Porduğan: Esnafın borcu bir yıl ötelensin

Porduğan: Esnafın borcu bir yıl ötelensin
18 Ekim 2016 Salı Saat 11:34 0

Mardin Berberler ve Kuaförler Esnaf Sanatkarlar Odası Baskanı İbrahim Porduğan, Bölgede yaşanan terör olaylarından nedeniyle bölge esnafının iş yapamaz duruma geldiğini kaydederek esnaf borçlarının ertelenmesini talep etti.

Bölgede yaşanan terör olayları nedeniyle esnafın hiç bir zaman yaşamadığı maddi sıkıntıları bu dönemde yaşadığını kaydeden Purdoğan, "Esnaf kan ağlıyor, Mardin esnafı borçlarını ödeyemiyor, inanilmaz sıkıntılar içinde esnaf çareyi kepenk kapatmada buluyor. Artık Ömerli ilçesinde esnaf Koperatif başkanlığı tüm esnafın borçlarını 1 yıl öteledi acaba Mardin esnafı neden bu ötelenmeden faydalanamıyor" diye sordu.

Mardin esnafının kira vergi ve benzeri ödemelerini iş yapamadığı için ödeyemediğini anlatan Pordoğan esnafın açığını kapatmak için tefecilerin ellerine düştüğünü anlattı.

Mardin Berberler ve Kuaförler Esnaf Sanatkarlar Odası Baskanı İbrahim Porduğan, "Mardin'de Ziraat ve tarım odaları mensubu esnaflara borç ötelemesi yapıldı, neden Mardin esnafı borç ötelemesinden yararlandırmıyorlar. tüm esnafımın kapısının önünde büyük hendekler açılmış ama bunu fark edilmiyor esnafım inanılmaz mağdurdur. Ben buradan yetkilere sesleniyorum Ömerli oluyorsa, Mardin neden olmuyor? Birde Mardin'de üst düzey yöneticiler toplantılarına davet edilmiyoruz. Mardin esnaf şehridir bunu burdan yetkililere sesleniyorum bu esnaf artık dayanamıyor esnafın borçları 1 yıl ötelenirse esnaf rahat nefes almaya başlar. Mardin esnafı olarak bizler hiçkimseden birsey dilenmiyoruz, sadece borçlarını 1 yıl ötelenmesini istiyoruz. Borç bataklığında gömulmuş çoğu esnafımız artık İŞ-Kur müracaat ediyor artık çareyi oralarda arıyor." diye konuştuYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Sürücüyseniz yada Araç sahibiyseniz ceza yememek için bu testi mutlaka yapın!

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle zorunlu hale gelen [...]

1 gün önce...

Mardin kar yağışı ile uyandı

Sabah saat 04.00 sıralarında başlayan yoğun kar ya [...]

5 saat önce...

Bakan Soylu'nun Kızıltepeli gençlerle karne sohbeti

Uyuşturucuyla mücadele kapsamında 922 ilçede eş za [...]

1 gün önce...

Midyat Belediyesi daha etkin bir hizmet için WhatsApp hattı

Midyat Belediyesi, Midyatlılara daha hızlı, daha e [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN