Paris'ten Kızıltepe'ye uzanan gönül köprüsü

Paris'ten Kızıltepe'ye uzanan gönül köprüsü
12 Şubat 2020 Çarşamba Saat 13:22 0

Fransa’nın Paris şehrinde yaşayan fotoğraf sanatçısı Dilek Arca, gönüllü arkadaşlarıyla birlikte başlattığı kampanya yoksul ailelere umut oldu, Arca, Kızıltepe'de belirlenen yoksul aileleri, gıda paketleri ve nakdi yardım desteğini kendi elleriyle ulaştırdı.

Soğukta üşüyen çocukları görünce, gördüğü manzara karşısında etkilenip, şahsi medya hesabı üzerinden

gönüllü arkadaşlarının da desteğini alarak kampanya başlatan Fransa'da yaşayan Dilek Arca, Kızıltepe'de belirlenen yardıma muhtaç 20 aileye gıda paketi ve nakdi para yardımı desteği sağladı.

Kızıltepe'de ikamet eden gönüllü destekçileri İşadamları Veysi Kurt ile Edip Doksal'ın refakatiyle yardıma muhtaç olarak tespit edilen ailelere ulaştıracağı gıda paketlerini Kızıltepe esnafına destek olmak için Kızıltepe'den temin eden Hayırsever Arca, ilçenin farklı mahallelerinde bulunan aileleri ziyaret etti, gıda yardım paketlerini dağıtıp, para desteğini ailelere iletti.

Temin ettiği yardımları ailelere ulaştırırken çekilen görselleri sosyal medya hesabı üzerinden paylaşarak, toplanan yardımlarda katkıları bulunan gönüllülere destekleri için teşekkür eden Arca, Kızıltepe'de mahallelerde dolaşırken, maddi durumu elverişsiz olan, dezavantajlı şartlarda yaşayan iki ailenin evine misafir oldu, evleri yıkılmak üzere olan, küflü çatı altında yaşayan ailelere destek konusunda gönüllülerden yeni yardımlar için destek çağrısında bulundu.

Eşini bir süre önce iş kazasında kaybeden kaynanası ve 6 çocuğuyla çatısı küflü yıkılmak üzere olan evde elverişsiz şartlarda yaşayan ailenin durumunu görüntüleriyle birlikte sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Fotoğraf Sanatçısı Dilek Arca, gönüllülerden yardım desteği talep ederken, yaşadığı manzara karşısında duygulanarak gözyaşlarını tutamaması ise dikkatlerden kaçmadı.

Avrupa'da yaşayan gönüllülerden elde edilen desteklerle Fransa'dan Kızıltepe'ye yardım elini ulaştıran Dilek Arca, benzer yardımları daha önce Erzincan, Ağrı ve Mersin'e de ulaştırdıklarını hatırlatarak, Batman ve daha farklı illere de gönüllülerle birlikte yarım ulaştırma konusunda çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

"İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Organize ettiği kampanyaya destek olup katkıları bulunan herkese teşekkür eden Dilek Arca; “Ben Paris’te yaşıyorum. Fransa’da fotoğrafçıyım. Yaklaşık 2 ay önce başlatmış olduğum kampanya ile Türkiye’deki mağdur ailelere yardım amaçlı bir miktar para topladım. Türkiye’ye geldim. Buradaki gönüllü arkadaşlarımızla birlikte tespit edilen ihtiyaç sahibi, dezavantajlı şartlarda yaşayan ailelerimize yardım ulaştırıyoruz. Ağrı’daki bir okulda çocuklarımıza bot ve çorap yardımında bulunduk. Mersin’deki öğrencilerimize kitap ve kırtasiye desteğinde bulunduk. Elazığ’da kanser hastası bir amcamıza yardımlarımızı ulaştırdık. Bugün de Kızıltepe'deyiz. Gönüllü arkadaşlarımızın desteğiyle topladığımız paralarla ihtiyaç sahibi 20 ailemize gıda paketleri hazırlayıp, bu paketlerle birlikte bir miktar nakdi para desteğimizle birlikte ailelerimizi tek tek ziyaret ederek, yardımlarımızı ulaştırmış olduk. Batman'da yine ev desteği konusunda bir ailemize imkanlarımız çerçevesinde yardımda bulunacağız. Elimizden geldiğince muhtaç insanlara yardım etmeye çalışıyoruz. Tabi burada şunu özellikle ifade etmek istiyorum; yapılan bu yardımlarda ben sadece bir aracıyım, Yardımları toplayan ve yerine ulaştıran kişiyim. Ancak buraya ulaştırılan yardımları katkılarıyla destekleyen gönüllü arkadaşlarımız var, yaptıkları yardımların nereye ulaştığını gösterip belgeleme gibi bir yükümlülüğüm var. Söz konusu yardımları şahsen kendi imkanlarımla yapsaydım eğer, prensip gereği hiçbirini Sosyal medya hesabım üzerinden paylaşmazdım. Birçok insanın bunda katkısı olduğu için yapılan yardımların nerelere yapıldığının görülmesi adına bu paylaşımları yapıyorum. Bu yardımlarımda bana destek olan herkese de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

TYPli Okul Güvenlikleri İşlerinde Süreklilik İstiyor

Toplum yararına proje (TYP) kapsamında İşkura bağl [...]

1 gün önce...

Akrabaları tarafından linç edilmek istendi

Mardin’de bir kişi arazi antlaşmazlığından dolayı [...]

1 gün önce...

Kızıltepeli bir genç 35 aileyi sevindirdi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiy [...]

1 gün önce...

Korkunç iddia: Amerikalı Profesör koronavirüsü laboratuvarda üretip Çin'e sattı

ABD Adalet Bakanlığı, Harvard Üniversitesi Kimya v [...]

15 saat önce...

4 yıldır ekmeklerini mangal kömüründen çıkarıyorlar

Mardin'den yaklaşık 4 yıl önce Tekirdağ'ın Malkara [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar