‘’Peygamber Efendimiz’in hayatı öğrenmekte ödüldür.’’

‘’Peygamber Efendimiz’in hayatı öğrenmekte ödüldür.’’
02 Şubat 2020 Pazar Saat 22:34 0

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından Türkiye genelinde bu yıl 10'nuncusu düzenlenen Siyer Yarışması'na Dargeçitliler yoğun ilgi gösterdi

Peygamber Sevdalıları Vakfı'nın "O'nu Oku O'nu Yaşa" sloganıyla düzenlendiği Siyer Yarışması'na Mardin/Dargeçit(Kerboran) ilçesinde binlerce kişi katıldı.

Yarışman’ın yapılacağı okullara yarışmadan saatler öncesinden öğrenci ve öğrenci velilerinin geldiği gözlemlenirken, yarışma saatinde soğuk havaya rağmen birçok öğrenci yakınının okul bahçesinde heyecanla bekledikleri görüldü.

Dargeçit'te bin kişiden fazla insanın katıldığı yarışmaya katılımcıların heyecanlı oldukları gözlemlendi.Dargeçit ilçe merkezi ve köylerinde gerçekleştirilen yarışma için 12 okul tahsis edilirken onlarca görevli de yarışmanın başarılı geçmesi için ter döktüler.

Yarışma hakkında açıklama yapan Peygamber Sevdalıları Vakfı Dargeçit yetkililerinden Hamza ŞENGÜL, 3 aydır çalışmalarının devam ettiğini, çok emek verdiklerini belirtti.

Şengül, "Böyle bir güzelliği bahşeden Cenab-ı Allah'a hamdolsun. Siyer Yarışmamızı kazasız belasız bir şekilde gerçekleştirdik.10 yıldır Türkiye geneli yarışmayı düzenliyoruz, aynı zamanda 3 aydır 7'den 70'e herkese yönelik çalışma düzenledik. Siyer yarışma çalışmaları kapsamında birçok okul gezildi. Broşürler dağıtıldı, okul müdürleri ile görüşüldü.Bu minvalde birçok kayıt aldık. Kayıtlarımızda özellikle ikinci kategori olarak belirttiğimiz 6-7 ve 8. sınıflar özellikle yoğun katılımı gözlendi. Ayrıca bayanların da Yarışmamıza ilgilerini gözlemledik.Dargeçit ve köylerinde binden fazla insanımız yarışmaya girdi.Bu güzel çalışmada emeği geçen bütün arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bizlere yardımcı olan Milli Eğitim Müdürlüğüne ve bağlı okul müdürlüklerine ve okullardaki öğretmenlere de çok çok teşekkürlerimizi sunuyoruz .Aslında amaç şu:Toplumun her kesimini Peygamber Efendimiz(sav)’in mesajları ile buluşturarak, örnek hayatının öğrenilmesi ve öğrenilenlerin hayatımızda tatbikini sağlamak ve Allah’ın rızasını kazanmak, toplumda okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine vesile olmaktır.Onun için bu kaybedeni olmayan bir yarışmadır." dedi.

‘’Peygamber Efendimiz’in hayatı öğrenmekte ödüldür.’’

Yarışma katılımcılarından Bünyamin Şengül,Peygamber Efendimiz(sav) hayatını öğrenmekte bir ödül olduğunu belirtti.

Şengül,’’7.sınıf öğrencisiyim.2.Kategoriden katılıyorum.12 yaşındayım.Yarışmava cok iyi hazırlandım,verilen kitaba çok çalıştım kazanmak istiyorum.Birinciye umre ödüllü var umreye gitmeyi çok istiyorum.Peygamberimizin yaşadığı toprakları görmek istiyorum,ödül kazanmasam da Peygamberimizin hayatını öğrenmiş oluyorum.Peygamber Efendimizin hayatını öğrenmekte benim yanımda bir ödüldür .Allah Peygamber Sevdalıları Vakfı’ndan razı olsun çok güzel sorular hazırlamışlar.Hayırlı olmasını dilerim.’’diye belirtti.

‘’Yarışmaya soru-cevap şeklinde hazırlandım.’’

Öğrencilerden Muhammed Eren Evci ise yarışmaya arkadaş ortamında soru-cevap eşliğinde hazırlandığını söyleyerek,’’ 6.Sınıfa gidiyorum.Yarışma kitabı okuyarak,öğretmenin hazırladığı soruları tekrar ederek çalıştım. Arkadaşlarım soru-cevap şeklinde çalıştım.Yarışmavı kazanarak ailemi mutlu etmek istiyorum.Yarışmayla Peygamberimizin hayatını daha iyi öğrendim.’’dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Bakan Albayrak: 3 ay maaş desteği vereceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Ekonomik [...]

1 gün önce...

Mardinli Doktordan Korona’ya Özel Tedavi Yöntemi

Korona'ya karşı, Ozonterapi yöntemi sayesinde bağı [...]

1 gün önce...

DEVA Partisi'nde Ali Babacan'ın A Takımı belli oldu

Ali Babacan liderliğinde kurulan Demokrasi ve Atıl [...]

16 saat önce...

Üç Köydeki aileler kendilerini karantinaya aldı

Kızıltepe İlçesine bağlı Eymirli(Tibyat), Derik i [...]

1 gün önce...

Jandarmadan vatandaşlara kurallara uyulması çağrısı

Savur ilçesinde jandarma ekipleri, vatandaşlara ko [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN