Ömer Keskin’den ÇATOM’da Çalışan Kadınlara Moral Ziyareti

AK Parti Mardin Milletvekili Aday Adayı Ömer Keskin, memleketi Midyat’ta yürüttüğü seçim programı sırasında Çok Amaçlı Toplum Merkezi (ÇATOM)’u da unutmayarak burada çalışan bayanları ziyaret etti.

POLİTİKA
PAYLAŞ:

Midyat’ta, ayakları üzerinde durmak isteyen kadınlara mesleki eğitim ve istihdam sağlayarak sosyal ve ekonomik kalkınmaya öncülük eden ÇATOM’da sınıfları tek tek gezerek üretim yapan bayanlarla sohbet eden Ömer Keskin, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Batman’da görev yaptığı süre içinde bölgenin en büyük merkezi olan Batman ÇATOM’a her zaman yakın destek verdiğini ve bu merkezlerin önemini en iyi bilenlerden biri olduğunu ifade eden Keskin, aynı işbirliği ve yakın diyaloğu Midyat ÇATOM’la da sürdüreceğini kaydetti.

ÇATOM’ların maddi imkanı kısıtlı kadın ve ailelerin hayatına adeta güneş gibi doğduğunu ve çok önemli hizmet gördüğünü  ifade eden Ömer Keskin, Midyat ÇATOM’da çalışan kadınları da inceleme ziyareti yapmak üzere Batman’a davet etti.

Taş işlemeciliğinden tekstile kadar geniş yelpazede üretim yaparak ekonomik gelir elde eden ÇATOM’lu bayanlarla bilgi alışverişinde bulunan AK Parti Milletvekili Aday Adayı Keskin, yaptıkları işin katma değere dönüşmesi ve sürdürülebilir bir pazar ekonomisine sahip olması için öncelikle  kurumsallaşmaya gidilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Gelişen ve büyüyen Midyat’ta yaşayan kadınların ayakları üzerinde durmak ve ev ekonomisine katkıda bulunmak istemelerinin takdir edilmesi gerektiğini vurgulayan Keskin, bunun  gerçekleşmesi için yapılan işlerde mutlaka markalaşmaya gidilmesi gerektiğine işaret etti.

Günümüz dünyasında sınır tanımayan işletmelerin ayakta durabilmesi ve sürdürülebilir gelire sahip olmaları için innovasyona, yani farklı konsept geliştirmeye ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Ömer Keskin, bunun sağlanabilmesi için kendisinin her zaman için hemşehrilerinin yanında ve hizmetinde olacağını sözlerine ekledi.    

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle