Öztürk: Mardin, ikinci memleketim oldu!

Öztürk: Mardin, ikinci memleketim oldu!
19 Ağustos 2019 Pazartesi Saat 17:33 0

İçişleri Bakanlığı'nca yayımlanan son kaymakamlar ve vali yardımcıları kararnamesi ile Trabzon'un Beşikdüzü Kaymakamlığı görevine atanan Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti ile Mardin Life Gazetesi'ne veda ziyaretinde bulundu.

Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü, Mardin Life Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nezir Güneş ve üye gazeteciler tarafından ağırlanan Kaymakam Şakir Öner Öztürk, dört yıla aşkın süredir görev yapmış olduğu Mardin'deki her anının kendi memleketinde görev yapıyormuş gibi geçirdiğini hissederek kadim kentten ayrıldığını kaydetti.

Mardin'e Artuklu Kaymakamı olarak atandığını ancak geçen süre zarfında Mardin Vali yardımcılığı, Artuklu Belediye Başkan vekilli olarak kayyum görevini de yürüttüğünü hatırlatan Kaymakam Şakir Öner Öztürk, Mardin'in mesleki yaşamında çok ayrı bir yeri bulunduğunu, bundan sonraki yaşamında da Mardin'i kendisi ve ailesi için ikinci memleketi olarak kalacağının altını çizdi.

Görev sürecinin tamamlanmasıyla Kadim kültürü ve sahip olduğu medeniyetle Dünya'nın misafir odası olarak kabul gören Anadolu'nun güzel şehri Mardin'den tıpkı Mardin gibi tarih ve kültür zengini cennet vatanın bir başka köşesi olan Trabzon'da göreve başlamak üzere Mardin'den ayrıldığını anlatan Öztürk, Bundan 4 yıl önce Artuklu’da göreve başlamıştım. Geçen süre zarfında verilen görevlerin çerçevesinde Artuklu'muza ve çok kıymetli Mardin halkına samimi, dürüst ve adil bir şekilde hizmet etmeye, Artuklulu hemşehrilerimin sorunlarına çare aramaya ve gönüllere girmeye gayret ettim. Devletimizin bana verdiği yetki ve görevler çerçevesinde elimden geldiğince hizmet etmeye, Devletin şefkatli ve güler yüzünü vatandaşa yansıtmaya çalıştım. Görevimiz esnasında bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen başta Sayın Valimiz Mustafa Yaman'a ve onun şahsında kıymetli bürokratlarımıza; bizlerden desteğini esirgemeyen muhtarlarımıza, ilçemizin bütün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan amir, memur ve teşrik-i mesaide bulunduğum herkese, baş tacımız olan Şehit yakınlarımıza, Gazilerimize ve Artuklu halkına şahsıma gösterdikleri sevgi ve saygı için teşekkür ediyorum. Artuklu'ya ve Artuklulu hemşerilerime ve mesai arkadaşlarıma veda ederken 4 yıl içinde bilerek yada bilmeyerek gönlünü kırdığımız insanlar varsa haklarını helal etmelerini diliyorum, benim de varsa hakkım herkese helaldir" diye konuştu.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardinli İşadamından Beşiktaş'a 1 milyonluk bağış

İstanbul'da ikamet eden Mardinli İş İnsanı Umut Ta [...]

1 gün önce...

Bu fotoğrafa rağmen virüse yakalandılar

Bir kişi, Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesinde ko [...]

1 gün önce...

Mardinspor kendi renkleriyle sahada olacak!

Mardinspor eski başkanı İşadamı Süleyman Bölünmez, [...]

14 saat önce...

Artuklu'da Beslenme ve Diyet Merkezi Hizmete Başladı

Artuklu sağlıklı yaşamın değişmez unsurları olan, [...]

11 saat önce...

Miroğlu, Yeni Parti İddialarını Yalanladı

AK Parti MKYK Üyesi, 25 ve 26. Dönem Mardin Millet [...]

9 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN