Ömerli'de ana güzergahta çalışmalar sürüyor

Ömerli'de ana güzergahta çalışmalar sürüyor
19 Ekim 2019 Cumartesi Saat 17:18 0

Ömerli Belediyesi ilçenin daha yaşanılır, daha modern bir görünüme kavuşabilmesi için şehir bulvarı ve girişindeki yeni düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.

Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, Daha yaşanabilir şehir oluşturma hedefiyle geleceği birlikte tasarlama gayesiyle yola koyuldukları çalışmaları sürdürdüklerini kaydetti.

Ömerli merkez girişi emniyet civarı ve ilçe bulvarına uzanan güzergah üzerindeki çalışmaların devam ettiğini kaydeden Belediye Başkan Hüsamettin Altındağ, İlçenin merkez ve kırsal mahallelerinde sınırlı imkanlara rağmen azami gayretlerle çalışmalarına devam ettiklerini belirterek,

 "İlçe merkezimizde daha önceden yapılan ancak önemli eksiklikleri bulunan güzergahı yeniden düzenliyoruz. İlçe merkezimizin girişindeki emniyet güzergahı bölünmüş yolun üzerinde orta refuj ve kaldırım çalışmalarımız devam ediyor. Diğer yandan da kırsal mahallemiz olan Kayaüstü (Eydo) mahallemizde asfalt çalışmamız sürüyor. Söz konusu bu çalışmalarla birlikte yol ve kaldırım kenarlarında biriken yabani ot, moloz ve çöpler ekiplerimizce toplatılmakta modern ve yaşanılabilir bir ilçe hedefi doğrultusunda halkın sağlığını tehdit edebilecek unsurlar ortadan kaldırılıyor, görüntü kirliliğinin de önüne geçiyoruz" dedi.

Şehirlere ruh katan, modern ve yaşanılabilir şehirlerin oluşmasında sadece mimar, mühendis ya da şehir plancılarının yaptığı katkıların tek başına yeterli olmayacağını kaydeden Başkan Altındağ, "Bizler Ömerli'nin her anlamda çok daha güzel bir ilçe olabileceğine inanıyoruz. Şehrimizin var olan kimliğine yeni süreçte yeni katkılarda bulunacak, Ömerli halkının fikirlerini alacak, istişarelerle hizmetlerimizin yönünü belirleyeceğiz. Amacımız çocuklarımıza daha yaşanılabilir bir Ömerli oluşturacağız. İnşallah bunu önümüzdeki süreçte hep birlikte başaracağız” diye konuştu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İl Sağlık Müdürlüğü'nde Promosyon rekoru

Mardin İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı tüm personeller [...]

16 saat önce...

“Haydi Mardin Organ Bağışına” konferansı düzenlendi

Mardin İl Sağlık Müdürlüğünce “Haydi Mardin Organ [...]

1 gün önce...

Servis şoförü vefat etti

Mazıdağı'nda önceki gün servis şoförlüğü yaptığı m [...]

1 gün önce...

Mardin'de ürpertici cinayet

Mardin’de Suriyeli bir genç, sokak ortasında boğaz [...]

1 gün önce...

Sosyal medyada örgütlenip, tepelere palamut ektiler

Derik'te sosyal medyada örgütlenen bir grup, ağaçs [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN