OSB'de üretime ara veren fabrikalar hırsızların hedefi oldu

OSB'de üretime ara veren fabrikalar hırsızların hedefi oldu
25 Ağustos 2019 Pazar Saat 18:41 1

Mardin Organize Sanayi Bölgesinde bulunan ve ekonomik kriz yüzünden kapanan fabrikalar şimdi de hırsızların hedefi haline geldi.

Son iki haftada hırsızlar tarafından 3 fabrikadan binlerce TL tutarında elektrik bakır kablosu çalındı. Fabrika sahipleri hırsızlarla mücadele etmek için gece bekçilerini artırmak zorunda kaldı. Ekonomik kriz yüzünden kendi un fabrikasının üretimine ara veren SEY MARSAN şirketinin sahibi Şehmus Kurtay, Mardin Organize Sanayi Bölgesinde bulunan ve ekonomik kriz yüzünden üretime ara veren veya kapatmak zorunda kalan fabrikalar ve OSB’deki Artuklu Mesleki Eğitim Merkezinde şimdi de hırsızların hedefi haline geldiğini söyledi.

Son 2 haftada Mardin Organize Sanayi Bölgesinde kapalı durumda olan 3 fabrikadan binlerce TL değerinde elektrik kablosu çalındığını belirten Kurtay,”Geçen hafta hırsızlar tarafından fabrikamdan 8 bin TL değerinde elektrik kablosu çalındı. . Ekonomik kriz fabrikalarımızı durdurdu. Bu yetmezmiş gibi şimdi de hırsızlar fabrikalarımıza dadandı. Bir hafta içinde 3 fabrika soyuldu.

Ayrıca Organize sanayi bölgesinde bulunan Meslek Yüksek okulunda elektrik kablolarını çaldılar. Tedbir olarak gece bekçilerini artırdık. Ama buda çözüm değildir. Bunun çözümü fabrikaların yeniden üretime başlaması ve işçilerin yeniden iş başı yapması ile mümkündür.

Fabrikalarda işçi çalıştığı zaman hırsızlar buraya adımlarını bile atamazlar. Ama maalesef ekonomik kriz Organizede birçok fabrikanın kapanmasına veya üretimin durmasına neden oldu. Bu da hırsızlara yaradı. Fabrikalara dadanmaya başladılar”dedi.

Fabrikaların yanında OSB’deki Artuklu Mesleki Eğitim Merkezine de Şubat ayından bu yana 5 defa hırsız girdi. Hırsızların Okula 30 bin TL  civarında zarar verdiği öğrenildi.

 YORUMLAR :::

  1. mehmet
    25 Ağustos 2019 Pazar Saat 21:03 CEVAPLA
    bekçileri arttırmayın hırsızlara pusu kurun hırsızlık üzerinde yakalayın yerel yasalara örf ve adetlere göre gereğini yapın bakın bir daha oluyor mu?

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İran'dan gelen şoföre şüphe üzerine tetkik yapıldı

Kızıltepe'ye, İran'dan gelen ve yüksek ateş şikaye [...]

1 gün önce...

Okul bodrumunu üretim merkezine çevirdiler

Derik Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Tarım Bölümü ö [...]

20 saat önce...

Unat'tan Vergi Haftası Mesajı

Büro Memur-Sen Mardin Şube Başkanı Ümit Unat bugün [...]

1 gün önce...

10 çarşının restorasyon çalışması devam ediyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi, tarihi Mardin’de Alt [...]

1 gün önce...

İl Sağlık Müdürlüğü'nden Açıklama

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü, bazı sosyal medya hesa [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN