PKK Kandil'de "Memnuniyet" Anketi Yapmış

PKK Kandil'de
23 Kasım 2013 Cumartesi Saat 09:54 0

Teslim olan PKK'lıların ifadelerine göre; örgüt Kandil'de bir anket yaptı ve PKK'lılara kamp şartlarını sordu.

Teslim olan teröristlerin ifadelerine göre Kandil'de örgüt bir anket yaptı ve PKK'lılara kamp şartlarını sordu. Memnuniyetsizlik oranı yüzde 75 çıktı.

ÇÖZÜLMELER DEVAM EDİYOR
Vatan'ın haberine göre; Türkiye'de açılım süreciyle birlikte PKK'lıların bir kısmı dağdan inmeye başladı. 17 Kasım'da yapılan açıklamada son bir hafta içerisinde 23 teröristin teslim olduğunu ifade edildi. Açıklamaya göre ilk olarak 6'sı çocuk 19 PKK'lı, Şırnak'ın Silopi ilçesi yakınlarında bulunan Habur Sınır Kapısı'nda teslim oldu. 4 terörist de Şemdinli, Çukurca ve Hakkari'de güvenlik güçlerine silahlarını teslim etti.

2 PKK'LIDAN BİRİ AYRILMAK İSTİYOR
Emniyet birimleri tarafından ifadeleri alınan PKK'lılar son dönemde dağda yaşanan olaylarla ilgili olarak önemli bilgiler verdi. Bu bilgilere göre geçtiğimiz ay başta Kandil olmak üzere PKK kamplarında bir anket düzenlendi. Bu ankette PKK'lılara kamplardaki durumları, yaşamları ve gelecekteki beklentileriyle ilgili sorular soruldu. Ankete cevap verenlerin yüzde 75'i memnuniyetsiz olduğunu söyledi. Anketin önemli sonuçlarından birisi de örgütte 3 yıl ve daha fazla süreden beri bulunan her iki teröristten birinin örgütten ayrılmak istediğini belirtmesi oldu. Anket, son dönemlerde PKK'ya katılımların arttığı söylentilerine karşı uzun yıllardır dağda olanlar arasında da dönme talebinin yükseldiğini gösterdi.

BELEDİYE BAŞKANLIĞI TEKLİFİ
PKK'lılar verdikleri ifadelerde, bazı PKK mensuplarına örgüt yöneticileri tarafından siyasi kariyer sözü verildiğini, hatta belediye başkanlığı tekliflerinin bile yapıldığını söyledi.

İŞTE DAĞDAKİLERİN MUTSUZLUK NEDENLERİ
Teslim olan PKK'lılara neden memnuniyetsiz oldukları da soruldu. Güvenlik birimlerinden alınan bilgiye göre PKK'lılar bu durumu şöyle açıkladı: "Yıllardır içinde bulundukları örgütün hedeflerini sürekli değiştirmesi ve şu ana kadar hiçbir hedefine tam olarak ulaşamaması, örgüt içerisinde şiddetin, kötü muamele ve tacizlerin yoğun olarak yaşanması ve hakkını arayanların ağır ceza ve hakaretlere maruz kalması memnuniyetsizlik oranını artırıyor. Basit nedenlerle ölüm cezaları sıklıkla veriliyor. Örgüt kamplarında temel yaşam şartları tam olarak karşılanamıyor. Suriye'de devam eden çatışmalardan duyulan endişe ve korku da ayrılmaların sayısının artmasını tetikliyor."YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar

Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar Sum [...]

15 saat önce...

Olacağı Buydu Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar

Sumağın korona virüse karşı iyi geldiği iddiaların [...]

1 gün önce...

Korona ihlallerine polis anında müdahale ediyor

Polis ve zabıta ekipleri, şehir merkezinde gezerek [...]

1 gün önce...

Soylu'dan sokağa çıkma yasağı sorusuna yanıt: OHAL'e gerek yok demem

Son dakika: İçişler Bakanı Süleyman Soylu, "Sokağa [...]

1 gün önce...

Ulaştırma Bakanı Cahit Turan görevden alındı

Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turan'ın yerine Adil [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN