Osman Baydemir, tecrübelerini paylaşmak üzere geliyor

Osman Baydemir, tecrübelerini paylaşmak üzere geliyor
14 Nisan 2014 Pazartesi Saat 11:55 15

Diyarbakır Büyükşehir eski belediye başkanı Avukat Osman Baydemir, Mardin’de Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazan BDP, Büyük Şehir belediyesinin kuruluş aşamasında teknik bilgi ve deneyim paylaşımında bulunmak üzere Mardin’e geliyor.

30 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olan ancak seçilemeyen Diyarbakır eski büyükşehir belediye başkanı Osman Baydemir, partisinin görevlendirmesiyle Mardin’e geliyor.

BDP’nin büyükşehir kazandığı illerde bugüne kadar en başarılı hizmet yapan başkan olarak öne çıkmayı başaran Osman Baydemir, deneyim ve tecrübelerini paylaşmak üzere Mardin büyükşehir belediyesinde uzun bir süre çalışacağı öğrenildi.

Yeni büyükşehir yasasıyla birlikte; bütün mülki il sınırlarını sorumluluğu dahiline alan Mardin Büyükşehir belediyesinin kuruluş aşamasında olan 25 daire başkanlığı ile yerleşim alanındaki özel yönetim biçimleri ve tecrübelerini paylaşmak üzere altı ay boyunca Mardin’de olacağı öğrenilen Osman Baydemir’in bu süre içerisinde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan bazı başarılı teknik personel ve danışmanlardan da yararlanacağı öğrenildi.Mardinlife.com

Öte yandan kuruluş aşamasında olan Mardin Büyükşehir belediyesi'nde kendi alanlarında uzman ve başarılı isimlerden yararlanmayı hedefleyen BDP'nin Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı genel sekreterliği görevine ise; daha önce Mardin'de öğretmenlik görevinde de bulunmuş olan Sur İlçesi eski belediye Başkanı Adbullah Demirtaş'ı getirmeyi planladığı öğrenildi.


YORUMLAR :::

 1. öz mardinli
  18 Nisan 2014 Cuma Saat 09:43 CEVAPLA
  murat adlı yorumcuya,,,?????????
 2. veysi
  16 Nisan 2014 Çarşamba Saat 15:59 CEVAPLA
  zorunuza gitmesin arkadaslar bazılarına cok koymus BDP nin mardini alması calısın sizinde olsun. osman hepinize bedel
 3. murat
  15 Nisan 2014 Salı Saat 23:23 CEVAPLA
  Abdulfettah Fosforoğlu Allahtan kork peygamberden utan ya!onlardan utanmıyorsan kullarından utan bari.Sanki Mardin'de yaşamıyoruz ve bu şehri 10 senedir Ak Parti yönetmiyor ve Diyarbakır hizmet açısından Mardin'in çok çok gerisinde.Kin ve nefret böyle birşey işte.Osman Baydemir iktidar desteğinden yoksun bir şekilde,üstelik gönderdiği projelerin çoğu da bakanlıktan geri dönmesine rağmen bişeyler yaptı Diyarbakır için.Bari biraz utanacak yüzün olsun.
 4. Abdülfettah Fosforoğlu
  15 Nisan 2014 Salı Saat 16:47 CEVAPLA
  Nasıl kepenk kapatılır,teker yakılır,cam indirilir,anlatması lazım tabi.Bilisen keke osman acep ne idek..
 5. öz mardinli
  15 Nisan 2014 Salı Saat 14:27 CEVAPLA
  mardini kaç başkan yönetecek.üç başkan az başkalarıda varsa gelsinler metropol şehri olan mardini yönetsinler.
 6. fikri
  15 Nisan 2014 Salı Saat 13:08 CEVAPLA
  cemil hayırdır zoruna mı gitti akplisin galiba kardeş :))
 7. Şeyhmus
  15 Nisan 2014 Salı Saat 09:36 CEVAPLA
  Surların etrafını temizlemedeki başarısını Mardin'de alt yapı çalışmalarında göstersin yeter. Mardin'de sokaklar daracık. Çevre yolu yoktur. Belediye yapmaya kalkışsa birileri önüne dikiliyor, hazineye ait araziye bile burası benimdir, dokunursan kan çıkar diyordu. Bakalım bundan sonra da diyebilecekler mi?
  Ben ön yargılı değilim. O yüzden lafa değil icraata bakarım.
 8. hüseyin
  15 Nisan 2014 Salı Saat 09:12 CEVAPLA
  10 yıldır akp iktidarında her yer gelişirken mardin yemede gelişti inşaallah mardin bu insanaların vesilesiyle hizmette üst liglere çıkar
 9. selda
  15 Nisan 2014 Salı Saat 08:49 CEVAPLA
  Hoş gelmişsinde eski belediyeden alınan enkazı ve yolsuzluğu ne çamaşır suyu ne de kir ve yağ sökücü temizler. Şehirde nefes alacak bir yer kalmadı neyi düzelteceksin. Allah garibanın bebeklerin çocukların yaşlıların ve bu şehirde kendisine zorluk yaşatılan hiç bir kimsenin hakkını bırakmasın.
 10. Ahmet
  15 Nisan 2014 Salı Saat 07:33 CEVAPLA
  Ben Arap asıllı bir Mardinli olarak ilk defa BDP'ye oy verdim, Başkanın açıklamaları şimdilik beni tatmin etmesine rağmen, kuracağı ekipte de etnik azınlığa yer vereceğini ve bu kucaklamanın da BDP'yi ileri taşıyacağı kanaatindeyim. Tersini düşünmek bile istemiyorum.
 11. METİN
  14 Nisan 2014 Pazartesi Saat 20:40 CEVAPLA
  bence çok yerinde bir karar olur tecrübelerine ihtiyacımız var
 12. mardin
  14 Nisan 2014 Pazartesi Saat 15:21 CEVAPLA
  yerinde bir karar osman baydemir ve abdullah demirbaş mardine hayırlı olsun.kim seni tutar mardin
 13. DAVUT
  14 Nisan 2014 Pazartesi Saat 15:20 CEVAPLA
  çok iyi bir gelişme mardin halkı yıllardır görmedği hizmetleri bekliyor sizden gidenlere bunlarda yapıla bilirmiş dedirtin gerçekten hizmet yapın halk bunu istıyor sizden mardin içler acısı bir şehir yollar paramparça hizmet sıfırdı sizlerin sayesinde mardin hizmet görsün gidenlerede ders olsun
 14. Kolbaşı
  14 Nisan 2014 Pazartesi Saat 14:08 CEVAPLA
  Başımızın üstünde yeri var.Her biji Ape Osman.
 15. cemil
  14 Nisan 2014 Pazartesi Saat 13:22 CEVAPLA
  Dostlar sayın Ahmet türk mademki belediyeciliği yapamayacak niçin aaday oldunuz bu demek oluyor şimdi SAYI DEĞERLİ HUMANİST İNSAN OSMAN BAYDEMİR İ GETİRECEKSINIZ VE BAZI İNSANLARIDA YANINA ALACAK 6 AY ORDA GÖREV YAPACAK MARDİN DE BELEDİYECİLİKTE ANLAYAN TAHSİLİ PROJE ÖRETEN YOMUYDU BU HALKIMIZ İÇİN MARDİN İÇİN KIZILTEPE İÇİN VE TÜRK LER İÇİN HİÇTE İYİ OLMADI BU İŞİN ERBABI KİM İSE ONU GÜTÜRECEKTINIZ İŞİN BAŞINA HAYDİ GEL HALKA HİZMET VE BAHANEDE ARTIK ÇOK BORÇ ALTINDAYIZ H,ZZMET VEREMİYORUZ AZ VERECEK VE SAİRE ALLAH HALKIMIZA YARDIMCI OLSUN BDP VE HALK KENDİLERİNİ GÖZDEN GEÇİRSINLER BU HAYALLERLEE İŞ YÜRÜMEZ

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kızıltepe’de inşaatı tamamlanan 7 okul eğitim-öğretime açıldı

Mardin’in Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet [...]

1 gün önce...

“Ceviz Ağacı” Filmi bu akşam Mardin'de izleyicisi ile buluşuyor

Faysal Soysal’ın yazıp-yönettiği “Ceviz Ağacı” fil [...]

22 saat önce...

Mardin’de Terör Operasyonu: 6 gözaltı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde 2015-2016 yılları ara [...]

1 gün önce...

2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak tesiste üretim başladı

Savur ilçesinde faaliyete giren konfeksiyon fabrik [...]

1 gün önce...

Şehrin en işlek caddesinde sigara içmek yasaklandı

Elazığ'da yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsam [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN