Polis susuz kalan köylüye tankerle su taşıdı

Polis susuz kalan köylüye tankerle su taşıdı
29 Mayıs 2020 Cuma Saat 13:02 0

​Su sıkıntısı yaşayan bazı kırsal mahallelere Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile Kızıltepe ilçe Kaymakamlığı ile ilçe Belediyesi tarafından tankerlerle su taşınarak köylülere dağıtırdı.

Kızıltepe ve Derik ilçelerine bağlı 40’ı aşkın kırsal mahallede, Dicle elektrik şirketi tarafından kesilen elektrikler nedeniyle 14 Mayıs’tan bu yana binlerce vatandaş yaşamlarını elektriksiz ve susuz sürdürüyor.

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından “çiftçilerin su kuyularının elektrik borçları” gerekçesiyle kestiği elektrikler köylerde yaşayan vatandaşların mesken abonelerini de etkilemeye devam ediyor. Şirket tarafından yapılan elektrik kesintilerine bağlı olarak köylüler su pompalarıyla karşıladıkları su ihtiyaçlarını da karşılayamaz duruma getirmiş durumda. Borcu olmadığı halde elektriği kesilen mesken abonelerinin tüm çağrılarına rağmen henüz bir gelişme sağlanmadığından binlerce vatandaş elektriksiz ve sussuz bir durumda elektriklerin verilmesini bekliyor.

Yaşanan elektrik kesintileriyle sularında kesildiği mahallelere Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığınca tankerle su taşınırken, elektrik kesintilerinden etkilenen bazı Kızıltepe köylerine ilçe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam ile İlçe Emniyet Müdürü Emin Yıldırım’ın talimatları doğrultusunda polis ekiplerince tankerle su taşındı.

Günlerdir elektriksiz ve susuz kaldıklarını aktaran vatandaşlar, su ihtiyaçlarını gideren emniyet teşkilatına ve yetkililere teşekkür ettiler.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Sulama tankerine çarpan kurye vefat etti

Kızıltepe refüjdeki ağaçları sulayan belediye araz [...]

1 gün önce...

Miroğlu: Bakanlar kurulu'ndan müjdeli haberi bekleyeceğiz!

Ankara'da AK Parti Genel Merkezi'nde Cumhurbaşkanl [...]

1 gün önce...

Mahkeme maske cezasını iptal etti: Devletin günde 3 maske vermesi lazım

Maske takmadığı için ceza yazılan kişinin cezası m [...]

1 gün önce...

Kızıltepe'nin sevilen simasi hayatını kaybetti

Kızıltepe'nin sevilen simalarından ve 40 yıldır bö [...]

16 saat önce...

Nusaybin'in Yeni Kaymakamı Emrullah Temizkan kimdir?

Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararna [...]

15 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN