Oteller Doldu Taştı

Oteller Doldu Taştı
22 Ağustos 2011 Pazartesi Saat 15:14 1

9 günlük Ramazan Bayramı öncesi turistik tesisler ve konaklama merkezlerinde doluluk oranı yüzde 90'Lara ulaştı.

Mardin'de 9 günlük Ramazan Bayramı öncesi turistik tesisler ve konaklama merkezlerinde doluluk oranı yüzde 90'Lara ulaştı. Bayram tatilini tarihi ve turistik kentte geçirmek isteyen çok sayıda yerli ve yabancı turist Mardin'de rezervasyon yaptırıyor.

Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olması dolayısıyla bölgedeki otel ve resmi pansiyonlarda rezervasyonların dolduğunu, bayram tatili süresince turist yoğunluğu yaşanacağını söyledi.

Bayram tatili boyunca, Mardin'deki turistik tesisler ve konaklama merkezlerindeki doluluk oranının yüzde 90'Lara ulaştığını belirten Ayanoğlu, "Bayram tatilinin 9 güne çıkarılması ile birlikte turist hareketliliğini beraberinde getirdi. Ramazan Bayramında bölge turizmcisinin yüzü güldü. Bayramda Mardin'i tercih eden turistlerin büyük çoğunluğu İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerden gelen yerli turistlerden oluşuyor. Ayrıca esnafı ve vatandaşların temizlik ve çöplerin toplanma saatlerine riayet konusunda dikkatli olmalarını tavsiye ediyorum. Seyahat acenteleri ve turların yanı sıra Mardin'in bayram tatilinde münferit olarak bir günlüğüne gelecek çok sayıda yerli turisti ağırlayacağız. Şu anda Mardin ve ilçelerinde bulunan otellerde yer bulmak imkansız. " dedi.

Artuklu Kervansaray Otel sahibi Sabahattin Evrensel ise şehre gelen yerli ve yabancı turistleri Mardin misafirperverliğiyle gelenek ve görenekler çerçevesinde ağırladıklarını söyledi. Evrensel, "Bayram nedeniyle otellerde doluluk oranı yüzde yüzlere ulaştı. Ramazan bayramında turizm acenteleri bir ay önce rezervasyonlarını yaptı. Şu anda otelde yer bulmak imkansız. Diğer otellerde de durum aynı. Bu yıl yaşanan yoğun turizm bayrama da yansıdı. Bayram sonrası da aynı hareketliliği bekliyoruz. " şeklinde konuştu.

Ramazan Bayramı ile Mardin'de turist hareketliğinin yeniden başladığını belirten Erdoba konağının sahibi Bülent Sümer de "Bayram tatilini Mardin'de geçirmek isteyen turistler yoğun bir şekilde turizm acentelerine başvurmaktadır. Şu anda Mardin'deki bütün oteller bayram tatilinde hemen hemen doluluk oranı yüzde 90'lar ulaştı. Bayram sonra bu rakam yüzde 100'lere çıkacaktır. " ifadesini kullandı.
YORUMLAR :::

  1. resepsiyon
    24 Ağustos 2011 Çarşamba Saat 12:10 CEVAPLA
    bende otelciyim inanmayın oteller bon boş valla uyduruyorlar

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Genç Çiftlerin hayalini süsleyen kampanya

Mardin’de açılışının ikinci yılını kutlayan bir ge [...]

9 saat önce...

Midyat’ta meydana gelen kazada 4 kişi yaralandı

Mardin’in Midyat ilçesinde hafif ticari aracın odu [...]

18 saat önce...

WhatsApp sohbetlerinde yeni dönem

Facebook'un bünyesinde bulunan mesajlaşma uygulama [...]

18 saat önce...

Dolarda yeni zirve!

Dolar kuru bugün ne kadar? (26 Ekim dolar - euro f [...]

18 saat önce...

Mangal Aşkı, Az kalsın mahalleyi yakıyordu

Derik ilçesinde bir apartmanın çatı katında mangal [...]

16 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN