: Mardin, iktidarın hizmetlerinden hiç nemalanmadı!

Kızıltepeli Turizmci İş İnsanı Ömer Durak, Mardin'in kangrenşeşmiş ve toplumun her kesiminden insanın muzdarip olduğu sorunların çözümünde etkin rol alabileceğime inandığım için CHP'den Mardin Milletvekilliğine aday olduğunu söyledi.

GÜNCEL

Kızıltepeli Turizmci İş İnsanı Ömer Durak, Mardin'in kangrenşeşmiş ve toplumun her kesiminden insanın muzdarip olduğu sorunların çözümünde etkin rol alabileceğime inandığım için CHP'den Mardin Milletvekilliğine aday olduğunu söyledi.

Mardin'de yerleşik olan Cevzati Aşiretine mensup olan Turizmci İş İnsanı Ömer Durak, "Toplumun herkesimini kucaklayan Cumhuriyetle yaşıt bir parti olan Cumhuriyet Halk Partisi'nden Ülkeme, bölgeme ve şehrimin insanlarının yaşam kalitesine dokunacak, Mardin'in her anlamda daha yaşanılabilir, daha konforlu bir şehir haline gelmesi için meclis çatısı altında yapmam gereken çalışmalarımın olduğuna inandığım için adaylık başvurusunda bulundum.dedi.

Türkiye'deki siyasi iktidarın son çeyrek asırda ülkeyi hiç iyi yönetmediğini, toplumdaki kucaklayıcılık dilinin bir kenara itilerek, ötekileştirici ve ayrıştırıcı siyaset dilinin öne çıkarılmasından rahatsızlık duyduğunu kaydeden İş insanı Ömer Durak, Toplumu ve ülkeyi hiçte iyi yere götürmeyen bu anlayıştan kurtulmak, ülkesi ve milleti için birşeyler yapılması gerektiğine inanan sessiz çoğunluğun içinden gelen biri olarak, bu devranın değişmesi gerektiğine inandığı için aday olduğunu kaydetti.

"MARDİNİ GELECEK NESİLLERE MİRAS OLARAK BIRAKACAĞIZ"

Mardin'in kadim bir kültür ve inanç şehri olduğunu, bu şehrin son 20 yılda hak ettiği şekilde iktidarın hizmetlerinden hiçbir şekilde nemalanmadığını anlatan Milletvekili Aday Adayı Durak, "Mardin bir hoş görü şehri, kadim bir medeniyetin beşiği. Mardin bütün dünya için sahip olduğu kültürel zenginlikler açısından insanlık için bir model. Bu kadim şehir, insanlığın geleceğine bırakılacak bir miras olarak bizim korumamız kollamamız ve güzelleştirerek, tarihi değerini ve markasını yüceltmemiz lazım. Mardin bir Turizm şehri ancak maalesef, yolu geçenin hayranlıkla gezip gittiği bir şehir olmaktan öteye gidemedi. Turizm şehri markasını oluşturacak kayda değer bir turizm kimliği şehrin dinamikleri ve yetkilileri tarafından maalesef oluşturulamadı. Biz bu kimliği oluşturacak çalışmayı başaracak güçte olduğumuza inanıyorum.  Mardin aynı zamanda bir tarım şehri, Bu şehrin kalkınmasının en önemli dönelerinin başında Tarım üretimi ve Tarımsal sanayi olacak. Bu konuda da halen geleneksel mantıkla yapılan çalışmalardan öteye gitmiş hiçbir çalışmaya ben şahit olmadım. Bereketli mezopotamya topraklarını çocukluğumdan beri duyduğum GAP suyu halen gelmiş değil. Bu bölgenin üreticisi babasından öğrendiği geleneksel mantıkla açtığı sondajlarla tarımsal üretime katkıda bulunup, bu ülkenin değerine değer katmaya devam ederken, çiftçinin sorununa çözüm bulmayı bırakın, halini hatırını soranı göremiyoruz. Bu şehirde, bu bölgede, bu ülkede mevcut gidişattan herkes rahatsız. Rahatsızlığını ifade etmekten kaçınan sessiz bir çoğunluk var. Bu sessiz çoğunluğun içinden gelen biri olarak, Ülkemin, aydınlık geleceğinde benim de söyleyecek sözüm var.

DAHA FAZLA ÜRETİMLE DAHA FAZLA İSTİHDAM

Mardin'de gençlerin yaşadığı yoğun işsizlik sorununundan her Mardinli gibi kendisinin de muzdarip olduğunu kaydeden Milletvekili Adayı Durak, Mardin'li gençler, zekidir, üretkendir. Yoğun genç nüfusu ile Türkiye'nin en genç şehirlerinden biri olan Mardin'in gençlerin işsizlikten, iş alanlarının yeteri kadar olmamasından dolayı farklı şehirlere gidip, garip ve gurbetçi olarak şehirlerinden kültürlerinden uzak yaşamak zorunda kalmaları beni üzüyor. Bunun bir çaresizlik ve mecburi bir alınyazısı yada kader olduğunu düşünmüyorum. Mardin'de daha fazla iş alanı, daha fazla istihdam, daha fazla üretim, daha konforlu bir yaşamın Cumhuriyet Halk Partisi ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun yönetimiyle geleceğini, toplumun buna çok yakın olduğuna inanıyorum" diye konuştu.

YORUMLAR

  • Başta hayırlı olsun Ömer bey Mardin için çok büyük bir şans Ömer beyin kazanmsasi Mardinin kazanması demektir

    Abisi kurban olur bu gününde görmek varmış Ayağına deyecek taş önce benim Ayağıma deysin kurban olurum Ömerim Yolumuz bahtımız Açık olsun olimposun Kiralı

Yorum Ekle