Oyun bilgisayarında ekran kartının önemi nedir?

Oyun bilgisayarında ekran kartının önemi nedir?
30 Ekim 2019 Çarşamba Saat 08:00 0

Her oyunun kendine göre istediği bir fps değeri vardır bu değeri veren parça da ekran kartıdır. Bir ekran kartı ne kadar iyi ise oyun esnasında bilgisayarın kasılması da o kadar az soruna neden olur.

Bir oyun bilgisayarında en önemli parça diye bir tabir kullanmak aslında doğru değildir, bütün parçalar önemlidir ama grafik kartının önemi daha fazladır. Çünkü yakalamak istediğiniz performansı doğru şekilde elde edebilmeniz, büyük oranda seçtiğiniz ekran kartına bağlıdır ve siz buna önem vermediğinizde aradığınız gibi bir bilgisayar bulamazsınız. Bu yüzden ekran kartını kesinlikle özen göstererek seçmeniz gerekiyor. Tabi ekran kartının önemli olduğunu söyleyip diğer aksamlar konusunda dikkatsizlik göstermek doğru değildir.

İşlemci seçimi, kasa seçimi, dizüstü bilgisayar ise iç mimari tasarımı ve dış tasarımı da oyun oynarken en büyük yardımcılarınız olacaklar. Şimdi tüm bunları söyledikten sonra bu özelliklere sahip bilgisayar nasıl ucuz olabilir diye söylendiğinizi duyar gibiyim. Elbette iyi bir makine iyi bir para ister ama yukarıda da söylediğimiz gibi doğru zamanda oyun bilgisayarı satın alırsanız mali konuda biraz daha rahat edebilirsiniz. Peki, doğru zaman hangi zamandır? Firmalar, genellikle dönemsel olarak bazı indirim kampanyaları düzenlerler, bunları takip edebilirsiniz, yeni kurulan bir mağazanın kampanyalarından faydalanabilirsiniz veya sürümden kazanan bir firmanın bilgisayarlarını inceleyebilirsiniz. 

Tüm bu inceliklere önem verdiğinizde maddi açıdan rahat edebileceğiniz ve aynı zamanda performans açısından sizi yarı yolda bırakmayacak bir bilgisayara sahip olabilirsiniz.

En iyi oyun bilgisayarları için doğru yer

Techmind Bilişim, alanında uzun zamanların deneyimine sahip bir firma olup oyun bilgisayarları alanında birçok seçeneği bir arada sunan bir isimdir. İndirimli kampanyaların düzenlendiği ve aynı zamanda sunduğu bilgisayarları ile beklentileri en iyi şekilde karşılayan firmanın internet sitesini ziyaret ederek yeni nesil oyun bilgisayarı konusunda birçok seçeneği bir arada bulabilir, değerlendirmelerinizi yaparak ekonomik açıdan size en uygun rakamlı olan bilgisayarlardan birini seçebilirsiniz. 

Oyun zamanlarınızı daha güzel ve kaliteli şekilde değerlendirmek için bilgisayar özelliklerini incelemeden satın almaya karar vermeyin. iyi bir performans yakalamak için önemli araçlardır. Bu yüzden oyun bilgisayarları konusunda karar verirken sadece belli parçalarına değil, tüm parçalarına önem vermeniz gerektiğini unutmayın.

En ucuz oyun bilgisayarı nerede?

Reklamlarda sürekli olarak gördüğümüz konulardan biri de yapılan kampanyalardır. Son fırsat, son indirim, sezon sonu indirimi gibi reklamların oyuncuları yanıltmaması gerekir. 

Genel olarak indirim uygulanan oyun bilgisayarı ya çok eskidir ya da yeni nesil oyunlar için yeterli değildir. Bu nedenle reklamları incelemenin yanında bir de verdikleri bilgisayarın nasıl bir bilgisayar olduğunu da incelemek gerekir. Bunun için gidebileceğiniz en doğru adres, sosyal medya siteleri ve oyun bilgisayarları ile alakalı paylaşımların yapıldığı video kanallarıdır. 

Kesinlikle buralarda satın almak istediğiniz bilgisayar ile ilgili tüm ayrıntıları bulabilirsiniz. Bu da karar verme aşamasında size yardımcı olabilecek bir yol gösterici olur.

https://techmindbilisim.com/oyun-bilgisayarlari

 YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

BİLİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Tarihin en kötü turizm sezonu yaşanıyor

Yeni tip Coronavirus (Covid-19) yaz tatilinin başl [...]

1 gün önce...

Ğurs Vadisi incirleri çarşı pazarda

Kızıltepe ilçesinde bulunan Ğurs Vadisi, şelale, p [...]

1 gün önce...

Kısıtlamalar geri mi geliyor? Bilim Kurulu yanıt verdi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Türkiye' [...]

1 gün önce...

Çalıntı elektronik cihazları satın alan aile yakalandı

Kızıltepe ilçesinde, çalıntı elektronik cihazları [...]

1 gün önce...

HÜDA PAR Nusaybin İlçe Teşkilatı 3’üncü Olağan Kongresini gerçekleştirdi

Nusaybin İlçe Binasında düzenlenen kongreye HÜDA P [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN