Ömer Keskin’den ÇATOM’da Çalışan Kadınlara Moral Ziyareti

Ömer Keskin’den ÇATOM’da Çalışan Kadınlara Moral Ziyareti
10 Mart 2011 Perşembe Saat 12:51 0

AK Parti Mardin Milletvekili Aday Adayı Ömer Keskin, memleketi Midyat’ta yürüttüğü seçim programı sırasında Çok Amaçlı Toplum Merkezi (ÇATOM)’u da unutmayarak burada çalışan bayanları ziyaret etti.

Midyat’ta, ayakları üzerinde durmak isteyen kadınlara mesleki eğitim ve istihdam sağlayarak sosyal ve ekonomik kalkınmaya öncülük eden ÇATOM’da sınıfları tek tek gezerek üretim yapan bayanlarla sohbet eden Ömer Keskin, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Batman’da görev yaptığı süre içinde bölgenin en büyük merkezi olan Batman ÇATOM’a her zaman yakın destek verdiğini ve bu merkezlerin önemini en iyi bilenlerden biri olduğunu ifade eden Keskin, aynı işbirliği ve yakın diyaloğu Midyat ÇATOM’la da sürdüreceğini kaydetti.

ÇATOM’ların maddi imkanı kısıtlı kadın ve ailelerin hayatına adeta güneş gibi doğduğunu ve çok önemli hizmet gördüğünü  ifade eden Ömer Keskin, Midyat ÇATOM’da çalışan kadınları da inceleme ziyareti yapmak üzere Batman’a davet etti.

Taş işlemeciliğinden tekstile kadar geniş yelpazede üretim yaparak ekonomik gelir elde eden ÇATOM’lu bayanlarla bilgi alışverişinde bulunan AK Parti Milletvekili Aday Adayı Keskin, yaptıkları işin katma değere dönüşmesi ve sürdürülebilir bir pazar ekonomisine sahip olması için öncelikle  kurumsallaşmaya gidilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Gelişen ve büyüyen Midyat’ta yaşayan kadınların ayakları üzerinde durmak ve ev ekonomisine katkıda bulunmak istemelerinin takdir edilmesi gerektiğini vurgulayan Keskin, bunun  gerçekleşmesi için yapılan işlerde mutlaka markalaşmaya gidilmesi gerektiğine işaret etti.

Günümüz dünyasında sınır tanımayan işletmelerin ayakta durabilmesi ve sürdürülebilir gelire sahip olmaları için innovasyona, yani farklı konsept geliştirmeye ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Ömer Keskin, bunun sağlanabilmesi için kendisinin her zaman için hemşehrilerinin yanında ve hizmetinde olacağını sözlerine ekledi.    YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Psikolojik danışmandan korona virüsle ilgili ezber bozan açıklama

Mardin’in Artuklu ilçesinde yaşam koçluğu ve psiko [...]

1 gün önce...

Bölünmez Çankırı, Kadınların Sevincine Ortak Oldu

Dünyaca ünlü şef Ebru Baybara Demir tarafından, Ma [...]

20 saat önce...

Milletvekillerinden, Rektör Özcoşar’a Ziyaret

Ak Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı [...]

3 saat önce...

Kaymakam Çam Hastane’de İncelemelerde Bulundu

Kızıltepe ilçe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Hü [...]

1 gün önce...

Kabine yeni yasaklar için toplanıyor!

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan, [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar