Öter: Bölge ne HDP, ne de kayyumlar döneminde hak ettiği hizmeti alamadı

Öter: Bölge ne HDP, ne de kayyumlar döneminde hak ettiği hizmeti alamadı
06 Kasım 2019 Çarşamba Saat 17:42 2

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı Mehmet Şerif Öter, "Bölge halkı hak ettiği belediye hizmetlerini ne HDP. Ne kayyumlar döneminde hak ettiği sekilde yeterince ne yazık ki alamadı"dedi.

MTDF Genel Başkanı M.Şerif'' Bir yandan demokrasi ve temel özgürlüklerin nimetini tüketeceksiniz diğer yandan sebebi ne olursa olsun terörist bir faaliyeti mazur gösterecek bir dil kullanarak algı yönetimi yapacaksınız ikisini bir arada götürmek adeta imkansızdır.''dedi.

Kendisi ile yapılan bir röportajda değerlendirmelerde bulunan Öter şunları söylemişti:

"Demokratik bir kitle temsilcisi, başkanı olarak her zaman demokrasiden yana olan bir STK. Başkanıyım Ülkemizde demokrasinin güçlenmesi için her zaman mücadele ettim, etmeye de devam edeceğim. Seçilmişler seçimle gelmiş, seçimle gitmesi gerek elbette... .lâkin burada hepimizin bildiği fakat dile getirmekten çekindiğimiz gerçekler vardir. Nedir bu gerçekler Örgüt HDP' Belediye başkanlarının özgür iradelerini kullanmalarına ve karar vermelerine müsaade etmiyor. Bölge insanları da bunları bildiği halde korktuğu, çekindiği için bu konuyu dillendiremiyor.

Bir yandan demokrasi ve temel özgürlüklerin nimetini tüketeceksiniz diğer yandan sebebi ne olursa olsun terörist faaliyetleri mazur gösterecek bir dil kullanarak algı yönetimi yapacaksınız ikisini bir arada götürmek adeta imkânsızdır. Geçen üç yılda HDP' belediyelerin çoğuna kayyum atanmıştı. Bu durumda bölge halkı hak ettiği belediye hizmetlerini ne HDP. Ne kayyumlar döneminde hak ettiği sekilde yeterince ne yazık ki alamadı.

Bu konuda mağdur olan bölge halkı . Önceki kayyum atamalarından HDP'li belediye başkanları daha temkinli ve yasalara bağlı, olarak Devletle barışık, ülkenin ortak Değerlerine sahiplenmesi beklenirken ne yazık ki tam tersi oluyor. Cumhuriyet bayramı ve diğer resmi, milli bayramlarda başkan veya en azından başkanvekili düzeyinde törenlerde temsil edilmesi gereken HDP'li Belediyeler ne yazık i Milli Bayramlarımıza gereken önemi göstermiyorlar. Örneğin bu yıl 96.yılını kutladığımız 29 ekim Cumhuriyet bayramında birebir şahit olduğum bir olayı paylaşmak istiyorum. Bu Yıl Kızıltepe ilçesinde Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları sırasında Kaymakamlık, Silahlı kuvvetler ve Kızıltepe Belediyesinin ,tören alanında çelengi vardı .Ancak Kızıltepe belediyesini temsilen törene sadece zabıta müdürü katıldığı için tören alanına konulan Belediye çelengi Kaymakamlık tarafından kaldırıldı. Belediye başkanı gelemedi en azından 4 yardimcisindan birini törene gönderebilirdi. Bu ve benzeri tavırlar kırgınlıklara ve kırılmalara yol açıyor..Devletle barışık olmak gerekmektedir.HDP'li Belediyeler Devlet ile barışık olmadığı sürece ,Kayyum atamalarının süreceğini belirten Başkan Öter, Kısaca HDP.'li Belediyelerin örgütün Kayyumlarına dur dememesi halinde Bölge halkı da Devletin kayyumuna dur diyemeyecek. bunun sonucunda da Olan da bölge halkına olmaktadır. HDP" her halükarda mağduriyet söylemleriyle gene kamuoyunu yanıltarak bir şekilde siyasetini icra edecektir.

Bizim derdimiz memleketimizdir..Ülkemizdir,Huzurudur.Birliğidir,Beraberliğidir.Devlet ile inatlaşma olmaz.Devlet ile kutuplaşma olmaz.Devlet ile Kavga olmaz.Bu Devlet hepimizindir.Yanlışları söyleyeceğiz.Hataları söyleyeceğiz.Ama söylerken de Ülkenin bir noktasına,bir çöpüne dahi zarar vermeden,kırmadan bunu söyleyeceğiz.Bu ülkenin bir değerine zarar geldiği zaman bu kayıp hepimizin kayıbıdır.Bizim farklı etnik kimliğimiz bu ülkenin zenginliğidir.Birbirimizi anlayalım,bir birimize değer verelim.,bir birimize saygı gösterelim.Ama inatlaşma olmaz.Sisteme karşı gelmek olmaz.Devletin kanunlarına karşı gelmek kesinlikle kabul edilir bir şey değil.''YORUMLAR :::

 1. Kızıltepe li
  06 Kasım 2019 Çarşamba Saat 21:39 CEVAPLA
  İnanın herkes sizin gibi duyarlı olsa ve herkes kendı sorumlulugunu bilse Kızıltepe iz yaşanabilir memleket olacaktır
  • Mehmet Şerif Öter
   19 Mart 2020 Perşembe Saat 09:24 CEVAPLA
   Allah razı olsun.
   Hepimiz ortak yaşam alanlarımızdan sorumluyuz.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin - Van arası artık üç saat daha yakın!

Mardin, Batman ve Siirt illerinin Van ile ulaşım m [...]

1 gün önce...

Vali Demirtaş, Ömerli'de İncelemelerde Bulundu

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, göreve başladıktan [...]

1 gün önce...

Feci Kazada bir kişi hayatını kaybetti

Derik ilçesinde, otomobille hafif ticari aracın ça [...]

1 gün önce...

Fotoğraf çekmek için tırmandığı 20 metreden düştü

Artuklu ilçesinde fotoğraf çekmek için tırmandığı [...]

1 gün önce...

Midyat'ın yeşil altını acur tezgahlarda yerini aldı

Sofralık ve turşu olarak tüketilen, haziran ayında [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN