Prof. Dr. Güneş'in Cenazesi Toprağa Verildi

Prof. Dr. Güneş'in Cenazesi Toprağa Verildi
25 Ocak 2020 Cumartesi Saat 15:50 1

Dün yaşamını yitiren Mardin Artuklu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Haşimi Güneş’in cenazesi bugün gözyaşları içinde Kamor Mezarlığında toprağa verildi. Prof. Güneş'i son yolculuğuna akademisyen arkadaşları ve öğrencileri uğurladı.

Bir süre önce rahatsızlanan Mardin Artuklu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Haşimi Güneş(48), tedavi gördüğü İstanbul'da dün yaşamını yitirmişti.

Prof. Dr. Güneş’in cenazesi bugün Mardin Devlet Hastanesi morgundan alınarak, Saruhan Camisine getirildi. Evinin önünde Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde öğretim üyeliği yapan arkadaşları ve öğrencileri Prof. Dr. Güneş'in cenazesinin üstüne dua okudu.

Öğle namazını müteakip Prof. Güneş'in cenazesi Müftü İsmail Çiçek tarafından kılınan cenaze namazından sonra öğretim üyesi arkadaşlarının ve öğrencilerinin omuzlarında cenaze arabasına yerleştirildi.

Güneş'in cenazesi Kamor Mezarlığında dualar eşliğinde defnedildi. Defin sırasında Prof. Güneş'in öğrencileri ve akademisyen arkadaşları imamdan izin alarak toprak attı. Cenazenin defin edilmesi sonrası cenazeye katılanlar Prof. Güneş'in ailesine taziye dileklerini iletti.

Hüseyin Haşimi Güneş için kendi dalında üniversitede yeri doldurulamayacak birisi olduğunu söyleyen akademisyenlerden Doç.Dr. Adnan Oktay, “Üniversitemiz yeri doldurulamayacak bir ilim adamını kaybetti. Çok yönlü bir insan, çok iyi bir akademisyen, çok iyi bir değerdi. Çok sıkıntılı süreçlerde çok onurlu, dik durarak o süreci tamamlayan birisiydi.”dedi.

Cenazeye AK Parti Milletvekilleri Şeyhmus Dinçel ve Cengiz Demirkaya, AK Parti İl başkanı Faruk Kılıç, Hüda Par İl Başkanı İsmail Çevik, Rektör Prof.Dr.İbrahim Özcoşar, Eğitim-Bir-Sen Başkanı Eyyüp Değer ile çok sayıda vatandaş katıldı.YORUMLAR :::

  1. Sadullah güneş
    26 Ocak 2020 Pazar Saat 07:28 CEVAPLA
    Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Okul bodrumunu üretim merkezine çevirdiler

Derik Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Tarım Bölümü ö [...]

1 gün önce...

10 günde teslim olan sayısı 11'e yükseldi

Mardin'de 2 terörist daha teslim oldu, son 10 günd [...]

1 gün önce...

Kızıltepe’de Yetim ve Öksüzler Derneği Kuruldu

Kızıltepe'de yetim ve öksüzlerin ihtiyaç ve sorunl [...]

1 gün önce...

Hırsızlar duvarı delip DEDAŞ şubesine girdi

Kızıltepe'de hırsızlar bir binanın duvarını delip [...]

1 gün önce...

Zeki İpekşen, güven tazeledi

AK Parti Mardin Ömerli İlçe Başkanlığına Mehmet Ze [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN