Oyun Oynayarak Para Kazanmak Gerçek Oluyor!

Oyun Oynayarak Para Kazanmak Gerçek Oluyor!
03 Temmuz 2019 Çarşamba Saat 11:26 0

Para kazandıran oyunlar, oyun tutkunları için yeni bir geçim kaynağı haline gelmeye başladı. Bugün dünya üzerindeki oyun sektörü inanılmaz bir noktaya erişmiş durumda. Bu büyük sektör elbette bir çok kişi için eğlence anlamına gelirken, kendini geliştiren bir çok kişi tarafından da bir gelir kapısı olarak görülmeye başlandı bile.

Para kazandıran oyunlar, oyun tutkunları için yeni bir geçim kaynağı haline gelmeye başladı. Bugün dünya üzerindeki oyun sektörü inanılmaz bir noktaya erişmiş durumda. Bu büyük sektör elbette bir çok kişi için eğlence anlamına gelirken, kendini geliştiren bir çok kişi tarafından da bir gelir kapısı olarak görülmeye başlandı bile.


Para Kazandıran Oyunlar!

Bir çok yerde para kazandıran oyunlar ile ilgili çeşitli haberler görmüş ve farklı içeriklere sahip makaleler okumuş olabilirsiniz. İnternetten oyun oynayarak para kazanma fikri kulağa çılgınca gelse de, günümüz şartlarında bu mümkün.Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?

Bunun farklı yolları bulunmakta. TwitchYouTubeBlog ve Profil Geliştirme yöntemleri bunlardan sadece bir kaçı. Temelde tüm oyunlardan aynı şekilde para kazanılabilir, aradaki tek fark oyunun kendisidir diyebiliriz. Şimdi sırasıyla yukarıdaki yöntemleri detaylandıralım:

  • Twitch ile Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?

  Haziran 2011’de Justin.tv kurucuları Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulan Twitch.tv, elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı görüntü akışı sağlayan bir platform olma özelliğini taşımaktadır. Ortalama her ay 43 milyondan fazla izleyiciye hizmet vermektedir.

  Bu platformdan para kazanmanın temel mantığı ise elbette bir çok kez duyduğunuz bağış sistemidir. Yani oyunu oynayanlara yine Twitch.tv içerisindeki diğer kullanıcılar tarafından çeşitli miktarlarda bağışlar yapılmaktadır. Bunun için de Twitch üzerinden yayın yapan her bir kullanıcı, kaliteli şekilde oyun oynamalı ve takipçilerini belirli seviyelerde bilgilendirmelidir.

   • YouTube ile Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?

   YouTube ile oyun oynayarak para kazanmak tıpkı Twitch ile oynayarak kazanmaya benzerlik göstermektedir. YouTube ile Twitch arasında yakın gelecekte oldukça dişli bir rekabet olması söz konusu olabilir. Yani YouTube, Twitch'i tahtından etmek için bir çok alanda çalışmalar gerçekleştirebilir. Bu da aslında YouTube'un sahibi olan Google'ın bu işe ne kadar çok önem verdiğinin açık bir göstergesidir.

   YouTube'da açacağınız bir oyun kanalı ile canlı yayınlar yapabilir ve oynadığınız oyunların videolarını paylaşarak reklam geliri elde edebilirsiniz. Elbette bu zaman gerektiren bir deneyim olduğu için acele kararlar vermemek yararınıza olacaktır.

    • Blogger Yöntemi ile Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?

    İlk iki yöntem ile Blogger yöntemi arasındaki tek fark, videolu içerik üretmek yerine görsel ya da text içerik üretmektir. Yani temelde yapılan şeyler neredeyse aynı olmasına rağmen Blogger yönteminde insanlara yazılı olarak içerik sunmanız farklı bir seçenek olarak çıkıyor karşımıza.

    Her ne kadar Blogger yöntemi ile para kazanmak Twitch ve YouTube'ın gölgesinde kalsa da, yazılanlar belki 20 yıl sonra bile okunabileceğinden oldukça değerli olabilmektedir.

     • Profil Gelişimi ile Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?

     Profil gelişimi yöntemi size sunacağımız son yöntem. Bu yöntemle birlikte herhangi bir oyundan bir karakter seçip, mümkün olabildiğince bu karakteri geliştirip satışa çıkartabilirsiniz. Elbette bunlar çok tavsiye edilmeyen yöntemler ancak ciddi anlamda bu işi yapıp emek verebilirseniz, para kazanma oyunlarından gelir elde etmeniz kaçınılmaz olacaktır.

     Bu iş için çeşitli forumblog ya da açık arttırma vb. siteler bulunmakta. Bu siteler aracılığı ile müşteri bulabilir ve istenilen seviyede çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz.


     Para Kazanma Oyunu

     Oyun sektörü her geçen gün biraz daha gelişmekte ve bu işe giren kişilerin sayısı giderek artmaktadır. İnsanlar para kazanma oyunu için birbirleri ile yarışmaya çoktan başladılar bile. Tıpkı "Başlat: Ready Player One" filminde olduğu gibi yakın gelecekte bir çok şirket kurulup bu sektörün daha da gelişmesinin mümkün olacağı gibi.

     YORUMLAR :::

     Yorum Yaz GİRİŞ YAP

     BİLİM HABERLERİ :::

     YORUMLANANLAR :::

     Vali Yaman'dan Şehit yakınlarına bayram ziyareti

     Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mus [...]

     1 gün önce...

     Artukbey'den Bayram Mesajı

     Mardin'den dünyaya açılan kahve markası olan Artuk [...]

     1 gün önce...

     Süleyman Bölünmez’den Bayram Mesajı

     22. Dönem Mardin Milletvekili ve hayırsever işadam [...]

     1 gün önce...

     Asırlardır bayramı kına yakarak karşılıyorlar

     DOĞU ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki bazı kent [...]

     1 gün önce...

     Gez ceylan bu dağlarda!

     Nesli tükenme tehlikesi altında olduğu için koruma [...]

     1 gün önce...

     MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN