Otomotiv Sektöründe staj yapacak engelli aranıyor

Otomotiv Sektöründe staj yapacak engelli aranıyor
11 Mart 2011 Cuma Saat 12:51 2

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinasyon Birimi tarafından Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı’na sunulan ‘’Yeni Nesil Otomobillerin Tamir ve Bakım Hizmetleri Stajı’’ isimli Leonardo Da Vinci PLM projesi için öncelikle sonraki aşamda ise istihdam edilecek engelli gençler arıyor.

               Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinasyon Birimi tarafından Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı’na sunulan ‘’Yeni Nesil Otomobillerin Tamir ve Bakım Hizmetleri Stajı’’ isimli Leonardo Da Vinci PLM projesi için staj ve istihdam edilecek engelli gençler arıyor.

Sözleşmesi, Ulusal Ajans ile imzalanan proje hakkında bilgi veren Proje Koordinatörü Gamze Nur Ukşal, Mardin ilinden 3’ü engelli toplam 15 gencin Ağustos ayında bir ay süresince Almanya KIA Servis’inde  staj göreceklerini söyledi.

Yeni Nesil Otomobillerin Tamir ve Bakım Hizmetleri Stajı Projesinin Meslek Lisesi motor mezunları  veya  sanayi tecrübesi olup işsiz kalmış, sosyal güvencesi olmayan  18-25 yaş arası gençlere yönelik olduğu bilgisini veren Ulşal, Proje hakkında şu bilgileri verdi:

“Bu proje kapsamında Mardin ilinden 3’ü engelli toplam 15 genç Ağustos ayında 1 ay süresince Almanya KIA Servis ‘de staj görecekler. Bütçesi 35 bin Euro olan projede katılımcılarımızın tüm ihtiyaçları proje fonundan karşılanacaktır. Projeye katılımcı olarak başvurmak isteyen 18-25 yaş arası lise mezunu gençler 25 Mart 2011 tarihine kadar 212 47 03 no’lu telefondan bilgi alabilirler. Mardin Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu projede yerel ortakları Mardin İŞKUR, Mardin Mesleki Eğitim Merkezi ve NAS Oto Ford Servisi’dir.”YORUMLAR :::

  1. ali turan
    11 Mart 2011 Cuma Saat 15:43 CEVAPLA
    Leonardo Da Vinci, projenin ismi değil, projenin hazırlandığı programın adı... Projenin ismi, "Yeni Nesil Otomobillerin Tamir ve Bakım Hizmetleri Stajı. Programın adı bildiğim kadarıyla Ankara tarafından belirlleniyor...
  2. MilliYetimlerDerneği47
    11 Mart 2011 Cuma Saat 13:39 CEVAPLA
    Selamlar , sayın milli egitim müdürüm , Leonardo Da Vinci PLM projesi acaba neden yabancı halkın tanımadığı eski deli lerin isimleri ile yapılıyorda, mesela artuklu, kasımbey, osmanbey, farabi, nabi, ibni sina, ebül lüla, şeyh şamil yunus emre, osman gazi, arslanbey olmasın saygılarımla.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

14 Branşta 12 bin sağlık personeli alınacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabınd [...]

1 gün önce...

4 Mahalledeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Mardin'in Dargeçit ve Midyat ilçelerine bağlı 4 kı [...]

1 gün önce...

Rehabilitasyon merkezi sokak hayvanlarını hayata bağlıyor

Mardin Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, su [...]

1 gün önce...

Yapılış sırrı çözülemeyen bakır sabunluk

Mardin'de "yapılış sırrı çözülemeyen" bakır sabunl [...]

1 gün önce...

Nusaybin Kaymakamı Temizkan'dan Öğretmenler Günü mesajı

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Emrul [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
A.Vahap Kaya
A.Vahap Kaya

Bulmuşken

2
Doç.Dr. Mustafa Öztürk
Doç.Dr. Mustafa Öztürk

Derik’te Var “Ölmez Ağacı”

3
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen

İnsülin direncine dikkat!

4
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Erdemli Yaşamak

7