PKK'nın türbanlısı çakma çıktı

PKK'nın türbanlısı çakma çıktı
25 Haziran 2011 Cumartesi Saat 14:01 1

PKK'nın imaj düzeltmek için yaptığı son taktik asılsız çıktı.

“Kürtlerin dini Zerdüştlük” açıklaması ve “Kürtçe ezan” skandalıyla sarsılan PKK'nın imajını düzeltmek için sarıldığı “tesettürlü PKK”lı yalanı yatsıya kadar sürmedi. PKK'nın imaj düzeltme maksadıyla yürürlüğe koyduğu taktiğin asılsız ve sahte olduğu anlaşıldı.

23 Haziran 2011 günü milliyet.com.tr adlı haber sitesinde “Kandil'de Bir Tesettürlü” başlıklı bir haber yayınlanmıştı. Haberde “Başbakan Erdoğan'ın Kürtlerin dini Zerdüştlüktür iddiasına PKK, tesettürlü militanıyla cevap verdi” denilmiş ve haberin içeriği PKK'ya yakınlığı ile bilinen Fırat Haber Ajansından aynen kopyalanmıştı. PKK'nın “tesettürlü militanımız” diye lanse ettiği “Dorşin” kod adlı Ayşenur Kılıç isimli teröristin üniversite yıllarında ve daha öncesinde tesettürlü bir tek resminin bile olmadığı ortaya çıktı. 

İSTİSMAR VE KARTEL DESTEKLİ PROPAGANDA

Söz konusu kişiyle ilgili çıkan haberde yoğun PKK propagandası yapılırken, PKK'nın dine saygılı bir örgüt olduğu vurgulanıyor ve Kürt gençlerini dağa çıkmaya özendirebilecek ifadeler kullanılıyordu. Halen firatnews.com adlı sitede yayınlanan söz konusu haber, Milliyet Gazetesi'ne ait milliyet.com.tr isimli sitede de yer almış, ancak gelen tepkilerin ardından haber yayından kaldırılmıştı.

DAHA ÖNCE TESETTÜRLÜ DEĞİLDİ

Haberde fotoğrafı yer alan Dorşin kod adlı terörist ile ilgili olarak yapılan incelemede, şahsın 1991, Diyarbakır-Hani doğumlu, Adıyaman nüfusuna kayıtlı Ayşenur Kılıç isimli şahıs olduğu belirlendi. Adıyaman Üniversitesi Sosyoloji bölümü öğrencisiyken 22 Nisan 2011 tarihinde yasal olarak Şırnak-Habur sınır kapısından yurtdışına çıkış yaptığı anlaşılırken, ilgili kişinin bir süre dönmemesi üzerine şahsın PKK'ya katılmış olabileceğinin değerlendirildiği ve şahsın babası Fettah Kılıç tarafından kızı hakkında kayıp müracaatında bulunulduğu bilgisine ulaşıldı. Söz konusu şahsın öğrenciliği sırasında aktif olarak DYGM faaliyetlerine katıldığı ve elde edilen önceki fotoğraflarında tesettürlü olmadığının tespit edildiği kaydedildi.


KAYNAK: habervaktimYORUMLAR :::

  1. Miro
    27 Haziran 2011 Pazartesi Saat 14:01 CEVAPLA
    Ne imajı? Niye imaj düzeltsinler? PKK'ye türbanlı kimse katılmadı mı? PKK'yi hiç bir türbanlı kürt kadını desteklemiyor mu? Bu nasıl haber yorumlama? Hiç mi bağımsızların mitinglerine gitmediniz? Gittinizde, görmediniz mi, görmek mi isteminiz? Nasıl görmediniz o kadar başı örtülü onurlu kür kadının? Yoksa gözünüzün görmek istediklerini mi görüyorsunuz. Kürtlerin yüzde doksan beşinden fazlası, dinlerine, inançlarına aynı oranda bağlı. Kürtleri niye ikiye bölüyorsunuz? İyi kürt kötü kürt, müslüman kürt, müslüman olmayan veya az müslüman olan kürt diye katagorize ediyorsunuz. Günah değil mi insanlara inançlarından dolayı muamele yapmak, saygı göstermek. Bu nasıl bir haber, yorum, yazı Allah aşkına!

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 81’inci yılınd [...]

1 gün önce...

Eşine Önce Kalbini, Sonra da Böbreğini Verdi

Mardin’de 5 çocuk babası evlenirken "hem iyi günde [...]

1 gün önce...

8 yaralı Öğrenci servisi TIR'a arkadan çarptı

Mazıdağı'nda, öğrenci servisinin TIR'a arkadan çar [...]

20 saat önce...

Kızıltepe’nin Eğitim sorunları masaya yatırıldı

Kızıltepe Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürl [...]

1 gün önce...

Yetim çocuklara kışlık giyecek yardımı

​Avrupa Yetim Eli, Mardin’deki yetim öğrencilere m [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Murat Süleyman Erdem
Murat Süleyman Erdem

Misak-ı Milli

2
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Biz Hep Birlikte Türkiye’yiz

3
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Yargı Reformu Stratejisi

7