Pazarcı esnafından ihtiyaç sahiplerine ücretsiz sebze ve meyve

Pazarcı esnafından ihtiyaç sahiplerine ücretsiz sebze ve meyve
28 Eylül 2020 Pazartesi Saat 15:00 0

- Mardin'de pazarcı esnafından ihtiyaç sahiplerine ücretsiz sebze ve meyve Mardin'in Kızıltepe ilçesinde pazarcı esnafı kendi imkanlarıyla ve hayırseverlerin desteğiyle hazırladıkları sebze, meyve poşetleri ile yumurta kolilerini ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz veriyor.

Kızıltepe Tepebaşı Mahallesinde cumartesi günleri tezgahını açan pazarcı esnafı ilk önce ürünlerinden bir kısmını ihtiyaç sahibi aileler için ayırıp, Kızıltepe Semt Pazarları Derneğinde topluyor.

Ardından domates, biber, patlıcan, soğan, patates ve yumurta gibi ürünler burada paketleniyor. Daha sonra mahalle muhtarları tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi 50 aile gelip bir haftalık ihtiyaçlarını karşılayacak yardım paketini ücret ödemeden alıyor.

Kızıltepe Semt Pazarları Derneği Başkanı Cemal Akgül, yeni tip korona virüs salgını sürecinde, pazarcı esnafı olarak ve hayırseverlerden gelen destek sayesinde her hafta iki mahallede ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunduklarını söyledi.

Akgül, "Semt pazarı, sebze hali esnafı ve hayırsever vatandaşlarımızın bize yaptığı desteklerle toplanan ürünler, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılıyor. Fakir, muhtaç, ihtiyacı olan insanlara bu ürünler muhtarlar aracılığıyla ulaştırılıyor" dedi.

Gelen desteğin artmasıyla daha çok aileye ulaşmak istediklerini aktaran Akgül, "Ürünlerimizin içinde domates, biber, patlıcani salatalık, patates, soğan, yumurta gibi bir evin bir haftalık ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ürünler bulunuyor. İleride hayırsever vatandaşların bize sunacakları, yardım edecekleri miktar artarsa biz de ulaşacağımız aile sayısını arttıracağız. Elimizden geldiği kadar bu pandemi sürecinde vatandaşlara, ihtiyaç sahibi insanlara bu paketleri ulaştırmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Esnafa yardıma gelen Selahattin Eyyubi Mahalle muhtarı İzzet Erdem ise "Muhtarlar olarak yardıma muhtaç ailelerimizi tespit ediyoruz. Gelip onlara yardım ediyoruz. Yardıma muhtaç insanlarımıza bu paketleri dağıtıyoruz. Domates, patlıcan, biberdir, soğan ve yumurta bulunuyor paketlerin içinde. İhtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz, Allah hayırlarını kabul etsin" şeklinde konuştu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Milletvekili Demirkaya'dan Mevlit kandil mesajı

AK Parti Mardin Milletvekili, İnsan Haklarını İnce [...]

1 gün önce...

Dolardan yeni rekor geldi: 8,23 ile tüm zamanların en yüksek seviyesinde

Yükselişini sürdüren dolar güne rekorla başladı. [...]

1 gün önce...

Kredi ve burs başvuruları başladı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, [...]

1 gün önce...

Mardin’de hırsızlık zanlıları yakalandı

Artuklu ve Kızıltepe ilçelerinde yaşanan 2 ayrı hı [...]

1 gün önce...

Vali Demirtaş’tan ‘29 Ekim’ Kutlama Mesajı

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, ‘29 Ekim Cumhuriyet [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN