Patlayan şebekenin onarılmaması tepkilere neden oldu

Patlayan şebekenin onarılmaması tepkilere neden oldu
24 Ocak 2020 Cuma Saat 17:19 1

Kızıltepe'de bir hafta önce patlayan su borusunun hala tamir edilmemesi tonlarca suyun boşa akmasına sebep olurken, mahalle sakinleri, yetkililerden sorunun bir an önce giderilmesini istiyor.

Kızıltepe ilçesi 314. Sokak'ta 7 gün önce su borusu patladı. Tonlarca içme suyu günlerdir boşa akarken, Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MARSU) tarafından arızaya herhangi bir müdahalede bulunulmadı. Patlayan borudan akan su, sokakları adeta göle çevirdi.

Borunun onarılması ve suyun boşa akmaması için defalarca MARSU'yu arayarak kayıt bıraktıklarını belirten mahalle sakinleri, olumlu herhangi bir cevap alamadıklarını dile getirdiler.

Duruma tepki gösteren mahalle sakini Abdülmecid Kalkan, sorunun 7 gündür devam ettiğini söyledi.

"Yetkililerden ricamız: Lütfen gelip bu arızayı giderin"

Kalkan, "Geçen hafta su şebekesinin ana borusu patladı ve su sokağa akmaya başladı. MARSU'ya geçen cuma günü telefon açtım, ancak bugün yetişemeyeceklerini ve hafta sonu da çalışmadıkları için pazartesi günü gelip onaracaklarını söylediler. Pazartesi tekrar aradım ama ne gelen oldu ne giden. Salı, çarşamba derken tekrar tekrar aradım ama gelip bir kontrol bile etmediler. Sonra ısrarla aradığımda bana verdikleri cevap şuydu: 'Elimizde kepçe yok, bu yüzden herhangi bir müdahalede bulunamayız.' dediler. Özellikle akşam saatlerinde sular bırakıldığı için akşam sokağımız su altında kalıyor ve böylece tonlarca su israf edilmiş oluyor. Çocuklar da gelip suyun oluşturduğu çukurda oynuyorlar. Şu an suyu yeni bıraktılar, birkaç saat sonra bu sokak suyla dolup taşacak. Yetkililerden ricamız, gelip bu arızayı gidersinler." dedi.

"Eğer arıza onarılmazsa savcılığı gidip suç duyurusunda bulunacağım"

İçme suyunun caddeye akmasından duyduğu üzüntüyü de dile getiren Kalkan, şunu söyledi:

Bugün Cuma, yani arızanın oluştuğu günün üzerinden bir hafta geçti. Su hayattır ve milli servettir. İçme suyunun bu şekilde sokağa akması içimizi yakıyor. Suyun israf edilmemesi için o kadar bilinçlendirme çalışmaları yapılırken, gözümüzün önünde tonlarca su boşa akıyor ve elimizden bir şey gelmiyor. Belki de bu suyun parası faturalarımıza yansıtılacaktır. Geçen ay 80 TL su faturası öderken, dün gelen fatura 280 TL olarak yazılmış. Daha önce bir metreküp su fiyatı 2 TL iken şu an 6 TL 25 kuruştur. Bir kez daha yetkililere sesleniyorum: lütfen gelin ve arızayı giderin. Pazartesi gününe kadar bu arızayı giderilmezse Cumhuriyet Savcılığına gidip suç duyurusunda bulunacağım.

"En kısa zamanda arızayı gidereceğiz"

Kalkan, bir kez daha MARSU yetkililerini telefonla ararken, yetkililer de yaklaşık 20 gündür ellerinde kepçe olmadığını, şu an ellerinde sadece bir kepçe bulunduğunu ve en kısa zamanda arızayı gidereceklerini söylediler.YORUMLAR :::

  1. Ali
    25 Ocak 2020 Cumartesi Saat 17:53 CEVAPLA
    Ellerinde kepçe yok ama altlarında hepsinin makam araçları var

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kum kekliği, uzun yıllar sonra ilk defa Dargeçit'te görüldü

TÜRKİYE'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaygın o [...]

1 gün önce...

Süryani Gencin Köyden CERN’e uzanan Başarısı

Mardin Fen Lisesi son sınıf öğrencisi olan Markus [...]

18 saat önce...

Kumar Oynayan ve oynatanlara rekor ceza

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde kumar oynandığı beli [...]

1 gün önce...

Tüfekle yaşamına son verdi

Nusaybin'de tüfekle intihar ettiği ileri sürülen k [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN