Patlayıcı Haline Getirilmiş voleybol topları ele geçirildi

Patlayıcı Haline Getirilmiş voleybol topları ele geçirildi
30 Aralık 2015 Çarşamba Saat 17:16 0

Dargeçit ilçesinde, PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonlarda 36 PKK'lı öldürüdü. Bir bölük askere yetecek kadar da askeri teçhizat ele geçirildi.

Mardin Valiliği, Dargeçit ilçesinde 19 gündür yaşanan sokağa çıkma yasağı ardından PKK terör örgütü ile yaşanan çatışmanın ayrıntılarını açıkladı.

OPERASYONLARDA 36 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ
Valilik tarafından yapılan açıklamada, 11-29 Aralık 2015 tarihleri arasındaki operasyonlara ilişkin bilgi verildi. Polis ve jandarma kuvvetleri tarafından koordineli şekilde yapılan faaliyetler sonucunda; 36 PKK/KCK terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildiği bildirilen açıklamada 3 teröristin yaralı olarak ele geçirildiğini belirtildi.
10 kişinin ise yakalanarak 'Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak' suçundan tutuklandığı açıklandı.

VOLEYBOL TOPU İÇİNE YERLEŞTİRİLMİŞ BOMBA
Yapılan operasyonlarda teröristlere ait çok sayıda mühimmat ele geçirildiğinin vurgulandığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "17 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 2 adet M16 silahı,1 adet Kanas keskin nişancı tüfeği,1 adet Bixi makineli tüfek,5 adet Av Tüfeği,1 adet Tabanca,2000 kg patlatılmaya hazır bidon içinde el yapımı patlayıcı, 3 adet RPG-7 Roketatar Silahı, 60 adet Roketatar Mühimmatı ve sevk fişekleri,3 adet Telsiz, 1 adet Dürbün, 30 adet El Bombası, 1 adet Hücum Yeleği, 9 adet Tüp Bombası,22 adet voleybol topu içerine hazırlanmış el yapımı bomba,2 adet dizüstü bilgisayar,4 adet güvenlik kamerası, çok sayıda mühimmat, örgütsel materyal, ilk yardım malzemesi, giyim ve gıda maddesi ele geçirilmiştir.

41 ROKETATARLI SALDIRI DÜZENLENDİ
(25) adet barikat kaldırılmıştır. (6) adet perde branda kaldırılmıştır. (8) adet tuzaklama bomba düzeneği kontrollü olarak imha edilmiştir. Barikat olarak kullanılan (1) römork ve (1) minibüs kaldırılmıştır. Bölücü terör örgütü mensuplarınca kullanıldığı değerlendirilen 110 adreste arama işlemi yapılmıştır. PKK/KCK terör örgütü mensuplarınca güvenlik güçlerimize yönelik (41) adet roketatarlı saldırı düzenlenmiştir. PKK/KCK terör örgütü mensuplarınca güvenlik güçlerimize yönelik (8) adet tuzaklama bomba patlatılmıştır. PKK/KCK terör örgütü mensuplarınca yapılan saldırılarda (7) adet zırhlı aracımız zarar görmüştür."

ÇATIŞMALARDA 2 VATANDAŞ HAYATINI KAYBETTİ

Operasyonlar esnasında 4 polis memurunun yaralandığını belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi: "Meydana gelen çatışmalar esnasında 8 vatandaşımız yaralanmış, 2 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz. Yaralı polis memurlarımızın ve vatandaşlarımızın tedavileri halen devam etmektedir. Yaralı polis memurlarımıza ve vatandaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz. Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güven içerisinde yaşamalarını sağlamak amacıyla BTÖ mensuplarıyla mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere hukuk devleti ilkeleri çerçevesinde kararlılıkla devam edilmektedir."

Operasyonlardan fotoğraflar yayınlandı:YORUMLAR :::

  1. ınanmam!!!
    30 Aralık 2015 Çarşamba Saat 22:52 CEVAPLA
    yo yo bunuda devlet yapmıstır.O toplarıda devlet bomba halıne gıtrmıstır.Yoo yoo orgut degıldır nooo ınaanamam.aaaa lutfen amaa

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Süryani Gencin Köyden CERN’e uzanan Başarısı

Mardin Fen Lisesi son sınıf öğrencisi olan Markus [...]

1 gün önce...

Mardinli STK’lardan Mavi Marmara Açıklaması

Mardin’de Kurulu bulunan Mardin STK Platformu, 10 [...]

1 gün önce...

Elektrik sorunu gerekçe göstererek partisinden istifa etti

AK Parti Kızıltepe Belediye Meclis Üyesi Vedat Kıl [...]

1 gün önce...

Mahalli yemekler müşterilere servis edilmeye başlandı

Taşın dantel gibi işlendiği tarihi kent Mardin'de, [...]

1 gün önce...

Lidya döneminden kalma sikkeler Mardin'de ele geçirildi

Mardin’de uluslararası tarihi eser kaçakçılarının [...]

10 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN