Piknik Alanları Ramazan Öncesi Doldu Taştı

Piknik Alanları Ramazan Öncesi Doldu Taştı
01 Ağustos 2011 Pazartesi Saat 12:16 1

Ramazan öncesindeki son hafta sonunda piknik ve mesire alanları piknikçilerle doldu taştı. Mardin’de hava sıcaklıkların artmasıyla birlikte serinlemek isteyen vatandaşlar, Ramazan öncesi piknik alanlarına akın ediyor.

           Sıcaklıkların iyice kendini hissettirdiği bu günlerde sıcaktan bunalan vatandaşlar, soluğu Mardin’in en güzel mesire yerlerinden Beyaz-Su, Sultan Şeyhmus, Kara Su, Ğurs Vadisinde alıyor.

Vatandaşlar stres ve yorgunluğunu atmak için buradaki suların serin suyuna dalarken, özellikle yaz tatilini fırsat bilen çocuklar, günün büyük bir bölümünü Beyaz-Su ve Ğurs Deresinin serin sularına girerek geçiriyor.

Ramazan ayı arifesi ile birlikte piknik yapmak isteyen vatandaşlar ise, ramazan ayı gelmeden Mardin’in en güzel mesire alanlarında piknik yapmanın telaşına düşerek, ramazan öncesi bu son günde stres atmaya çalıştılar.

Gölgede 40 dereceyi bulan sıcaklıklardan bunalan vatandaşlar dere kenarlarındaki havuz ve göletlere girerek tatilin ve serinlemenin keyfini çıkarıyorlar. Ailece pikniğe gelen ailelerden Mehmet Nuri Demir, “Yarın oruç tutacağız. Oruç öncesi son kez piknik yapalım diye buralara geldik. Sabahın erken saatlerinde yer kapmak için buraya geldik. Daha önce buraya bir kez gelmiştim. Buranın keyfini yaşayan bir kez daha gelmek istiyor.”dedi.

            Hafta sonunu fırsat bilen Mardin’deki gazeteciler de il merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Ğurs Vadisine giderek stres atma imkanı buldu. Kızıltepe’ye bağlı olan vadinin Kızıltepe merkezi ile sıcaklık farkı arasında en az 10 derece olması vatandaşların yoğun ilgisini çekmesini sağlıyor.

Ramazan öncesi gazeteci arkadaşları bir araya gelmenin keyfini çıkardıklarını anlatan Haber-Türk Gazetesi Temsilcisi Kadir Üründü, yetkililerin köylülere destek verilmesi halinde Ğurs vadisinin bölgenin çekim merkezi haline geleceğine inandığını söyledi. Şeyhmus Edis ise Ramazan öncesi piknik ve mesire alanlarına gösterilen ilgiyi havanın sıcak olmasına bağladı. Hava sıcaklığının gün geçtikçe arttığını hatırlatan Edis, Ğurs Vadisinin yanında Sultan Şeyhmus’un da, Mazıdağı’ndaki Kara Suyu’nun da, Nusaybin’deki Beyaz-Suyu’nun da tıklım tıklım dolu olduğunu dikkat çekti.  

Gazetecilerin yanında eğitimciler de Ramazan öncesi soluğu Ğurs Vadisinde aldı. Kızıltepe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Bahçıvancı, Kızıltepe Halk Eğitim Müdürü Hadi Gökdemir ve Yeşilli Halk Eğitim Müdürü Murat Bağış, Kızıltepe RAM Müdürü Mashar Batuhan, Kızıltepe 24 Kasım İlköğretim Okulu Müdürü Necmi Göktaş ile Müdür Yardımcısı Ercan Özmen’in de bulunduğu eğitimciler de Ramazan öncesi son pikniklerini Ğurs da yaptılar.

Bu arada kendisi de hafta sonunu Ğurs Vadisinde geçiren ve gazetecilerin yaptığı saç tava yemeğini tadarak tam not veren Mardin’in ünlü aşçılarından Hikmet Usta ise gazetecilerden Ğurs Vadisini tanıtmaları isteğinde bulundu.YORUMLAR :::

  1. Muhendisun
    02 Ağustos 2011 Salı Saat 00:07 CEVAPLA
    Necmi bey bu dünyada işiniz iş.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

ETKİNLİKLER HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar

Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar Sum [...]

17 saat önce...

Olacağı Buydu Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar

Sumağın korona virüse karşı iyi geldiği iddiaların [...]

1 gün önce...

Korona ihlallerine polis anında müdahale ediyor

Polis ve zabıta ekipleri, şehir merkezinde gezerek [...]

1 gün önce...

Soylu'dan sokağa çıkma yasağı sorusuna yanıt: OHAL'e gerek yok demem

Son dakika: İçişler Bakanı Süleyman Soylu, "Sokağa [...]

1 gün önce...

Ulaştırma Bakanı Cahit Turan görevden alındı

Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turan'ın yerine Adil [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN