Onur Hareketinden Mardin ve ilçelerine Ziyaret

Onur Hareketinden Mardin ve ilçelerine Ziyaret
15 Şubat 2020 Cumartesi Saat 16:37 0

Onur Hareketi Başkanı Yaşar Aydın, Mardin ve ilçelerinde birçok farklı noktada gönüllülerin ve halkın yoğun katılımıyla toplantılar yaptı.

Yaşar Aydın, Onur Hareketi gönüllülerinin düzenlediği faaliyet ve toplantılarda, Onur Hareketinin neden kurulduğunu ve kuruluş amacının neler olduğu hakkında bilgiler anlatıyor.

Aydın Midyat ve Kızıltepe ilçesinde bir dizi çalışmanın içinde bulunduktan sonra gazetemizin de içinde bulunduğu birçok STK temsilcisi ve kanaat önderini ziyaret etti.

Görüşmelerden sonra kısa bir açıklama yapan Aydın, ''Görüşmelerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Böylece, Onur Hareketinin, kararlı ve onurlu bir millet yürüyüşü olduğu anlaşılmaktadır'' diye konuştu.

Bölge genelinde bir dizi toplantılara katılacak olan Aydın, ''İnsan onurunu, uğruna mücadele edilecek en büyük dava olarak görüyoruz. Onur Hareketi, bir Dava ve Misyon hareketidir'' dedi.

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Adaylığını Açıkladı

Yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olduğunu belirten Yaşar Aydın,‘ Ben bu soğukta Türkiye’nin her yerini geziyorum. Vatandaşlarla ve gençlerle bir araya geliyorum. Benim öfkem büyük. Karşımda sıfır şansları yok. Çünkü ben sokaktan geliyorum. Biz davamıza ve vatandaşımıza öyle bir sarılıyoruz ki asla bırakmayacağız. İttifak teklifinde bulunulursa asla ittifak yapmam. Ben demokrat partinin genel başkanlığını yapmış birisiyim. Süleyman soylu benden sonra yapmış birisidir. Bana milletvekilliği ve bakanlık teklifi geldi ama ben o zamanda hayır dedim. Şu an ittifaka neden evet diyeyim. Benim işim olmaz. Ben hesabını veremeyeceğim ve ağzımdan çıkan laf neyse o lafın takipçisi oluyorum. Asla yanlışı alkışlamadım ve yanlışın yanında yer almadım. Benim yanlışımı bulsunlar ben siyaseti bırakırım.’’ diye cevap verdi. 


Mardin'deki işsizliği ve aile içi sorununa da değinen Aydın, ‘‘Mardin’de işsizlik sorunu muazzam ve hat seviyede yer alıyor. Mardin’de bir kaos var. Aile yapısı bitmiş. Ailelerle ilgili korkunç olaylar var. Bu olaylar kabul edilemez. Mardin’de gençlerimizde akşam bir araya gelip sohbet edeceğiz. Milletimiz kendinden birini arıyor. Elbisesinin üzerinde zor olmayan. Sırtını bir yere dayamış insanı artık aramıyor. Ben 13 sene inşaatlarda çalışmış bir işçinin çocuğuyum. Cenabı Allah oradan aldı getirdi bizi buralara. Ben 93 ülkede programlara katıldım. Bu programların 40’ından ödülle dönmüş birisiyim. İnanan insanın kararlığından başka bir şeyine inanmıyorum. Kişiler hakkında da konuşmayı doğru bulmuyorum.’’ şeklinde konuştu.

Kararlı ve onurlu bir millet yürüyüşü sloganıyla başlatılan yürüyüşe, Güneydoğu Anadolu bölgesinde gidilen illerde ve ilçelerde çok sayıda gencin Onur Hareketi saflarına katıldığı bildirildi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Bakan Albayrak: 3 ay maaş desteği vereceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Ekonomik [...]

1 gün önce...

Mardinli Doktordan Korona’ya Özel Tedavi Yöntemi

Korona'ya karşı, Ozonterapi yöntemi sayesinde bağı [...]

1 gün önce...

DEVA Partisi'nde Ali Babacan'ın A Takımı belli oldu

Ali Babacan liderliğinde kurulan Demokrasi ve Atıl [...]

15 saat önce...

Spor lisesi öğrencileri, evlerinde antrenman yapıyor

Derik ilçesinde Kızıltepe Spor Lisesi öğrencileri, [...]

1 gün önce...

Trafik ışıkları DA sürücülere “eve git” diyor

Coronavirus salgınına karşı mücadelede trafik ışık [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN